Zaznacz stronę

Miłośnicy wiertarek, zwolennicy gwoździ, entuzjaści plastrów Command! Usiądźcie wygodnie i przygotujcie się na nie lada gratkę. Dzisiejszy wpis dedykowany jest właśnie Wam –
pasjonatom dekorowania ścian.

Tworzenie galerii ściennej
Złote ramki w galerii ściennej

Tworząc galerię ścienną musimy dobrze rozplanować przestrzeń i to, co chcemy na niej zawiesić. Poniżej przedstawiamy kilka rad przydatnych przy tworzeniu takiej ściany.

Symetryczny rozkład mieszkania

Po pierwsze zastanów się nad miejscem, w którym chcesz zawiesić ramki. Czy mają być główną ozdobą danego pomieszczenia? A może ich zadaniem jest odwrócenie uwagi od, przykładowo,  telewizora?
Może z pomocą galerii ściennej chcesz rozdzielić przestrzeń relaksu i pracy? Gdy udało Ci się już określić położenie przyszłych ramek zastanów się nad ilością miejsca, które chcesz zapełnić.

Galeria ścienna na ciemnym tle
Jasne galerie ścienne
Galeria ścienna z żywymi kolorami

Z tą wiedzą możesz określić w jakiej konfiguracji chciałbyś przywiesić obrazy i plakaty oraz jakie rozmiary będą najodpowiedniejsze. Poniżej umieściliśmy przykładowe propozycje ułożenia.
Znajdzie się coś dla miłośników motyli (numer 1), prostoty (11), a nawet kojarzących się z PRL kolejek (4).

Propozycje ułożenia
Podstawowa galeria ścienna
Galerie ścienne we wnętrzu glamour

Dobierz odpowiednią propozycję zależnie od miejsca, które chcesz zagospodarować. Twoja galeria ścienna będzie również świetnie wyglądała postawiona na półce.

Kolorowe plakaty na półce
Romantyczne kompozycje

Wiemy już gdzie chcemy, by zawisła galeria oraz jakie wymiary powinna mieć. Pozostaje nam tylko kwestia doboru odpowiednich plakatów. Dostosujmy je do miejsca, w którym mają zawisnąć.
W przestrzeni domowego biura świetnie sprawdzą się plakaty motywacyjne, w salonie natomiast zdjęcia czy plakaty pokazujące zainteresowania właścicieli mieszkania.

Dekoracje ścienne związane z modą
Industrialne wnętrze
Subtelne ozdoby

Jeśli nie jesteś pewny czy plakaty będą do siebie pasowały – zawsze możesz zapytać nas o zdanie lub wybrać jeden z naszych nowych zestawów plakatowych. Znajduje się w nim 4 lub 6 plakatów w różnych rozmiarach, pasujących do siebie motywem lub stylem.

Zestaw złotych plakatów na czarnym tle

1

Zestawy plakatów w kolorze rose gold

1

Gdy wiemy już dokładnie jak ma wyglądać nasza galeria ścienna przystąpmy do realizacji! Najprostszym sposobem jest wycięcie z kartonu lub zwykłych kartek plansz odpowiadających wielkością naszym plakatom. Takie plansze następnie przyklejamy na ścianie i dopiero wtedy zaczynamy wiercić lub przyczepiać ramki. W ten sposób mamy pewność, że nie przybędzie nam niechcianych dziur, a wszystkie elementy będą wisiały równo i elegancko.

Wieszanie ramek

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.-20% NA WSZYSTKIE PLAKATY! WPISZ KOD LATO20, (do 16.07, 23:59!)
+