Dieta cud, czyli jak urządzić kuchnię idealną

Zdaniem wielu to właśnie kuchnia jest sercem domu. Nie da się temu zaprzeczyć mając w pamięci wieczory spędzone na pieczeniu ciastek i rozmowach przy kuchennym stole oraz wszystkie imprezy, które się tam kończyły. Pewnym jest, że kuchnia to miejsce, które musi być doskonale przystosowane do wykonywanych w niej czynności wynikających z jej podstawowej funkcji – wiele blatów roboczych, które znajdują się na odpowiedniej wysokości, miejsca do przechowywania, przestrzeń na niezbędne nam sprzęty AGD… wszystko to ma nam ułatwiać gotowanie. Niejednokrotnie, zwłaszcza w małych mieszkaniach, to kuchenny stół służy za biurko dorosłym, którzy pracują w domu i dzieciom, które rysują i odrabiają przy nim lekcje. Dodatkowo, tak jaki pisaliśmy wyżej, często również nasi goście są podejmowani właśnie w tym przytulnym miejscu. Wiemy, że korzystanie z pomieszczeń, które są przemyślane jest o wiele przyjemniejsze i bardziej intuicyjne, a kuchnia to pomieszczenie, które wręcz musi być dobrze zaprojektowane właśnie przez to, że często łączy funkcje kuchni, jadalni, salonu i gabinetu. Poniżej przedstawiamy parę tego typu pomieszczeń, które wychodzą na przeciw oczekiwaniom swoich użytkowników.

 

 

 

Dieta 100% eko

 

Wyjątkowo pięknie prezentują się surowe, naturalne kuchnie z drewnianymi frontami szafek i stołem z prawdziwych desek. Proste zestawienia – biel kafelków, ciepły brąz drewna i szarości widoczne w dodatkach cechuje nieprzemijające piękno. Jedno jest pewne – choć są bezapelacyjnie śliczne, takie kuchnie są również bardzo wymagające. Drewno musi być dobrze zaimpregnowane i często olejowane, bo każde niedopatrzenie może wywołać odparzenie, zawilgocenie i inne niemiłe dla oka uszkodzenia. Natomiast wybór nieskazitelnie białych płytek
i perspektywa ich dokładnego mycia stanowczo oduczy nas gotowania spaghetti bolognese. Kuchnia idealna dla osób przechodzących na dietę – stworzona do jedzenia sałatek i pieczonych dań – piekarnik jest tym szczęśliwym sprzętem, który można zamknąć i nie martwić się pozostawionymi w nim śladami niedawnego użytkowania.

 

 

 

 

Cheat meal

 

Propozycja dla prawdziwych łasuchów. Kuchnia z pastelowymi, pudrowo cukierkowymi dodatkami lub cała utrzymana w takiej kolorystyce. Wystarczy na nią spojrzeć i od razu czuje się słodkawy zapach pieczonych właśnie ciasteczek. Wyjątkowo przytulna i funkcjonalna. Uspokajające pastele nadają klimat sprzyjający zarówno gotowaniu, jak i biesiadowaniu.
Idealna dla osób, które prowadzą otwarty dom.

 

 

 

 

Fusion

 

Kolejna propozycja to kuchnia o nieco nowoczesnym charakterze. To czysta elegancja – łączy w sobie trwałość marmuru i szlachetność metalu. Kamienne blaty są idealne do przygotowywania posiłków, jednak same w sobie są zimne i nieprzytulne. Dodatki w ciepłych, metalicznych kolorach miedzi i złota sprawiają, że taka kuchnia zyskuje na przytulności i rodzinnym cieple zapraszając tym samym do wspólnego gotowania.

 

 

 

 

 

Kuchnia tradycyjna

 

Tak jak pisaliśmy wcześniej najlepsza kuchnia to ta dobrze zaprojektowana, czyli taka, która tak naprawdę łączy cechy wszystkich wyżej wymienionych typów. Słoiki z kaszami i doniczki z ziołami pokazują, że z tej kuchni nie wychodzi się głodnym. Na pomalowanej farbą tablicową ścianie można umieścić listę zakupów lub przepis na ulubione danie. Taka kuchnia jest stworzona dla dużej rodziny – niezwykle praktyczna, ze składnikami na wyciągnięcie ręki, łatwa do utrzymania w czystości i umożliwiająca gotowanie nawet najmłodszym (oczywiście pod bacznym okiem opiekuna).

 

 

 

 

Dobry projekt to jedno, ale to my sami nadajemy atmosfery kuchennego ciepła. W tak specyficznym wnętrzu starajmy się eksponować przedmioty, które będą nie tylko piękne, ale także użyteczne tak, by nie zagracić tej mocno eksploatowanej przestrzeni.

 

 

 

A Tobie, która „dieta” najbardziej przypadła do gustu?

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem