Zaznacz stronę

Bez wątpienia aranżacja sypialni stanowi niełatwe zadanie. Pomieszczenie to powinno sprzyjać nie tylko codziennemu wypoczynkowi i regeneracji sił, ale zarazem pozytywnie nastrajać na dobry początek dnia. Wiele osób staje więc przed dylematem: w jakim stylu urządzić sypialnie? Możliwości jest doprawdy wiele: od przytulnych aranżacji angielskich czy prowansalskich, po bardziej surowe o charakterze skandynawskim czy minimalistycznym. W każdym z dostępnych wariantów liczy się jednak umiejętne dopasowanie dodatków. Jednymi z oryginalnych dekoracji są plakaty na ścianę, które z powodzeniem mogą stać się wyróżnikiem niejednej aranżacji. 

Plakaty do sypialni – gdzie umieścić?

 

Co ciekawe, te wyjątkowe dekoracje nie muszą być wyłącznie zawieszone na ścianie. Równie efektownie plakaty w ramkach prezentują się ustawione np. na szafkach nocnych czy komodach. Warto wówczas zestawić je z innymi dodatkami w podobnym stylu np. metaliczną lampą czy budzikiem.

Najczęściej jednak są one zawieszane na ścianie nad miejscem wezgłowia łóżka. W takim przypadku można zdecydować się na jeden, precyzyjnie wymierzony plakat, bądź też pokusić się o kompozycję dwóch lub kilku dekoracji tego typu. Innym gustownym rozwiązaniem jest umieszczenie plakatów w ramkach po obu stronach łóżka, nad stolikami nocnymi.

Przed zakupem plakatu do sypialni, warto dokładnie zmierzyć miejsce, które dana dekoracja będzie zajmować na ścianie czy na meblu. Na szczęście ozdoby tego typu dostępne są w szerokim przedziale rozmiarów, a dodatkowo istnieje możliwość zamówienia ich w niestandardowych formatach.

Dobór plakatów a styl aranżacji

 

Oczywiście wybór plakatów do sypialni powinien być podyktowany stylem, w którym zachowana została dana aranżacja. Z drugiej strony dekoracje te mogą również efektownie kontrastować z wystrojem wnętrz lub kolorem ścian.

Bardzo popularnym w ostatnim czasie rozwiązaniem jest wybór plakatów botanicznych, które korespondują np. ze stylem tropical czy boho. Motyw roślin jest trendem, który od wielu sezonów nie traci na swojej popularności. Zawieszone nad łóżkiem dekoracje tego typu mogą pokrywać się ze wzorem poduszek dekoracyjnych, narzuty czy innych dodatków.

W nieco ciemniejszych sypialniach doskonale sprawdzają się projekty, w których łączą się metaliczne odcienie srebra z neonowymi kolorami. Takie plakaty do pokoju będą subtelnie błyszczeć i mienić się kolorami w zależności od dostępu światła.

W nowoczesnych sypialniach, gdzie rządzi zasada równowagi i prostoty, warto postawić na surowe projekty. Doskonale w tej roli sprawdzą się oczywiście plakaty skandynawskie bądź minimalistyczne. Projekty z geometrycznymi motywami sprawdzą się nie tylko w modernistycznych aranżacjach, ale również w przypadku wnętrz, które nawiązują do stylistyki retro.-30% NA NASZE HITY! - DO WYCZERPANIA ZAPASÓW (ilość plakatów w tej cenie ograniczona)Zobacz