Głos pokolenia, czyli kolor millennial pink

Wszyscy wiemy jaki jest kolor roku, ale czy zastanawialiście się kiedyś jaki jest kolor ludzi przynależących do naszego pokolenia? Urodzonych po roku 1980 i przed końcem lat ’90 XX w. Określani jesteśmy mianem Milenialsów, pokoleniem Y. Dobrze zorganizowani, na co dzień korzystający z technologii cyfrowych, żyjący w „globalnej wiosce”, a informacje sprawdzający w Internecie. Jesteśmy pewni siebie i otwarci na nowe wyzwania.
Jaki może być kolor, który będzie spełniał nasze wygórowane oczekiwania?

 

 

Think pink

 

Okazuje się, że kolorem tym jest delikatny róż, który za oceanem uzyskał nazwę Millennial Pink. Dlaczego to właśnie ten kolor został wybrany kolorem pokolenia? Właśnie przez swoją nieoczywistość. Nie określa płci, nie ogranicza możliwości, w których może zostać wykorzystany. To kolor, który kojarzy się z klasyką, a nawet słodyczą i grzecznością. Na co dzień jednak nosi się go tak, by podkreślał osobowość i dodawał całej stylizacji pazura. Za delikatną i uładzoną oprawą kryje się więc drugie oblicze. Dokładnie tak jak w przypadku ludzi z pokolenia Y.

 

 

Niecodzienny, choć na co dzień

 

Ten odcień różu jest uniwersalny. Wykorzystywany w wielu dziedzinach – modzie, fryzjerstwie, akcesoriach, a nawet artykułach spożywczych. Trzeba przyznać, że ten kolor pożywienia sprawia, że ślinka sama napływa do ust.

 

 

 

Od niedawna otworzyliśmy przed nim również drzwi naszych mieszkań. Świat wnętrzarski zachwycił się kolorem millennial pink i ciężko znaleźć sklep, w którym nie byłoby chociażby dodatków w tym kolorze.
W jaki sposób wykorzystać go w swoim mieszkaniu tak, by podkreślał wszystkie jego atuty?

 

 

Przełamany bielą

 

Tak zdecydowany kolor doskonale będzie się prezentował w jasnej oprawie. Jeśli zdecydujesz się na pomalowanie nim ścian to najlepiej, by Twoje meble pozostały jasne – białe lub szare. Dobrym pomysłem jest również stworzenie lamperii, która rozjaśni wnętrze i doda mu przestronności. Jeśli jednak lamperie kojarzą Ci się tylko z klatką schodową z rodzinnego domu to przemyśl zabawienie się formą i zrobienie białych listew przypodłogowych. Zamiast białego paska odcinającego sufit od ścian – biały pas odcinający ściany od podłogi. Wygląda to naprawdę ciekawie.

 

 

Sztuka współczesna

 

Co ciekawe, łazienki w tym kolorze prezentują się po prostu fenomenalnie. Zwłaszcza, gdy zostaje on przełamany metalicznym kolorem, takim jak złoto czy miedź. Takie tło sprawia, że biała ceramika łazienkowa zostaje na nim pięknie wyeksponowana, a całe wnętrze wygląda niczym elegancka instalacja artystyczna, w której każdy element służy temu, by podkreślić znaczenie kolejnego.

 

 

Zapadając się w róż

 

Jeśli nie chcesz rezygnować z jasnych ścian, ale nie wyobrażasz sobie, że mogłoby zabraknąć tego koloru w Twoim mieszkaniu to zdecyduj się na sprzęty w tym odcieniu różu. Pierwsze i natychmiastowe skojarzenie z nim to oczywiście wygoda i miękkość, dlatego wcale nie dziwi, że wielu projektantów tworzy właśnie kanapy i fotele z takim obiciem. Dzięki połączeniu z innymi, często bardziej zdecydowanymi, kolorami i wzorami, wnętrze staje się nowoczesne i świeże. Pamiętaj również o tym, by wybierać meble odrobinę podniesione, na delikatnych nóżkach, ponieważ w innym przypadku będą się one prezentowały przysadziście.

 

 

 

Wyraziste początki

 

Jeśli dopiero zaczynamy przygodę z kolorem millennial pink to na początek oswajajmy się z nim powoli. Dodatki takie jak koc, lampy czy ramy lustra sprawią, że będziemy mogli się przekonać czy jest to kolor, w którego towarzystwie czujemy się dobrze. Jedno jest pewne i często to podkreślamy. Różowym doniczkom i posadzonym w nim roślinom w kolorze głębokiej zieleni nikt nie będzie w stanie się oprzeć.
To połączenie jest niezwykle soczyste i ożywi każde wnętrze.

 

 

 

 

 

Dobry przykład

 

Niejako w kontraście do wszystkiego, co pisaliśmy powyżej prezentujemy wnętrza wrocławskiej cukierni autorskiej Nanan. Całość wnętrza jest utrzymana w różu, ale pozostaje spójna i podkreśla słodycz, której aromat rozchodzi się w każdym punkcie tego miejsca. To doskonały przykład dobrego dizajnu, którego forma jest piękna, a przy tym podkreślająca treść. W takim otoczeniu każdy kęs wykonywanych nowatorskimi metodami ciasteczek jest spotęgowany, właśnie poprzez to, że odbieramy go wszystkimi zmysłami. Samo przebywanie w takim wnętrzu sprawia, że nabieramy ochoty na coś słodkiego.

 

 

 

 

Odpowiedni dla każdego

 

Zależnie od zastosowanych przez nas połączeń kolorystycznych, millennial pink odnajdzie się w wielu, często skrajnie odmiennych, stylach. Przykładowo – w połączeniu z kolorami metalicznymi stworzy aranżację w stylu glamour. Natomiast geometryczne wzory i mocniejsze barwy nadadzą mu charakteru boho. To kolejny argument za tym, że jego piękno jest uniwersalne. A w świecie, w którym na co dzień mieszają się wpływy męskie i kobiece jest to niepodważalna wartość.

 

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem