10 genialnych przykładów terrazzo w aranżacji

Terrazzo, nazywane również lastryko, to włoski deseń przypominający z  jednej strony wyjątkową mozaikę czy odłamki oglądane w kalejdoskopie, a z drugiej: zimną i kamienną płytę znaną z dawnych lat. Można było przypuszczać, że szczyt popularności w latach 80’ to jedyny, możliwy sukces tego wzoru – jednak powoli wraca on jako modny deseń w aranżacji wnętrz! W 2017 roku zagościł w Bolonii na targach Cersaie – okazuje się, że dobrze wykorzystany, staje się oryginalną dekoracją każdego pomieszczenia. Prezentujemy 10 świetnych przykładów na zastosowanie terrazzo we wnętrzu:

 

1. Kuchnia modernistyczna

 

Nowoczesne, minimalistyczne style na dobre opanowały świat mody. Czas na wprowadzenie do nich kontrastowego i kolorowego wzoru. Terrazzo pięknie współgra z niestandardowym kształtem szafek kuchennych.

 

 

 

2. Kuchnia klasyczna

 

Drewniana podłoga i szafki, roślinność, przeróżne kolory, a do tego solidny blat z modnym wzorem. Mieszanka, która nadaje całemu pomieszczeniu przytulnego i zarazem estetycznego charakteru.

 

 

 

3. Nowoczesna łazienka

 

W łazienkach, w których króluje nowoczesny, surowy minimalizm, przyda się nutka chaosu – można ją dostrzec w blatach w bardziej stonowanej bądź kontrastowej kolorystyce.

 

 

 

4. Elegancka łazienka

 

Wyposażenie łazienki w nieco królewskim stylu to świetne rozwiązanie dla miłośników klasycznej estetyki. Uzupełnienie całości deseniem terrazzo wprowadzi do wnętrza włoski temperament, dzięki któremu przebywanie w łazience zamieni się w relaksacyjny seans, z którego nie będzie się chciało zrezygnować.

 

 

 

 

5. Salon

 

Pomieszczenie, w którym można odpocząć oraz przyjąć gości, powinno być przytulne oraz estetyczne. Kompozycja miękkich w dotyku mebli wypoczynkowych ze wzorem imitującym zimną i kamienną płytę może być kontrastowe, ale okazuje się bardzo oryginalne i efektywne w ożywieniu wnętrza.

 

 

 

 

7. Sypialnia

 

Kolejnym przykładem zastosowania terrazzo jest sypialnia. Wzór można dostrzec jako dominujący akcent na ścianie , który świetnie wygląda w połączeniu z minimalistycznymi poduszkami oraz nowoczesnymi lampami. Można wprowadzić ten deseń do sypialni również w odwrotny sposób, wybierając tekstylia z tą teksturą.

 

 

8. Recepcja

 

Nie tylko prywatne, ale również publiczne wnętrza zasługują na odrobinę włoskiego, cudownego terrazzo. Dla tych, którzy uwielbiają ten wzór, powstało wiele ciekawych rozwiązań, łączących na przykład ścianę z podłogą czy meblami.

 

 

9. Restauracja

 

To czas dla wszystkich osób, które chcą urządzić restaurację w oryginalny sposób. Terrazzo zastosował w swoim projekcie m.in. Tom Dixon – ozdabiając wzorem restaurację Bronte w Londynie czy restaurację Alto w Hongkongu. Czas dorównać najlepszym…

 

 

10. Dodatki

 

Wszyscy, którzy dostrzegają w terrazzo włoski żar i nieokreślone piękno, powinni zacząć przynajmniej od subtelnych dekoracji wnętrz. Już taki krok daje terrazzo szansę na spektakularny powrót!

 

 

To wyjątkowy wzór, który tak naprawdę jeszcze nie został doceniony. Powoli wraca do łask na światowym rynku mody, a jeszcze wolniejszym krokiem wchodzi do naszego kraju. Odwaga w aranżacji wnętrz przy wykorzystaniu tego wzoru będzie opłacalną inwestycją, która zwróci się w postaci niestandardowej dekoracji, pięknej i podziwianej latami…

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem