Kafle podłogowe w salonie – TAK czy NIE?

Salon, jako wizytówka domu, powinien być estetyczny i funkcjonalny. To w nim najczęściej spotykamy się z przyjaciółmi, urządzamy różnego rodzaju domowe uroczystości, a także wypoczywamy z książką w dłoni. Odejściem od standardowego wyposażenia salonu jest zastosowanie kafli podłogowych, które nadają pomieszczeniu nowego charakteru.

 

 

 

Nie są to zwykłe płytki oddzielone fugami, które najczęściej stanowią podstawowe wyposażenie łazienek czy kuchni. To stylowe, duże kafle połączone ze sobą w bardzo subtelny sposób lub powierzchnia podłogowa w całości wykonana z kamienia. Zastosowanie tego typu materiału zamienia każdy salon w luksusowe wnętrze.

 

 

 

Istotą w aranżacji salonu jest stworzenie przytulnej, funkcjonalnej oraz estetycznej przestrzeni. Podłogi i ściany to podstawa, którą można dekorować różnego rodzaju meblami czy dodatkami. Wybierając kamienne płytki podłogowe, których charakter jest dość surowy i minimalistyczny, warto przełamać styl tapicerowanymi, kolorowymi meblami wypoczynkowymi. Uzupełnieniem takiego salonu będą eleganckie lampy dające ciepłe światło, miękkie poduszki dekoracyjne, wprowadzające do wnętrza przytulną atmosferę oraz roślinność, która zawsze jest mile widziana.

 

 

 

Przekonanie, że do jasnych wnętrz pasują wyłącznie ciemne meble, już dawno przestało obowiązywać. Przy jasnych kaflach podłogowych można pozwolić sobie na równie jasne, stonowane barwy kanap, foteli czy dywanów. Najważniejsze, by zaaranżować wnętrze według własnych preferencji – tylko wtedy będziemy czuć się w nim komfortowo i po prostu dobrze.

 

 

 

Kafle i drewno

 

Duże kafle podłogowe można łączyć również z innymi materiałami. Świetnym rozwiązaniem jest kompozycja drewna z kaflami. Takie połączenia wspaniale prezentują się szczególnie w większych wnętrzach.

 

 

 

 

Kafle i szkło

Kolejną propozycją jest zestawienie kafli podłogowych ze szklanymi elementami wyposażenia wnętrz. Taki dodatek sprawi, że salon będzie wyróżniał nowoczesny styl. Poniżej pokazujemy, że kamienne materiały sprawdzają się nie tylko na podłodze, ale również na schodach. To trwały i solidny materiał, który będzie świetnie sprawował swoją funkcję praktyczną oraz estetyczną przez wiele lat.

 

\

 

 

Szerokie możliwości

 

Oprócz tego, że kafle podłogowe są jakościowym materiałem, to właśnie w ich towarzystwie możliwe są niezliczone sposoby na aranżację salonu. Niektórzy mogą zdecydować się na marmurowe kafle z pięknymi, naturalnymi wzorami, które pięknie współgrają z ciemnymi wnętrzami. Inni, lubiący nowoczesny minimalizm, mogą wybrać gładkie kafle. Nawet jasne podłogi będą dobrym rozwiązaniem, gdyż tego typu powierzchnia jest łatwa w czyszczeniu.

 

Kafle podłogowe odczarują styl salonu zazwyczaj przepełnionego dywanami, tapicerkami, drewnem i generalnym ściskiem – ich zastosowanie wprowadzi do wnętrz powiew świeżości, nie zabierając przy tym przytulnego charakteru.

 

 

 

 

Na rynku dostępne są kafle podłogowe w wielu wzorach, rozmiarach oraz kolorach. Każdy będzie mógł wyposażyć salon według własnych upodobań – bez względu na to, czy zamierzasz stworzyć jednolitą powierzchnię, czy chcesz łączyć ze sobą różne style, albo nawet zdecydować się na dość odważną kompozycję, zestawiającą kafle podłogowe wykonane z różnych materiałów – wybór należy do Ciebie. Zainwestuj w ten wyjątkowy materiał, a przekonasz się, jak wielkie są możliwości. Efekt na pewno pozytywnie Cię zaskoczy!

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem