Zaznacz stronę

Plakaty w stylu boho

Showing 1–12 of 188 results

 • plakat minimalistyczny z piórkiem złoty

  Plakat Piórko

  29,00zł
 • Zestaw plakatów botanicznych białe tło

  Zestaw 4 Plakatów Botanicznych

  79,00zł
 • plakat struktura liścia kolory

  Plakat Struktura Liścia

  29,00zł
 • Plakat wszędzie dobrze, w domu najlepiej złoty

  Plakat Wszędzie Dobrze, Ale W Domu Najlepiej

  29,00zł
 • plakat z kompasem złoty

  Plakat Kompas

  29,00zł
 • Plakat botaniczny liść palmowy złoty

  Plakat Liść Palmowy

  29,00zł
 • plakat z ananasem złoty

  Plakat Ananas

  29,00zł
 • plakat z dmuchawcem złoty

  Plakat Dmuchawiec

  29,00zł
 • plakat łapacz snów złoty

  Plakat Łapacz Snów

  29,00zł
 • Plakat botaniczny liście palmowe złoty

  Plakat Liście Palmowe

  29,00zł
 • Plakat botaniczny liść akacji złoty

  Plakat Liść Akacji

  29,00zł
 • Plakat botaniczny liść złoty

  Plakat Liść

  29,00zł
Kategorie

Plakaty boho jako dopełnienie ponadczasowego wnętrza

Planując odważny i fantazyjny wystrój własnego mieszkania, z pewnością powinno zwrócić się uwagę na plakaty boho. Ten wyjątkowy styl dekoracyjny powstał dzięki inspiracji damską modą łączącą swobodną, luźną formę ubrań z ich klasyczną elegancją. Od lat 60. i 70. inspiracją kobiet pozostaje kwintesencja naturalności, beztroski i stonowanego wyrafinowania wzbogacona o barwne, awangardowe elementy. Wraz ze wzrostem jego popularności, współcześnie styl boho wykorzystuje się nie tylko przy projektowaniu ubrań, ale również przy planowaniu wystroju wnętrz.

Boho nie akceptuje minimalizmu ani pustych ścian, więc decydując się na urządzenie przestrzeni w tym stylu trzeba poddać się swojej wyobraźni i pamiętać o dodatkach. Wszelkie ozdoby, kolorowe obrusy i wzorzyste poduszki świetnie sprawdzą się w towarzystwie plakatów boho. Skontrastowanie ich z ciemnym, surowym drewnem z pewnością nada pomieszczeniom unikalnego charakteru, a całość świetnie dopełnią wielobarwne dywany i jaskrawe zasłony. Ciekawym motywem może okazać się plakat mapa świata, który wraz z odpowiednimi dodatkami lub pamiątkami przywiedzie na myśl wspomnienie odbytych podróży. Natomiast dla osób, dla których świat to za mało, świetnie sprawdzi się plakat łapacz snów w sypialni.

Z kolei osoby o bardziej żywiołowej naturze z pewnością zainteresują inspirujące plakaty boho, na przykład plakat Follow Your Heart, But Take Your Brain With You lub plakat Be The Energy You Want To Attract. Jest to opcja idealna dla każdego, kto lubi nieszablonowe połączenia i harmonię wyłaniającą się ze śmiałych, a jednocześnie lekkich połączeń. Plakaty boho dopasują się też do wnętrz urządzonych w stylu retro lub pod wpływem nurtu indyjskiego. W takich wnętrzach świetnie wyglądał będzie plakat mandala.

Skromniejsza strona plakatów boho

Niezobowiązująca natura plakatów boho sprawi, że dopasują się one również do bardziej stonowanych pomieszczeń, czego przykładem może być plakat geometryczna gwiazda. Przestrzenie takie warto również wzbogacić o odpowiednie światło – subtelne i ciepłe, budujące przytulną, nieco tajemniczą atmosferę. W ten sposób zbudowany nastrój może oddziaływać na emocje i inspirować do nowych wyzwań. Urok pomieszczenia to w końcu nie tylko zasługa wystroju wnętrza, a przede wszystkim ludzi, którzy w nim przebywają i o nie dbają. O osiągnięcie równowagi i spokoju umysłu z pewnością zadbają plakaty zen.

Plakaty boho świetnie podkreślą też prostotę wnętrz, o czym najlepiej świadczy ich misterne wykonanie. O szczególnym przyłożeniu uwagi do detali świadczy fakt, że większość dostępnych plakatów ma ręcznie nakładane uszlachetnienie w kilku kolorach – błyszczący i matowy złoty, srebrny, miedziany, rose gold lub czarny. Do plakatów boho świetnie będą pasowały ramki w kolorze uszlachetnienia.

Mimo, że sam styl boho często łączy w sobie swobodę kształtów i wzorów, plakaty boho będą świetnie korespondować ze spokojniejszymi nurtami i pastelowymi barwami ścian, co idealnie widać na przykładzie plakatu dmuchawiec, który subtelnie upiększy każde wnętrze. Warto też zwrócić uwagę na plakat wróbelek, kojarzony z lekkością, skromnością i niewinnością.