Zaznacz stronę

Plakaty w stylu boho

Wyświetlanie 1–12 z 86 wyników

 • plakat oczy abstrakcyjne złoty błyszczący

  Plakat Oczy Abstrakcyjne

  29,00zł
 • Plakat Hamsa 2 złoty

  Plakat Hamsa 2

  29,00zł
 • Plakat być jak ananas złoty

  Plakat Be A Pineapple

  29,00zł
 • Plakat typograficzny As free as the ocean złoty

  Plakat As Free As The Ocean

  29,00zł
 • Plakat ślubny Łapacz snów imiona złoty

  Plakat Łapacz Snów Imiona

  35,00zł
 • Plakat dla przyjaciółki Soul Sister definicja złoty

  Plakat Soul Sister

  29,00zł
 • Plakat na dzień mamy Mothers are all slightly insane rose gold

  Plakat Mothers Are All Slightly Insane

  29,00zł
 • Plakat geometryczne trójkąty złoty

  Plakat Geometryczne Trójkąty Pojedyncze

  29,00zł
 • Plakat geometryczna gwiazda złoty

  Plakat Geometryczna Gwiazda

  29,00zł
 • Plakat Geometryczny Wilk złoty

  Plakat Geometryczny Wilk

  29,00zł
 • Plakat Geometryczna Jaszczurka złoty

  Plakat Geometryczna Jaszczurka

  29,00zł
 • Plakat Geometryczny Lew złoty

  Plakat Geometryczny Lew

  29,00zł

Plakaty boho jako dopełnienie ponadczasowego wnętrza

Planując odważny i fantazyjny wystrój własnego mieszkania, z pewnością powinno zwrócić się uwagę na plakaty boho. Ten wyjątkowy styl dekoracyjny powstał dzięki inspiracji damską modą łączącą swobodną, luźną formę ubrań z ich klasyczną elegancją. Od lat 60. i 70. inspiracją kobiet pozostaje kwintesencja naturalności, beztroski i stonowanego wyrafinowania wzbogacona o barwne, awangardowe elementy. Wraz ze wzrostem jego popularności, współcześnie styl boho wykorzystuje się nie tylko przy projektowaniu ubrań, ale również przy planowaniu wystroju wnętrz.

Boho nie akceptuje minimalizmu ani pustych ścian, więc decydując się na urządzenie przestrzeni w tym stylu trzeba poddać się swojej wyobraźni i pamiętać o dodatkach. Wszelkie ozdoby, kolorowe obrusy i wzorzyste poduszki świetnie sprawdzą się w towarzystwie plakatów boho. Skontrastowanie ich z ciemnym, surowym drewnem z pewnością nada pomieszczeniom unikalnego charakteru, a całość świetnie dopełnią wielobarwne dywany i jaskrawe zasłony. Ciekawym motywem może okazać się plakat mapa świata, który wraz z odpowiednimi dodatkami lub pamiątkami przywiedzie na myśl wspomnienie odbytych podróży. Natomiast dla osób, dla których świat to za mało, świetnie sprawdzi się plakat łapacz snów w sypialni.

Z kolei osoby o bardziej żywiołowej naturze z pewnością zainteresują inspirujące plakaty boho, na przykład plakat Follow Your Heart, But Take Your Brain With You lub plakat Be The Energy You Want To Attract. Jest to opcja idealna dla każdego, kto lubi nieszablonowe połączenia i harmonię wyłaniającą się ze śmiałych, a jednocześnie lekkich połączeń. Plakaty boho dopasują się też do wnętrz urządzonych w stylu retro lub pod wpływem nurtu indyjskiego. W takich wnętrzach świetnie wyglądał będzie plakat mandala.

Skromniejsza strona plakatów boho

Niezobowiązująca natura plakatów boho sprawi, że dopasują się one również do bardziej stonowanych pomieszczeń, czego przykładem może być plakat geometryczna gwiazda. Przestrzenie takie warto również wzbogacić o odpowiednie światło – subtelne i ciepłe, budujące przytulną, nieco tajemniczą atmosferę. W ten sposób zbudowany nastrój może oddziaływać na emocje i inspirować do nowych wyzwań. Urok pomieszczenia to w końcu nie tylko zasługa wystroju wnętrza, a przede wszystkim ludzi, którzy w nim przebywają i o nie dbają. O osiągnięcie równowagi i spokoju umysłu z pewnością zadbają plakaty zen.

Plakaty boho świetnie podkreślą też prostotę wnętrz, o czym najlepiej świadczy ich misterne wykonanie. O szczególnym przyłożeniu uwagi do detali świadczy fakt, że większość dostępnych plakatów ma ręcznie nakładane uszlachetnienie w kilku kolorach – błyszczący i matowy złoty, srebrny, miedziany, rose gold lub czarny. Do plakatów boho świetnie będą pasowały ramki w kolorze uszlachetnienia.

Mimo, że sam styl boho często łączy w sobie swobodę kształtów i wzorów, plakaty boho będą świetnie korespondować ze spokojniejszymi nurtami i pastelowymi barwami ścian, co idealnie widać na przykładzie plakatu dmuchawiec, który subtelnie upiększy każde wnętrze. Warto też zwrócić uwagę na plakat wróbelek, kojarzony z lekkością, skromnością i niewinnością.