Botaniczne żywe ściany – Twoja domowa dżungla!

Trendy aranżacyjne w tym roku nie pozostawiają złudzeń! Obecność we wnętrzach naturalnych dodatków w postaci żywych roślin jest nieodzowna. Pożądane są wszelkie motywy roślinne, wprowadzające do wnętrz przyrodę w jej najlepszym wydaniu. Żywe ściany to innowacyjne i niezwykle efektowne rozwiązanie, pozwalające na posiadanie mini ogródka we własnym mieszkaniu, niezależnie od jego możliwości przestrzennych. Nie trzeba już mieć działki czy ogrodu – nawet w niewielkich wnętrzach można zastosować kilka trików, które pomogą wprowadzić nieco naturalności. Oto garść inspiracji!

 

 

 

 

 

Zielnik w kuchni

 

Pierwszym pomieszczeniem, w którym zazwyczaj stosuje się żywe dekoracje, jest kuchnia – to w niej właśnie sadzone są zioła, które poza funkcją ozdobną, stanowią także praktyczne dodatki, gdyż mogą być wykorzystywane do potraw. Pachnąca ziołami kuchnia zachwyci, pobudzi apetyt i będzie oryginalnym wnętrzem, w którym motywem przewodnim będą żywe, zielone półki z doniczkami, zawierającymi rozmaite zioła kulinarne. Doskonałym tłem dla takiej aranżacji będą plakaty do kuchni z motywem roślinnym.

 

 

 

 

 

Kwiaty w łazience?

 

To da się zrobić! Wystarczy wybrać rośliny, preferujące wilgotne i ciepłe środowisko. W łazience świetnie sprawdzą się paprocie, skrzydłokwiaty i fikusy, a także… mech! Odpowiednio zaplanowany ogródek na ścianie będzie wyglądał zjawiskowo i nie przysporzy trudności w pielęgnacji. Ogród wertykalny – bo tak fachowo określa się żywe ściany w pomieszczeniach – wymaga wprawdzie zgłębienia kilku tajników, aby stworzyć odpowiedni projekt, ułatwiający późniejszą dbałość o rośliny. Warto jednak podjąć to wyzwanie!

 

 

 

 

 

Salon pełen zieleni

 

Doskonały wpływ roślin na zdrowie człowieka jest oczywisty – oczyszczają one powietrze, wprowadzając do wnętrz świeżość i wprawiając mieszkańców w dobry nastrój. Nie trzeba ograniczać się do kilku doniczek z kwiatami. Warto zaszaleć i w swoim salonie stworzyć ścianę, wypełnioną kwiatami! Może to być jedna, wybrana ściana, przeznaczona dla roślinności – zdominuje ona przestrzeń i bez wątpienia nada pomieszczeniu konkretnego, unikalnego klimatu. Pasować będą do niej poduszki botaniczne z kwiecistymi motywami.

 

 

 

 

Sypialnia skąpana w roślinach

 

Aby w sypialni zapanował stosowny, relaksujący i odprężający nastrój, również można pokusić się o stworzenie żywej ściany. Zieleń harmonizuje emocje, działa odstresowująco i kojąco na nerwy. Takiego ukojenia szuka się właśnie w sypialni – najbardziej prywatnym wnętrzu w całym domu. Bliskość natury pozytywnie wpłynie na psychikę, dodając sił na kolejne wyzwania i obowiązki. Oczyszczające powietrze rośliny korzystnie podziałają na jakość snu, poprawiając wydajność nocnego odpoczynku. Świetnym uzupełnieniem takiego ogródka ściennego będą plakaty botaniczne.

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem