Jesienne dekoracje w 5 minut

Złotawa, krucha i miła, jak śpiewał Czesław Niemen, przyszła do nas jesień. Zrobiło się zimniej i zapachniało palonymi liśćmi. Otoczyły nas żółcienie, pomarańcze i czerwienie, a w domach coraz częściej wita nas gorąca zupa dyniowa z imbirem. To jedna z najbardziej kontrowersyjnych pór roku – jednych zachwyca i skłania do melancholijnych przemyśleń, innych doprowadza do szału swoją ulewno-słoneczną kapryśnością. Dziś prezentujemy kilka szybkich dekoracji, które pozwolą ją nieco „oswoić” i udomowić tak, by nawet najzagorzalsi przeciwnicy docenili jej piękno.

 

 

 

 

Ciepły blask

 

Robi się coraz zimniej, więc staramy się dogrzewac i ocieplać atmosferę w każdy możliwy sposób. Świetnie sprawdzą się aromatyczne świeczki, które niestety są dość drogie.
Możesz je jednak zrobić sam. Znajdź zwykłą świeczkę i za pomocą sznurka przymocuj do niej laski cynamonu – Twoja aromatyczna świeczka jest gotowa!

 

 

 

Natomiast jeśli nie przepadasz za mocnymi aromatami – obklej słoiczek zwykłymi patyczkami. Dzięki temu Twoja świeczka będzie rzucała fantazyjne cienie, które dodatkowo pobudzą wyobraźnię.

 

 

Ciekawym i już całkiem banalnym pomysłem jest włożenie do słoika kilku szyszek i zwykłego łańcucha z żaróweczkami ledowymi. Polecamy szczególnie dla osób, które mają dzieci lub inne niesforne zwierzęta domowe 🙂

 

 

 

Dynia piękną gospodynią

 

Jakie jest najbardziej charakterystyczne jesienne warzywo? Nie, nie chodzi o czekoladę, mimo, że zdaniem niektórych dzięki temu, że robi się ją z kakaowca, który jest drzewem, można ją liczyć jako sałatkę. Chodzi o dynię. Pysznie smakuje w daniach. A ciastka z dyni? Połączenie tego, co jesienią jest najlepsze czyli właśnie czekolady i tego pomarańczowego miąższu…

 

 

 

Ale dziś piszemy o ozdobach, a w tej roli też się świetnie prezentuje. Różnorodność jej form i kolorów to piękna dekoracja, która świetnie sprawdzi się zarówno przed, jak i w środku domu.
I nie piszemy tu tylko o charakterystycznych haloweenowych lampionach! Dzięki twardej skórce jest również bardzo wygodnym podłożem do malowania. Możesz ją całą pomalować lub coś na niej napisać, np. tekst na powitanie jesieni.

 

 

 

Świetnie sprawdzi się także jako ozdoba stołu, a nawet może zastąpić klasyczne wizytówki! Po prostu do jej ogonka przyczep karteczkę z imieniem i postaw przy odpowiednim nakryciu. Pamiętaj jednak, że w tym wariancie musisz poszukać nieco mniejszych okazów.

 

 

Prawdziwe dyniowe łasuchy na pewno będą zawiedzione zdegradowaniem tego warzywa do miana ozdoby, dlatego dla Was również mamy niebanalną propozycję! Możecie zrobić swoją dynię z papieru. Po prostu rozłóżcie wachlarzowo książkę lub gazetę, wytnijcie ją w charakterystyczny kształt i pomalujcie na pomarańczowo. Wasza piękna „dynia” jest już gotowa!

 

 

Złota wiązanka

 

Pomimo tego, że od jesieni do zimy już całkiem niedaleko to nadal możemy znaleźć wiele pięknych, jesiennych kwiatów. Same w sobie są ozdobą, ale możemy również zrobić z nich, np. przepiękne wieńce na drzwi.

 

 

 

 

Jeśli natomiast wolimy dekoracje inspirowane „Chłopami” Reymonta to świetnie sprawdzą się w naszych domach łany zbóż włożone w emaliowany dzbanek lub związane wstążką i ustawione na komódce niczym niebanalna rzeźba.

 

 

Przytulne ciepło

 

Nie wszystkie jesienne dekoracje musimy robić sami. Są też takie, które lepiej kupić, by mogły cieszyć oko przez wiele lat i nie tylko w tym konkretnym okresie. Są to ciepłe koce, poduszki i dekoracje takie jak plakaty, które podkreślą charakter naszego wnętrza i ocieplą coraz chłodniejsze dni.

 

 

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem