Kreowanie przestrzeni, czyli jak stworzyć galerię ścienną

Miłośnicy wiertarek, zwolennicy gwoździ, entuzjaści plastrów Command! Usiądźcie wygodnie i przygotujcie się na nie lada gratkę. Dzisiejszy wpis dedykowany jest właśnie Wam – pasjonatom dekorowania ścian.

 

 

 

Tworząc galerię ścienną musimy dobrze rozplanować przestrzeń i to, co chcemy na niej zawiesić. Poniżej przedstawiamy kilka rad przydatnych przy tworzeniu takiej ściany.

 

 

Po pierwsze zastanów się nad miejscem, w którym chcesz zawiesić ramki. Czy mają być główną ozdobą danego pomieszczenia? A może ich zadaniem jest odwrócenie uwagi od, przykładowo,  telewizora?
Może z pomocą galerii ściennej chcesz rozdzielić przestrzeń relaksu i pracy? Gdy udało Ci się już określić położenie przyszłych ramek zastanów się nad ilością miejsca, które chcesz zapełnić.

 

 

 

 

Z tą wiedzą możesz określić w jakiej konfiguracji chciałbyś przywiesić obrazy i plakaty oraz jakie rozmiary będą najodpowiedniejsze. Poniżej umieściliśmy przykładowe propozycje ułożenia.
Znajdzie się coś dla miłośników motyli (numer 1), prostoty (11), a nawet kojarzących się z PRL kolejek (4).

 

 

 

 

Dobierz odpowiednią propozycję zależnie od miejsca, które chcesz zagospodarować. Twoja galeria ścienna będzie również świetnie wyglądała postawiona na półce.

 

 

 

Wiemy już gdzie chcemy, by zawisła galeria oraz jakie wymiary powinna mieć. Pozostaje nam tylko kwestia doboru odpowiednich plakatów. Dostosujmy je do miejsca, w którym mają zawisnąć.
W przestrzeni domowego biura świetnie sprawdzą się plakaty motywacyjne, w salonie natomiast zdjęcia czy plakaty pokazujące zainteresowania właścicieli mieszkania.

 

 

 

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem