Antyczne piękno, czyli marmur we wnętrzach

Antyczna Grecja kojarzy się nam z ponadczasowym pięknem, idealnymi proporcjami, czystą, wręcz boską, formą. Greckie rzeźby i architektoniczne dzieła sztuki od tysięcy lat budzą podziw całego świata. Może warto posłuchać starożytnych ojców filozofii i stworzyć w swoich domach azyl dla naszych estetycznych potrzeb? Posłuchajmy Platona, który mówił, że do rozumnego życia potrzeba kochać to co dobre, myśleć to co prawdziwe i otaczać się tym co piękne. A piękny z pewnością jest marmur, wykorzystajmy go w naszych wnętrzach!

 

Powrót na salony

 

Marmur jest materiałem niezwykle trwałym i odpornym, więc najlepiej było by budować z niego całe domy.  Jednak co za dużo to nie zdrowo, może najpierw zacznijmy od salonu. Idealnie sprawdzi się w roli podłogi lub ściany, które nadadzą ton całemu pomieszczeniu. W połączeniu ze złotem, szarością, drewnem i puchatymi kocami stworzą nieoczywistą ale harmonijną całość.  A co powiecie na zastawę z marmuru? Tylko uważajcie, bo goście mogą nie wyjść z podziwu 🙂

 

 

Jeśli zdecydujecie się na wystrój w stylu duńskim, połączcie marmur z bielą i delikatnym, pudrowym różem. Wtedy nie stracicie prostoty wnętrza, jednocześnie nadając mu niepowtarzalny charakter.

 

 

 

Najwyższy czas na ucztę

 

Kuchnia jest sercem domu. Zadbajmy o to serce, żeby było mocne i piękne. Tutaj również sprawdzi się połączenie marmuru ze złotem i drewnem, jednak tym razem, marmur może pojawić się jako blat kuchenny.
Nie zapominajcie, że nasz wspaniały, grecki surowiec występuje również w wersji ciemnej.  Warto to wykorzystać i połączyć cztery elementy: biały marmur, czarny marmur, nieśmiertelne złoto   i… głęboką, ciemną zieleń. Zaskoczeni? Nie dziwię się, efekt jest powalający!

 

 

 

Spotkajmy się w łaźni

 

Mimo, że w dzisiejszych czasach, takie zdanie wywołałoby nie lada zmieszanie u naszego rozmówcy, to jednak warto pamiętać, że największe filozoficzne dysputy, toczyły się właśnie podczas spotkań w łaźniach, przy wspólnej kąpieli. W otoczeniu marmuru nasze mózgi uspokajają się, możemy się zrelaksować i poświęcić czas na egzystencjonalne rozmyślania, na które nie mamy czasu w codziennej gonitwie. W łazience możesz poszaleć i z marmuru zrobić prawie wszystko: wanny, umywalki, blaty, szafki, prysznice, podłogi i ściany. Może nie wszystko na raz i nie w jednej łazience… ale z pewnością możesz bezpiecznie wybrać kilka elementów, które z powodzeniem stworzą unikalną atmosferę Twojego łazienkowego raju.

 

 

Czerń? Biel? Złoto? A może nie warto się zastanawiać i skorzystać ze wszystkiego?

 

 

 

 

 

 

 

 

Nawet bogowie sypiają

 

Marmur odnajdzie się w każdym wnętrzu, również w sypialni. Nie bój się, że sypialnia utraci przytulność na rzecz zimnych, boskich proporcji. Wystarczy dobrać dobre oświetlenie, poduszki, koce i dodatki, które idealnie zgrają się z marmurem. Możesz pójść w kolor lub pozostać przy delikatnej bieli, różu i szarościach. Mam nadzieję, że, pamiętacie o ciemnym marmurze? A co powiecie na marmur z morskimi i szarymi refleksami? Ja powiem proste i zwięzłe: TAK.

 

 

 

Coś dla niepewnych

 

Jeśli nadal nie jesteście przekonani i czujecie, że marmur może was przytłoczyć, to na początek proponuje marmurowe elementy takie jak schody lub dodatki z imitującymi marmur wzorami takie  jak poduszki, plakaty i naklejki. Mam tylko jedna prośbę: spójrzcie na ten laptop z marmuru… Przecież nie da się go nie kochać! Ta obudowa to ostateczny dowód na to, że marmur to dar od antycznych bogów.