Zaznacz stronę

Salony urody dawniej kojarzyły się ze sterylną, pozbawioną charakteru przestrzenią użytkową. Jeśli już pojawiały się w nich jakieś dekoracje to były to sztuczne kwiaty czy figury, które zamiast klientów przyciągały jedynie kurz. A jak jeden z członów ich nazwy wskazuje, tego typu lokale powinny stanowić wizytówkę właściciela, odzwierciedlać przyjazną atmosferę, a tym samym sprzyjać relaksowi – dokładnie tak samo jak salon w domu. Efekt ten można często uzyskać za pomocą niepozornych dodatków. Jakich?

Recepcja – najważniejsza wizytówka salonu

 

Warto pamiętać, że recepcja niejako powinna być spójna z wystrojem całego salonu. Nie wystarczy jedynie postawić biurka oraz dwóch przylegających do niego krzeseł. Poza żywymi kwiatami, warto zainwestować w fantazyjne lub geometryczne wazony. W przypadku salonów urody, które są urządzone w nowoczesnym stylu, można zainwestować w efektowny neon, który przywodzi na myśl Amerykę lat 50., z kolei we wnętrzach odwołujących się do np. stylistyki boho można postawić na rattanowe dekoracje.

Każda recepcja powinna obejmować także poczekalnię,w której klienci będą mogli się rozgościć przed zabiegiem. Poza wygodną kanapą, fotelami i regałem z czasopismami, warto zadbać o kilka detali np. efektowne klosze do lamp, naklejki na ściany, rośliny w ozdobnych donicach czy poduszki dekoracyjne.  

Oryginalne plakaty

 

Zamiast zapełniania ścian certyfikatami i dyplomami, które często nic nie mówią klientom salonu, warto postawić na nieco bardziej oryginalne dekoracje. Mowa o plakatach beauty, które przyciągają uwagę swoją ciekawą grafiką i oryginalnym wykończeniem. We wnętrzach, w których dominują pastelowe odcienie np. róże oraz marmurowe elementy, warto postawić na projekty z pozłacanymi elementami.

Z kolei w salonach urody, których aranżacja obfituje w stonowane odcienie lub odwołuje się do stylistyki retro, warto postawić na czarno-białe warianty. Pomimo swojego minimalistycznego charakteru, takie plakaty na ścianach skutecznie przyciągną uwagę klientów. Należy jednak zadbać o ich stylowe oprawienie np. w czarne, białe czy złote ramki.

Żywe ozdoby

W ostatnim czasie rośliny na nowo stało się popularnym trendem w kwestii urządzania wnętrz. Kaktusy, paprocie, bluszcze, palmy i wiele innych sprawdzą się również doskonale w salonach urody. W zależności od charakteru aranżacji można postawić na wiklinowe donice, podwieszane plecionki czy szklane wazy. W salonach, które odznaczają się industrialnym stylem, doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie roślin doniczkowych na drucianych lub metalicznych konstrukcjach, przylegających do ścian.

Motyw roślinny, poza żywą postacią, może również przejawiać się w formie wzorzystej tapety na jednej ze ścian bądź też poduszek botanicznych np. na kanapie w poczekalni.

Przytulnie i stylowo

 

Urządzając pomieszczenie przeznaczone do zabiegów pedicure można pokusić się o szereg efektownych dekoracji. Fotele, w których wygodnie mają rozsiadać się klienci, wcale nie muszą wyglądem przypominać dentystycznych. Warto postawić na meble o nowoczesnym designie lub odznaczające się stylem glamour. Stylistycznie powinny być one spójne z przylegającymi pufami. Dla wygody i względów estetycznych należy wzbogacić je np. poduszki donut z ciekawym wzorem. Z boku każdego fotela można ustawić efektowne lampy stojące, które zwiększą komfort pracy oraz podkreślą designerski charakter wnętrza.

Stylowo i oryginalnie urządzone salony urody stanowią o wiele lepszą wizytówkę w oczach potencjalnych klientów. Czasami wystarczy kilka drobnych akcentów, aby tego typu lokale nabrały niepowtarzalnego charakteru.KUP 1 PLAKAT, A DRUGI OTRZYMAJ ZA 50%! - PROMOCJA DO 18.09, 23:59!