Zaznacz stronę

Plakaty w stylu industrialnym

Showing 1–12 of 87 results

 • Plakat geometryczne trójkąty złoty

  Plakat Geometryczne Trójkąty

  29,00zł
 • Plakat geometryczny kształt złoty

  Plakat Geometryczny Kształt

  29,00zł
 • Plakat geometryczna gwiazda złoty

  Plakat Geometryczna Gwiazda

  29,00zł
 • Plakat Premium Nowoczesna Abstrakcja

  Plakat Nowoczesna Abstrakcja

  69,00zł
 • Plakat Premium Klasyczny Kształt

  Plakat Klasyczny Kształt

  69,00zł
 • Plakat Premium Złoty Plaster Miodu

  Plakat Złoty Plaster Miodu

  69,00zł
 • Plakat art deco złoty

  Plakat Wzór Art Deco

  29,00zł
 • Plakat geometryczne linie złoty

  Plakat Geometryczne Linie

  29,00zł
 • Plakat Premium Jungle Geometric

  Plakat Jungle Geometric

  69,00zł
 • Plakat Premium Stars Constellation

  Plakat Stars Constellation

  69,00zł
 • Plakat Wild And Free

  69,00zł
 • Plakat Premium Odcienie Szarości

  Plakat Odcienie Szarości

  69,00zł

Plakaty w stylu industrialnym w przestronnych wnętrzach

Poszukiwacze gustownych i skromnych dodatków do wnętrza z pewnością znajdą w swoim mieszkaniu miejsce, w którym umieszczą plakaty w stylu industrialnym. Sam styl powstał w USA w latach 50., a w Polsce został zaadaptowany dopiero czterdzieści lat później. Zmiany związane z transformacją gospodarczą zaowocowały również zmianami wprowadzanymi do wnętrz mieszkań. Polacy zaczęli zagospodarowywać opuszczone fabryki przemysłowe oraz własne, mniejsze mieszkania i umiejętnie zaadaptowali je do stworzenia wyjątkowych wnętrz i ciekawych aranżacji. Obecnie surowy styl przemysłowy staje się coraz bardziej powszechny.

Styl industrialny świetnie sprawdzi się zarówno w małych, jak i większych przestrzeniach. Typowa dla obu tych miejsc powinna być chłodna tonacja kolorystyczna z ewentualnymi jaskrawymi akcentami, które przełamią neutralność pomieszczenia. Idealnym dodatkiem do tego typu wnętrza z pewnością będą plakaty w stylu industrialnym z ręcznie nakładanym uszlachetnieniem w sześciu odcieniach (błyszczący i matowy złoty, srebrny, miedziany, rose gold i czarny). Jeśli natomiast do dyspozycji jest skromniejszy metraż, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę optyczne powiększanie przestrzeni.

Można tego dokonać nie tylko za sprawą luster, ale również skupiając się na takim układaniu sprzętów domowych, by tworzyły wyraźne linie podziału. Pomocne mogą okazać się plakaty z wyśrodkowanym napisem stacji metra – New York i Londyn. Metoda ich wykonania jest niezwykle staranna, a złocenie z pewnością przyciągnie wzrok na tle ceglanej lub betonowej ściany.

Ważne w stylu industrialnym jest również oświetlenie. Jeśli jednak nie mieszkasz na poddaszu, a brak firan i zasłon utrudni Ci życie, możesz postawić na podciągane żaluzje lub rolety rzymskie. W przestrzeń świetnie wkomponują się solidne i trwałe lampy w stalowych oprawach – nie tylko wiszące, ale również pozwalające na ich przestawienie. W takich wnętrzach powinno stawiać się na proste formy, również jeśli chodzi o dodatki. Należy zrezygnować z nachalnych ozdób i wyeksponować bezpretensjonalne przedmioty – najlepiej sprawdzą się grafiki przypominające elementy miasta i mapy, na przykład plakat w stylu industrialnym Linie Metra New York lub Linie Metra Londyn.

Piękno prostoty plakatów w stylu industrialnym

Loftowy styl łączy w sobie wyrafinowaną elegancję ze skromną formą w neutralnej, chłodnej kolorystyce. Całości świetnie dopełnia wykończenie przypominające przedwojenne fabryki – charakteru danemu pomieszczeniu z pewnością nada metal, beton, cegły, rury, kable i szyny. Nie należy też zapominać o ciemnym drewnie, które ociepli nieco surowość wymienionych wcześniej materiałów. Swobodę wykończenia warto zwieńczyć estetycznym, gustownym dodatkiem. W takim wnętrzu świetnie sprawdzą się plakaty w stylu industrialnym, a zwłaszcza plakat jednego z najbardziej urokliwych miast, a mianowicie Linie Metra Paris.

W pomieszczeniach pofabrycznych świetnie czują się osoby żywiołowe, które prowadzą dynamiczny tryb życia. Zmiany w wystroju wnętrza własnego mieszkania wedle stylu industrialnego wymaga bowiem wiele energii – zarówno jeśli chodzi o przebudowę przestrzeni, jak i wybór odpowiednich mebli i minimalnych akcesoriów. W takim wypadku do plakatów w stylu industrialnym świetnie będzie pasowała ramka lub – bardziej awangardowy – wieszak na plakat.