Do It Yourself! – Złote doniczki DIY

Handmade wraca do łask. Teraz wszystko, co stworzone pracą ludzkich rąk jest niewiarygodnie cenne. Teraz ludzie szukają przedmiotów wyjątkowych, niepowtarzalnych, stworzonych z sercem – przedmiotów, które mają duszę. Rękodzieło, to najlepszy sposób na pozbycie się stresów z całego tygodnia. Skupiając się na jednej rzeczy, wyciszasz swój organizm i pozwalasz mu odpocząć po ciężkim dniu. Jest to też chwila tylko dla Ciebie, gdy masz czas na zupełne odcięcie się od świata, a Twoim jedynym problemem jest to, czy aby na pewno przykleiłaś tego kwiatka równo.
Nie zrażaj się, jeśli za pierwszym, drugim, dziesiątym razem Ci nie wyjdzie. Zacznij od łatwiejszych rzeczy, aby nabrać wprawy. Kiedy już zobaczysz,
w czym jesteś dobra, to wtedy zacznij interesować się coraz trudniejszymi tematami, a gwarantuję, że zaskoczysz samą siebie, gdy zobaczysz, jakie cuda potrafisz wyczarować. Dzisiaj mamy dla Ciebie DIY złotych doniczek, które podkreślą urok Twoich roślinek i sprawią, że wnętrze nabierze zupełnie nowego charakteru. To do dzieła, zróbmy to razem!

 

 

Przygotowanie

 

Na początku, przygotuj sobie miejsce do pracy. Najlepiej przenieś się na dwór, jednak jeśli nie masz takiej możliwości lub nie ma ładnej pogody, to udaj się w ustronne miejsce w domu i obklej stół lub podłogę zabezpieczającą folią.

Potrzebne artykuły:

– doniczki (wielkość, ilość, forma – według uznania)

– metaliczne spraye ( + spray biały)

– metaliczne markery (dopasowane do kolorów sprayów)

- taśma

- rękawiczki

 

 

Doniczka 1.0

 

Weź białą doniczkę, taśmę oraz złoty spray. Użyj taśmy i ponaklejaj ją artystycznie na doniczkę tak, aby powstały geometryczne kształty i wzory. Wypsikaj całą doniczkę złotą farbą, pilnując, aby nie został nawet skrawek białego miejsca. Poczekaj aż farba trochę podeschnie i delikatnie poodrywaj taśmę. Jeśli w jakiś miejscach farba się wykruszyła lub pojawiły się jakieś nierówności, to ostrożnie wyrównaj krawędzie złotym markerem.

 

 

 

 

 

Doniczka 2.0

 

Do wykonania doniczki 2.0 potrzebujesz… doniczki, białej i złotej farby oraz taśmy. Swoją drogą, według mnie taśma, to narzędzie idealne. W domu wszystko naprawiam taśmą. No, ale wróćmy do tematu. Jeśli nie masz już białych doniczek, to przefarbuj jedną wybraną i daj jej czas, aby wyschła. Koniecznie pamiętaj o rękawiczkach za każdym razem jak bierzesz się za roboty związane z farbami, sprayami i klejami! Jeśli doniczka już wyschła, to taśmą wydziel równy pasek u dołu i u góry doniczki. Środek możesz zabezpieczyć folią. Zależy nam na tym, aby jedynymi odkrytymi częściami były te dwa, wydzielone paski. Teraz już tylko zostało szaleńcze szprejowanie i delikatne ściągnięcie zabezpieczeń. Oto nowa, ręcznie robiona, elegancka doniczka!

 

 

 

 

 

 

 

Doniczka 3.0

 

Do zrobienia tej doniczki, potrzebujesz również taśmy oraz sprayu białego i złotego. Tym razem wykorzystamy oryginalny, ceglany kolor doniczki. Taśmą wydziel trójkątne wzory, rozpoczynające się u dołu doniczki. Ostrożnie wypełnij taśmowe luki – jedną białą farbą, a jedna złotą. Po wyschnięciu, delikatnie oderwij taśmę. W razie czego, miej przy sobie marker, którym poprawisz ewentualne nierówności. Naturalny kolor doniczki połączony z geometrycznymi formami i złotym kolorem, to nieoczywiste zestawienie, które doda wnętrzu zupełnie nowej atmosfery.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem