Gen-Z Yellow we wnętrzach

Kolory w naszych domach królują już od dawna. Różowe ściany w pokoju małej księżniczki, niebieskie w pokoju chłopca, minimalistyczna biel w typowo skandynawskim wnętrzu czy chłodne odcienie szarości w przypadku loftów. Trendy w kolorystyce wnętrz pojawiają się i znikają, by za jakiś czas znowu powrócić do łask. Jednak są odcienie, które zostają z nami znacznie dłużej, stając się znakiem rozpoznawczym danej generacji, będąc szeroko rozpowszechniane w popkulturze. Poznajmy więc odcień Millennial Pink oraz najmodniejszy w sezonie Gen-Z Yellow.

 

Millennial Pink – kultowy róż

 

Różowych odcieni jest wiele, ale tylko jeden z nich skradł na tyle nasze serca, by stać się kultowym. Różana tonacja zazwyczaj utożsamiana jest z kobiecością, dziewczęcą niewinnością, ubrankami małych księżniczek i tiulowymi sukienkami. Millennial Pink to ciepły, pastelowy róż, uważany za kolor androgeniczny, czyli taki, którego nie jesteśmy w stanie jednoznacznie przypisać do płci. To uniwersalna barwa, która pasuje zarówno kobietom, jak i mężczyznom, bez względu na kolor włosów, skóry czy oczu – na każdym wygląda po prostu dobrze. Łatwo wkomponować go w stylizacje w postaci dodatków czy też tworząc tzw. total look. Często można go spotkać nie tylko w ubraniach i akcesoriach, ale także na ścianach, w aranżacjach wnętrz czy nawet na głowie, jako modny kolor włosów.

 

 

 

Od różu do żółci – Gen-Z Yellow wkracza na salony

Kolor różowy stał się kultowy w latach 80. i 90., rozpowszechniony przez milenialsów. Natomiast obecnie świat ,,przejmuje” generacja Z, uważana za pokolenie internetowe, które dopiero wkracza na rynek pracy. To oni przyczyniają się do rozpowszechnienia trendów, głównie za sprawą mediów społecznościowych i nieograniczonej przestrzeni Internetu. W taki też sposób pojawił się odcień Gen-Z Yellow – intensywny i wyrazisty żółty kolor. Odważni mogą pomalować nim ściany lub wstawić masywny mebel, który zdominuje pomieszczenie i przykuje uwagę każdego gościa.

 

 

 

Wnętrza z Gen-Z Yellow

Żółty kolor przywołuje skojarzenia o lecie, wakacyjnym nastroju i ciepłym słońcu, na którym możemy wygrzewać się cały dzień. Żółty to radość, beztroska i dzieciństwo. Dlatego też odcień Gen-Z Yellow stał się tak bardzo popularny. Dzięki niemu możemy wprowadzić nawet do najbardziej surowego wnętrza przytulność. To żywy ton, który można łatwo zestawić z innymi barwami, tworząc w ten sposób niezwykle oryginalny design.

 

 

 

Jeśli jednak nie chcemy przeprowadzać remontu, a nasz budżet nie pozwala na wymianę mebli, opcją jest wprowadzenie drobnych akcentów kolorystycznych w odcieniu Gen-Z Yellow, które dodadzą wnętrzu energii i sprawią, że mieszkanie wydawać się będzie jaśniejsze. Warto więc postawić na dodatki, które uczynią z naszego domu przytulne i modne zarazem gniazdko, którego pozazdroszczą nam wszyscy goście. Ciekawym pomysłem są powieszone na ścianę plakaty w ramkach z drobnym wzorem lub przykuwającą wzrok grafiką. Alternatywą dla osób choć trochę uzdolnionych plastycznie jest przemalowanie mebli, takich jak krzesło czy stół na kolor Gen-Z Yellow, dzięki czemu wprowadzimy do pomieszczenia interesujący akcent kolorystyczny. Na sofie czy kanapie możemy umieścić poduszki dekoracyjne, które nie tylko będą efektownie wyglądać, ale także poprawią komfort wypoczynku.

 

 

Gen-Z Yellow to kolor trendy, który wprowadzi do wnętrza ciepło, przytulność oraz zmieni je nie do poznania. Srebrne ramki, w które możemy umieścić żółtą grafikę, czy oryginalne naklejki na ścianę dopełnią wystrój i sprawią, że dom stanie się Twoim azylem.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem