Zaznacz stronę

Kolorowe, minimalistyczne, geometryczne, fashion, ze zwierzętami, w ramie białej, czarnej, srebrnej, złotej – plakaty na ścianę mogą przybrać różny format i przesłanie. Warto wprowadzić je do swojego wnętrza, tak by nadać mu niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru. To także doskonały sposób na personalizację dekoracji oraz stworzenie wnętrza w indywidualnym stylu.

Salon nie tylko funkcjonalny

Aranżacja przestrzeni, a dokładniej swojego mieszkania czy domu, to ogromne przedsięwzięcie, które niewątpliwie wiąże się nie tylko z dużymi pokładami cierpliwości, czasu, ale i pieniędzy. Ważne jest zatem podjęcie odpowiednich decyzji, by potem cieszyć się wspaniałym wnętrzem o wyglądzie zgodnym z oczekiwaniami.

Jak wiadomo, salon to niejako serce domu. To tutaj spotyka się cała rodzina, rozmawiając, grając w gry czy oglądając telewizję. To także miejsce, w którym spędzają czas bliscy i goście. Znaczenie ma zatem urządzenie go w możliwie jak najlepszy sposób.

I tutaj pierwsze skrzypce gra funkcjonalność – odpowiednie sprzęty, wygodne meble. Czasem trzeba połączyć wszystko z aneksem kuchennym czy kącikiem jadalnianym. Funkcjonalność to jedno, ale jeśli zabraknie w tym estetyki, wówczas wszystko idzie na marne. Wnętrze nie ma klimatu, charakteru, jest surowe i bezpłciowe. Konieczne jest zatem zadbanie o odpowiednią kolorystykę, materiały, faktury.

Plakaty – użytkowa moda nie przemija

Od kilku lat ogromną popularnością cieszą się plakaty na ścianę. Zainteresowanie nimi stale rośnie. Nic dziwnego, plakaty dekoracyjne są tańsze od obrazów, mają mnóstwo motywów i kolorów oraz dostępne niemal dla wszystkich. Dzięki temu mogą pojawić się w wielu wnętrzach.

Dobrze jest już na początku, przymierzając się do całej aranżacji, pomyśleć, w jakim stylu ma być urządzony dom czy mieszkanie, a tym samym także i salon. Trzymanie się jednego nurtu ułatwia zadanie. Prościej jest wówczas dobierać różne elementy oraz dodatki i akcesoria. Łatwo także zmienić je w razie potrzeby – na przykład wraz z nadejściem sezonu wiosenno-letniego czy jesienno-zimowego. Nie trzeba czekać do kolejnego remontu. Każda okazja jest dobra.

Wielką zaletą plakatów w ramkach jest prostota umieszczania ich na ścianach. Nie trzeba do tego specjalnych umiejętności dekoratorskich. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć sprawy w swoje ręce i bez pomocy fachowców osiągnąć fantastyczny efekt.

Plakaty na ścianę dopasowane do wnętrza

Wybór odpowiedniego plakatu do salonu to nie proste zadanie. Ma on dopełnić wnętrze, podkreślić osobowość domowników oraz ich zainteresowania. Na pewno ważne jest również to, by współgrał on z kolorystyką i stylem pomieszczenia. Można zatem postawić na bezpieczne i zawsze pięknie prezentujące się czarno-białe plakaty. To połączenie ponadczasowe i pasujące do wszystkiego. Ramki do plakatów mogą zaś być masywne bądź cieńsze, wręcz niewidoczne, jak antyrama.

W przypadku jaskrawych kolorów w salonie lepiej jest zdecydować się na plakaty w stonowanych barwach i na odwrót. Ważne, by zachować w tym równowagę. Świetnie sprawdzają się między innymi plakaty w stylu skandynawskim. Należy też mieć na uwadze właśnie styl, w jakim pokój został urządzony. Minimalistyczny plakat typograficzny będzie doskonałą opcją wśród wielu dekoracji i bogatej palecie barw we wnętrzu. Kontrastowe plakaty na ścianę – zarówno jeśli chodzi o kolor, jak i formę – będą natomiast świetnie prezentować się w delikatnych, prostych i stonowanych salonach.

Doskonałe do każdego pomieszczenia są złote plakaty – z pewnością nadadzą one niepowtarzalnego charakteru i stworzą wyjątkowy klimat. Ich blask nie jest nachalny, ale subtelny i wyważony, z klasą.

Warto zwrócić uwagę, że na ścianach w salonie z reguły jest dużo miejsca. Dobrym pomysłem jest więc postawienie na plakat w większym rozmiarze, niestandardowym. Ciekawą aranżacją jest umieszczenie dwóch, a nawet więcej plakatów obok siebie – współgrających ze sobą i utrzymanych w jednej stylistyce. Co więcej, plakaty do salonu nie muszą być wcale tej samej wielkości. Swobodnie można mieszać różne wymiary, tworząc harmonijną całość.

Plakaty to dekoracje, które są bardzo uniwersalne. Sprawdzą się niemal w każdym wnętrzu, bez względu na jego wielkość i aranżację. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni rozmiar, grafikę i można cieszyć się wyjątkowym efektem końcowym.