Aranżacje w stylu Modern LOFT

Surowy kamień, beton, czerwona cegła, kontrastowe i wyraziste połączenia kolorystyczne, a także oryginalne ozdoby, jak na przykład plakaty na ścianę – to cechy charakterystyczne stylu modern loft, który zyskuje na popularności.

 

 

 

Własne mieszkanie to marzenie niejednej osoby. Niekiedy czeka się na tę okazję latami, innym razem wszystko odbywa się niesamowicie szybko. Kluczowe jest to, że gdy już się ono ziści, wówczas przychodzi czas na całą aranżację, wykańczanie i dopieszczanie detali. To z pewnością wymaga poświęcenia wiele uwagi i czasu, jak również nakładów finansowych.

 

 

Na samym początku warto jest zastanowić się i zdecydować, w jakim stylu będzie urządzone wymarzone gniazdko. Wybór jest naprawdę duży, więc nie powinno być problemów z decyzją. W tym momencie najlepiej skupić się na istotnej kwestii – mieszkanie urządzane jest pod domowników, ich osobowość, charakter i zainteresowania. Najważniejsze jest zatem stworzenie takiej przestrzeni, w której doskonale odpoczywa się, relaksuje, przebywa, pracuje – miejsca, do którego z przyjemnością chce się wracać.

 

 

 

Miłośnicy loftów nie zawsze mają możliwość posiadania takich wnętrz, które, jakby nie patrzeć, są bardzo charakterystyczne, o wyjątkowym i niepowtarzalnym klimacie. W obecnych czasach coraz więcej budowanych jest osiedli apartamentowców. Jednak niektóre z nich mogą wyglądać bardzo interesująco. Co ważne, nawet z pozoru standardowe mieszkanie w bloku można z powodzeniem przeobrazić w piękne wnętrze w oryginalnym stylu modern loft.

 

 

 

Modern loft = stare z nowym, nowe ze starym

Nie od dziś wiadomo, że przeciwieństwa się przyciągają – zarówno jeśli chodzi o relacje ludzkie, jak i w przypadku palety kolorystycznej oraz form. Surowy styl industrialny oraz minimalistyczna nowoczesność tworzą połączenie doskonałe i niebanalne.

 

 

 

Jak sama nazwa wskazuje, styl modern loft to nic innego jak łączenie nowego ze starym. Przykładem może być między innymi drewniany stolik obok nowoczesnej szafy. Warto zapamiętać, że takie przestrzenie charakteryzują się surowością, a jeśli chodzi o wszelkie dodatki i drobiazgi, to następuje pewien kompromis – z jednej strony minimalizm, z drugiej bogactwo. Idealnie zatem sprawdzi się zasada, że im mniej, tym lepiej oraz jednocześnie powiedzenie odnośnie tego, że diabeł tkwi w szczegółach. W efekcie uzyskiwany jest minimalizm wzbogacony modnymi dodatkami. Doskonale wyglądają poduszki błyszczące bądź poduszki w geometryczne wzory.

 

 

Meble, oświetlenie i kolory – oryginalne i wyjątkowe

Meble w stylu modern loft z reguły są metalowe lub drewniane z metalowymi elementami. Wyglądają one niezwykle stylowo i szykownie. Jeśli zaś chodzi o komplety wypoczynkowe, wówczas najlepiej jest postawić na skórzaną sofę lub tę o niestandardowym kształcie. Wszystko to w otoczeniu nie tapet a surowych ścian – z kamienia, betonu bądź czerwonej cegły, które wyglądają niesamowicie.

 

W tej sytuacji nie można zapomnieć o tym, jak duże znaczenie w lofcie w modernistycznej odsłonie mają lampy. Głównie chodzi o lampy przemysłowe – duże, metalowe. Emitowane przez nie światło jest raczej ciepłej barwy. Takie oświetlenie może się pojawić w każdym pomieszczeniu. Przykładowo w przypadku kuchni świetne komponują się ze sobą czarne, wiszące lampy i plakaty w ramkach. To połączenie dość nieoczywiste, ale dające spektakularny efekt.

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem