Zaznacz stronę

Najlepsze miejsce do pracy

Kiedy w naszym mieszkaniu nie mamy miejsca na wydzielenie osobnego pokoju do pracy zdalnej i prowadzenia tak zwanego home office musimy radzić sobie w inny sposób. Nasz mózg jest tak zaprogramowany, że zapamiętuje miejsca. W ten sposób kiedy pracujemy leżąc na kanapie jesteśmy mniej efektywni niż kiedy robimy to samo siedząc przy biurka, które zostało przez nas zapamiętane jako miejsce związane z wzmożoną koncentracją. Inną kwestią jest sama pozycja, jaką przyjmujemy – leżenie rozleniwia mózg, siedzenie bardziej go aktywizuje, a na stojąco i w ruchu potrafimy osiągnąć najlepsze rezultaty. Nikt oczywiście nie namawia Cię byś pracował biegnąc równocześnie na bieżni.

Postaraj się po prostu chociaż w minimalny sposób wydzielić strefę, w której będziesz pracować. Możesz to zrobić dobierając inny odcień farby do rogu pokoju, w którym stoi Twoje biurko lub stolik, na którym zwykle stawiasz komputer podczas wykonywania swoich zadań. Możesz również zdecydować się na wybranie naklejek na ścianę, którymi także w elegancki sposób można wydzielić kolejną strefę.

Zmotywowani dzięki ścianie

Zaprezentowana przez nas wyżej kolekcja to naklejki z motywacyjnymi napisami. Powyżej napisaliśmy parę słów o tym, że możesz nimi zaznaczyć strefę domowego biura, ale równie wyjątkowo będą prezentowały się w pokoju dziecka lub zwykłym salonie. Nasze naklejki dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach także nie musisz obawiać się, że przytłoczą całą Twoją ścianę. Możesz zdecydować się na krótszy przekaz taki jak Work hard lub wybrać coś zdecydowanie dłuższego, na przykład You can’t stop the waves but you can learn to surf.

Decydując się na powieszenie takiej naklejki w salonie możesz mieć pewność, że będzie pięknym akcentem dekoracyjnym, którego niejedna osoba będzie Ci zazdrościć. Nawet w minimalistycznych wnętrzach będzie wyglądać dobrze – napis Live simply pokazuje jaki jest Twój stosunek do życia i że nie przepadasz za zbytnimi komplikacjami. Dodatkowo taka naklejka może być odrębną dekoracją lub tworzyć większą całość – spróbuj wkomponować ją w swoją galerię ścienną lub pomiędzy półki z książkami.