Funkcjonalnie i elegancko, czyli kobiece mieszkania

Za nami Dzień Kobiet, który mimo, że jest reliktem PRL, nadal jest świętowany. Bardzo dobrze! Powinniśmy doceniać kobiety niezależnie od dnia, ale cieszymy się, że jest jeden dzień, w który kobiety mogą być pewne, że tak się stanie. Dawniej goździki i pończochy, dzisiaj piękne bukiety, książki, a coraz częściej również… dekoracje do domu. Wiele kobiet zapałało miłością do remontów, projektowania i dekorowania wnętrz – we wnętrzarskiej blogosferze rządzą głównie one. Dbałość o detal i umiejętne łączenie wzorów, kolorów i faktur to znaki charakterystyczne płci pięknej. Dzisiejszy wpis pokazuje wnętrza, które są bardzo kobiece i delikatne, jednocześnie przeciwstawiając się stereotypom.

 

 

I am Barbie girl?

 

Od lat zastanawiamy się dlaczego słysząc hasło „kobiece mieszkanie” stają nam przed oczami różowości. Dlaczego pokoje dziewczynek urządzamy od góry do dołu na różowo? Co ciekawe dawniej kolory te były odwrócone – róże były zarezerwowane dla chłopców, ponieważ była to złagodzona wersja czerwieni kojarzącej się z agresją. Dziewczynkom natomiast przyporządkowane były błękity symbolizujące czystość i niewinność. Okazuje się jednak, że lepiej pozostawiać dziecku możliwość wyboru kolorów, ponieważ zamykanie go w ścisłych ramach może wpłynąć na rozwój jego osobowości i zrozumienia dla osób przeciwnej płci. Poza tym czy w prawdziwym życiu kiedykolwiek spotkałeś się z wnętrzem, którego właścicielką była kobieta i było ono w pełni różowe? No właśnie. Kolor różowy pięknie dopełnia jasne wnętrza, ponieważ nie tworzy ostrego kontrastu z bielą ścian. Jednak pamiętajmy o tym, że róż ma być dopełnieniem, a nie wiodącym kolorem. Starajmy się go eksponować w dodatkach i kolorze przełamanym szarością lub metalicznym rose gold.

 

 

 

 

 

Pokaż swoje nogi

 

Kobiety znane są również ze swoich kształtów, złośliwi mówią, że rozgranicza się albo na piękne albo na mądre. Naszym zdaniem jest to całkowicie niesprawiedliwy osąd. Wiele pań posiada obie te zalety. Podobnie sprzęty w kobiecych wnętrzach. Łączą walory estetyczne i praktyczne. Przykładem mogą być meble na smukłych, giętych lub toczonych nóżkach – prezentują się pięknie, wnętrze dzięki nim zyskuje na lekkości i świeżości, a kurz nie gromadzi się pod kanapami.

 

 

 

Shine bright like a diamond

 

Często mówi się o tym, że od szczęśliwych kobiet bije jakiś nieoczywisty blask. Może on wynikać ze szczęścia lub innych największych przyjaciół kobiety – diamentów. We wnętrzach natomiast możemy go zapewnić w tradycyjny sposób – z użyciem różnorakich lamp.

 

 

Możemy się także pokusić o coś mniej oczywistego, czyli dekorowanie wnętrz z pomocą złota. Jego metaliczny blask zastosowany na ramie odbije się w lustrze i rozświetli całe pomieszczenie. Natomiast poduszki dekoracyjne wykończone złotem to propozycja dla tych, którzy wolą delikatniejszy efekt.

 

 

 

 

 

Czerwone korale

 

Nie jest tajemnicą, że kobiety kochają ubrania i kosmetyki. Wynika to z ich naturalnej dbałości o każdy szczegół i chęci upiększania świata. Dodatkowo wiele pań lubi zmiany, a zmiana stylu czy przebieranie się to jedne z najbezpieczniejszych możliwych na co dzień zmian. W związku z tym faktem i chęcią porządkowania przestrzeni, wiele kobiet marzy o ogromnej garderobie,
w której z łatwością mogłyby pomieścić wszystkie swoje sukienki i bluzki.

 

 

 

Jeśli jednak nie jesteś posiadaczką przestrzeni, która pomieści i garderobę i toaletkę – wybierz tę drugą. Przynajmniej Twoje kosmetyki będą uporządkowane co na pewno usprawni poranne malowanie.

 

 

 

Można znaleźć wiele stereotypów na temat kobiet – mniej lub bardziej prawdziwych. Pewnym jest jednak to, że urządzane przez nie wnętrza zawsze będą cechowały się funkcjonalnością i pięknem. Życie w takich mieszkaniach jest łatwiejsze i przyjemniejsze, ponieważ nie martwimy się ciągłymi niedociągnięciami, a cieszymy użytecznością i możliwościami, które takie wnętrza przed nami stawiają.

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem