Genialne metamorfozy polskich wnętrz

W duchu państwowych świąt chcielibyśmy Wam pokazać, że jak pisał polski poeta – cudze chwalicie, a swego nie znacie. Mamy być z czego, a co ważniejsze mamy być z kogo dumni! Poniżej przedstawiamy Wam fantastyczne metamorfozy wnętrz, których dokonali polscy projektanci. Mamy nadzieję, że zademonstrują one nawet największym zrzędom, że polski design ma się bardzo dobrze i co ważniejsze – szturmem wchodzi „pod strzechy”.

Fabryka Czekolady I

Ta metamorfoza znajdującego się w Krakowie mieszkania liczącego 55m2 została w całości dokonana przez Justynę Lewicką. Ze stworzonej przez nią aranżacji bije świeżość i naturalność. Dzięki białym ścianom, dotąd ciemna przestrzeń, została pięknie doświetlona. Projektantka uzyskała również świetny efekt dzięki nowoczesnym dodatkom w neutralnych kolorach przełamanych ostrą żółcią. Całe mieszkanie oscyluje wokół tych samych kolorów dzięki temu jest spójne i nowatorskie, a tym samym pozostawia właścicielom możliwość szybkiej zmiany wystroju za pomocą dodatków wyeksponowanych na tle neutralnej bazy.

 

 

 

38 m, Plac Zbawiciela, Warszawa

Metamorfoza tego małego, zagraconego mieszkanka w centrum Warszawy robi spektakularne wrażenie. Dzięki zastosowaniu jasnych barw, luster i wysokich szaf wnętrza optycznie się powiększyły i stały o wiele przytulniejsze. Gorące brawa dla studia projektowego dziurdziaprojekt i zarządzającej nim Katarzyny Dziurdzi.

 

 

 

SINGLE SPACE

 

Czy ktokolwiek uwierzyłby, że w mieszkaniu ze zdjęcia przed metamorfozą mieszka młoda, przebojowa singielka? Przyznajcie sami – wyglądało raczej jak mieszkanie jej rodziców.
Po przemianie, której dokonał zespół Kasi Orwat, przestrzeń prezentuje się zupełnie inaczej. Wnętrza zostały zaaranżowane w stylu skandynawskim, a miętowy kolor i kobiece akcenty, jak ściana nad łóżkiem wytapetowana okładkami znanych magazynów modowych, dodały mieszkaniu delikatności i spersonalizowały tę początkowo nieco „bezpłciową” przestrzeń.

 

 

 

TANIA PRZEMIANA MIESZKANIA

 

Dzięki ekipie Zen Interiors małe, zaniedbane mieszkanie, w którym nic do siebie nie pasowało, nabrało nowego życia. Na tle jasnej bazy kolorystycznej wyeksponowano mocne barwy mebli, które swoim ustawieniem i kolorem dzielą strefy tej trudnej do urządzenia przestrzeni. Mieszkanie tym samym zyskało na praktyczności, a ciekawe dekoracje nie zagracają przestrzeni, dodają jej jedynie osobistego charakteru.

 

 

 

 

89m, Soho Factory, Warszawa

 

Kolejna świetna metamorfoza biura projektowego DZIURDZIAprojekt. Tym razem nie powinniśmy pisać, że była to metamorfoza, ponieważ mieszkanie było urządzane od podstaw, od stanu surowego. Mieszkanie nie miało swojej historii, więc zdecydowano się, by mu jej dodać. Stało się tak poprzez urządzenie w stylu vintage. Charakterystyczne meble z czasów PRL zyskały drugie życie i zostały pięknie wyeksponowane na tle zieleni kojarzącej się z mchem lub… pokryciem starej wersalki. Przestrzeń została zaaranżowana bardzo ciekawie, a przy tym gustownie.

 

 

 

 

Czy przedstawionymi metamorfozami udało nam się sprawić, że rozpiera Was duma narodowa? Mamy nadzieję i zapraszamy do podsyłania nam innych ciekawych metamorfoz, również tych, których dokonujecie sami!

 

Źródło: homebook.pl

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem