Antyczne piękno, czyli marmur we wnętrzach

Antyczna Grecja kojarzy się nam z ponadczasowym pięknem, idealnymi proporcjami, czystą, wręcz boską, formą. Greckie rzeźby i architektoniczne dzieła sztuki od tysięcy lat budzą podziw całego świata. Może warto posłuchać starożytnych ojców filozofii i stworzyć w swoich domach azyl dla naszych estetycznych potrzeb? Posłuchajmy Platona, który mówił, że do rozumnego życia potrzeba kochać to co dobre, myśleć to co prawdziwe i otaczać się tym co piękne. A piękny z pewnością jest marmur, wykorzystajmy go w naszych wnętrzach!

 

Powrót na salony

 

Marmur jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym, więc najlepiej było by budować z niego całe domy.  Jednak co za dużo to nie zdrowo, może najpierw zacznijmy od salonu. Idealnie sprawdzi się w roli podłogi lub ściany, które nadadzą ton całemu pomieszczeniu. W połączeniu ze złotem, szarością, drewnem i puchatymi kocami stworzą nieoczywistą ale harmonijną całość.  A co powiecie na zastawę z marmuru? Tylko uważajcie, bo goście mogą nie wyjść z podziwu 🙂

 

 

Jeśli zdecydujecie się na wystrój w stylu duńskim, połączcie marmur z bielą i delikatnym, pudrowym różem. Wtedy nie stracicie prostoty wnętrza, jednocześnie nadając mu niepowtarzalny charakter.

 

 

 

Najwyższy czas na ucztę

 

Kuchnia jest sercem domu. Zadbajmy o to serce, żeby było mocne i piękne. Tutaj również sprawdzi się połączenie marmuru ze złotem i drewnem, jednak tym razem, marmur może pojawić się jako blat kuchenny.
Nie zapominajcie, że nasz wspaniały, grecki surowiec występuje również w wersji ciemnej.  Warto to wykorzystać i połączyć cztery elementy: biały marmur, czarny marmur, nieśmiertelne złoto   i… głęboką, ciemną zieleń. Zaskoczeni? Nie dziwię się, efekt jest powalający!

 

 

 

Spotkajmy się w łaźni

 

Mimo, że w dzisiejszych czasach, takie zdanie wywołałoby nie lada zmieszanie u naszego rozmówcy, to jednak warto pamiętać, że największe filozoficzne dysputy, toczyły się właśnie podczas spotkań w łaźniach, przy wspólnej kąpieli. W otoczeniu marmuru nasze mózgi uspokajają się, możemy się zrelaksować i poświęcić czas na egzystencjonalne rozmyślania, na które nie mamy czasu w codziennej gonitwie. W łazience możesz poszaleć i z marmuru zrobić prawie wszystko: wanny, umywalki, blaty, szafki, prysznice, podłogi i ściany. Może nie wszystko na raz i nie w jednej łazience… ale z pewnością możesz bezpiecznie wybrać kilka elementów, które z powodzeniem stworzą unikalną atmosferę Twojego łazienkowego raju.

 

 

Czerń? Biel? Złoto? A może nie warto się zastanawiać i skorzystać ze wszystkiego?

 

 

 

 

 

 

 

 

Nawet bogowie sypiają

 

Marmur odnajdzie się w każdym wnętrzu, również w sypialni. Nie bój się, że sypialnia utraci przytulność na rzecz zimnych, boskich proporcji. Wystarczy dobrać dobre oświetlenie, poduszki, koce i dodatki, które idealnie zgrają się z marmurem. Możesz pójść w kolor lub pozostać przy delikatnej bieli, różu i szarościach. Mam nadzieję, że, pamiętacie o ciemnym marmurze? A co powiecie na marmur z morskimi i szarymi refleksami? Ja powiem proste i zwięzłe: TAK.

 

 

 

Coś dla niepewnych

 

Jeśli nadal nie jesteście przekonani i czujecie, że marmur może was przytłoczyć, to na początek proponuje marmurowe elementy takie jak schody lub dodatki z imitującymi marmur wzorami takie  jak poduszki, plakaty i naklejki. Mam tylko jedna prośbę: spójrzcie na ten laptop z marmuru… Przecież nie da się go nie kochać! Ta obudowa to ostateczny dowód na to, że marmur to dar od antycznych bogów.

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem