Zaznacz stronę

Ponadczasowe plakaty

Styl mid-century modern to trend, który na nowo powrócił „na salony” pomimo, że wywodzi się z już z połowy stulecia. Jego cechami charakterystycznymi są otwarte przestrzenie, wykorzystanie drewna we wnętrzach, a także doskonale zaprojektowane i funkcjonalne meble oraz dekoracje. W Polsce objawił się miłością do PRL-owskich mebli i wielkim powrotem boazerii. A jak przedstawiają się wspomniane wyżej dekoracje w tym stylu? Dominują mocne, geometryczne i organiczne wzory. Nie należy z nimi przesadzać dlatego też tworząc plakaty inspirowane tym stylem skupiliśmy się na najbardziej rozpoznawalnych wzorach.

Jeśli Ty również chcesz stworzyć takie ponadczasowe wnętrze to zdecyduj się na nasze powyższe propozycje. Gwarantujemy, że plakaty z tej kolekcji we wnętrzach prezentują się niezwykle elegancko, a ich subtelny, metaliczny błysk idealnie podkreśla otaczające je drewno, charakterystyczne dla tego stylu. W mid-century modern dużą rolę odgrywa także oświetlenie i przeszklenia, a w takich miejscach nasze plakaty będą wyglądać wręcz oszałamiająco.

Nieprzemijające piękno

Na tle ciemniejszego tła plakat stanie się bardziej tajemniczy i nabierze głębi – taka propozycja świetnie sprawdzi się w biurach, a także w eleganckich salonach. Na tle jasnej ściany będzie przyciągał wzrok, sprawiając, że nikt nie będzie mógł przejść obojętnie obok takiej dekoracji. Z kolei delikatniejsze, jaśniejsze kolory dodadzą uroku i delikatnego, kobiecego czaru. Polecamy takie plakaty do miejsc, w których zależy nam na wyciszeniu i relaksie, na przykład sypialnia czy pokój dziecka.

Czas pokazał, że styl mid-century modern cieszy się nieprzemijającą sławą. Dlatego nawet jeśli dopiero zastanawiasz się nad tym jaki styl urządzania mieszkania odpowiada Ci najbardziej, rozważ kandydaturę tego stylu. Jeśli nie jesteś pewien – zdecyduj się chociażby na dekoracje inspirowane tym stylem. Nasze plakaty są na tyle eleganckie, że odnajdą się również w wielu innych stylach, na przykład skandynawskich bielach, nowoczesnym minimalizmie czy kolorowym boho. Uniwersalność wzorów i mnogość dostępnych u nas kolorów uszlachetnień pomogą Ci dopasować taki plakat do niemalże każdego pomieszczenia w Twoim mieszkaniu.