Kolor roku 2019 według Pantone – Living Coral we wnętrzach

Kolor roku 2019 wybrany. To Living Coral, czyli słoneczny odcień koralowy. Ciepły i łagodny, ale jednocześnie wibrujący i dynamiczny. Instytut Pantone już po raz kolejny zaskoczył swym nieoczywistym wyborem. W zeszłym roku był to mocny ultrafiolet. Jak słoneczny koral odnajdzie się we wnętrzach?

 

 

 

Afirmatywny, energetyczny, towarzyski, porywający, zachęcający do beztroskiej aktywności, ucieleśniający naszą wrodzoną potrzebę optymizmu i radosnych poszukiwań – tak Living Coral podsumował sam Instytut Pantone, a jego wybór to ukłon w stronę zagrożonej rafy koralowej i ochrony środowiska. Odcień ten, stanowiąc intrygujące połączenie różu, czerwieni, pomarańczu i złota, króluje obecnie nie tylko w aranżacjach wnętrz, ale także w codziennych stylizacjach.

 

 

 

 

Living Coral – energetyczny akcent we wnętrzach

 

W ostatnich sezonach we wnętrzach królował nie tylko elegancki fiolet, ale także pudrowy róż, ceglasty pomarańcz i mocna czerwień. Energetyczny Living Coral doskonale wpisuje się w te kolorystyczne trendy, a wprowadzony do pomieszczeń – niemal od razu je ożywia.

 

 

 

 

Słoneczny odcień koralowy doskonale komponuje się z błękitem, granatem, szmaragdową zielenią i turkusem. Równie dobrze wypadnie zestawiony z ciepłymi odcieniami nude. Świetnie odnajdzie się zarówno we wnętrzach bardzo nowoczesnych, jak i klasycznych. Koralowy odcień to również dobry sposób na przełamanie tradycyjnej bieli – wystarczy tylko wprowadzić do wnętrza drobne dodatki nawiązujące do fauny oceanicznej.

 

 

 

Living Coral bardzo dobrze sprawdzi się także we wnętrzach, w których dominują pastelowe odcienie. Z powodzeniem można go wprowadzić do pokoju dziecięcego, ale też do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu prowansalskim czy nawet rustykalnym. Kolor ten dobrze odnajdzie się również w towarzystwie błyszczących dodatków – złote ramki na tle koralowej ściany prezentują się bardzo efektownie, a sam odcień zyskuje tym samym na szlachetności.

 

 

 

 

Słoneczny koral na dużych płaszczyznach

 

Wprowadzenie tego odcienia do wnętrza może przysporzyć kilku problemów – ale tylko wtedy, gdy brak pomysłu na oryginalną aranżację. Dla tych bardziej odważnych i wybierających na co dzień nieszablonowe rozwiązania, doskonałym pomysłem okaże się zastosowanie tego koloru na ścianie. Pomalowanie całego pomieszczenia na odcień koralowy sprawdzi się raczej w mniejszych pomieszczeniach – na przykład w łazience lub korytarzu.

 

 

 

Na tapicerce też się sprawdzi

 

Dobrym sposobem na wprowadzenie do wnętrza mocnego i oryginalnego zarazem akcentu kolorystycznego będzie wybór kanapy, krzesła lub fotela w odcieniu koralowym. Aby nie zdominować tym samym aranżacji i nie przytłoczyć wnętrza, warto wówczas zachować umiar – w nadmiarze kolor ten może być bowiem męczący.

 

 

 

Bezpieczny wybór – akcesoria wnętrzarskie w odcieniu Living Coral

 

Dla tych, którzy nie lubią na co dzień eksperymentować w aranżacjach, bezpiecznym rozwiązaniem okaże się wybór akcesoriów wnętrzarskich w najmodniejszym w tym sezonie kolorze, które nie tylko ożywią, ale również ocieplą pomieszczenia, nawet te najbardziej surowe i industrialne. Wystarczy postawić na koralowe poduszki dekoracyjne, ramki na zdjęcia czy dekoracje ścienne – takie subtelne dodatki wprowadzą do wnętrza energetyczny akcent, nie przytłaczając go jednocześnie.

 

 

 

Living Coral to odcień optymistyczny, ożywiający i ocieplający otoczenie, a co za tym idzie – stanowiący doskonałe tło dla naszych wnętrz. Najlepiej sprawdzi się jako energetyczny akcent w pomieszczeniach. Ten wyjątkowy, ciepły odcień o delikatnej złocistej tonacji bardzo dobrze odnajdzie się w zestawieniu z morskim granatem, pudrowym różem i szmaragdową zielenią.

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem