Genialne pomysły na dekoracje salonu urody

Salony urody dawniej kojarzyły się ze sterylną, pozbawioną charakteru przestrzenią użytkową. Jeśli już pojawiały się w nich jakieś dekoracje to były to sztuczne kwiaty czy figury, które zamiast klientów przyciągały jedynie kurz. A jak jeden z członów ich nazwy wskazuje, tego typu lokale powinny stanowić wizytówkę właściciela, odzwierciedlać przyjazną atmosferę, a tym samym sprzyjać relaksowi – dokładnie tak samo jak salon w domu. Efekt ten można często uzyskać za pomocą niepozornych dodatków. Jakich?

 

 

 

Recepcja – najważniejsza wizytówka salonu

 

Warto pamiętać, że recepcja niejako powinna być spójna z wystrojem całego salonu. Nie wystarczy jedynie postawić biurka oraz dwóch przylegających do niego krzeseł. Poza żywymi kwiatami, warto zainwestować w fantazyjne lub geometryczne wazony. W przypadku salonów urody, które są urządzone w nowoczesnym stylu, można zainwestować w efektowny neon, który przywodzi na myśl Amerykę lat 50., z kolei we wnętrzach odwołujących się do np. stylistyki boho można postawić na rattanowe dekoracje.

 

 

 

 

Każda recepcja powinna obejmować także poczekalnię,w której klienci będą mogli się rozgościć przed zabiegiem. Poza wygodną kanapą, fotelami i regałem z czasopismami, warto zadbać o kilka detali np. efektowne klosze do lamp, naklejki na ściany, rośliny w ozdobnych donicach czy poduszki dekoracyjne.  

 

 

 

 

Każda recepcja powinna obejmować także poczekalnię,w której klienci będą mogli się rozgościć przed zabiegiem. Poza wygodną kanapą, fotelami i regałem z czasopismami, warto zadbać o kilka detali np. efektowne klosze do lamp, naklejki na ściany, rośliny w ozdobnych donicach czy poduszki dekoracyjne.  

 

 

Żywe ozdoby

W ostatnim czasie rośliny na nowo stało się popularnym trendem w kwestii urządzania wnętrz. Kaktusy, paprocie, bluszcze, palmy i wiele innych sprawdzą się również doskonale w salonach urody. W zależności od charakteru aranżacji można postawić na wiklinowe donice, podwieszane plecionki czy szklane wazy. W salonach, które odznaczają się industrialnym stylem, doskonałym rozwiązaniem jest umieszczenie roślin doniczkowych na drucianych lub metalicznych konstrukcjach, przylegających do ścian.

 

 

 

 

 

Motyw roślinny, poza żywą postacią, może również przejawiać się w formie wzorzystej tapety na jednej ze ścian bądź też poduszek botanicznych np. na kanapie w poczekalni.

 

 

 

Przytulnie i stylowo

 

Urządzając pomieszczenie przeznaczone do zabiegów pedicure można pokusić się o szereg efektownych dekoracji. Fotele, w których wygodnie mają rozsiadać się klienci, wcale nie muszą wyglądem przypominać dentystycznych. Warto postawić na meble o nowoczesnym designie lub odznaczające się stylem glamour. Stylistycznie powinny być one spójne z przylegającymi pufami. Dla wygody i względów estetycznych należy wzbogacić je np. poduszki donut z ciekawym wzorem. Z boku każdego fotela można ustawić efektowne lampy stojące, które zwiększą komfort pracy oraz podkreślą designerski charakter wnętrza.

 

 

 

Stylowo i oryginalnie urządzone salony urody stanowią o wiele lepszą wizytówkę w oczach potencjalnych klientów. Czasami wystarczy kilka drobnych akcentów, aby tego typu lokale nabrały niepowtarzalnego charakteru.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem