Magia świąt, czyli jak stworzyć świąteczne dekoracje

Ciężarówka Coca-Coli już wjechała do miasta, z okien wesoło witają nas kolorowe lampki, a dominującym zapachem w domu stał się aromat igliwia i pomarańczy. Nawet gdybyśmy akurat ocknęli się z trwającej parędziesiąt lat hibernacji nie mielibyśmy wątpliwości, że jest grudzień i cały świat własnie przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia. To wyjątkowy czas bliskości i rodzinnego ciepła. Dodatkowo, pewnie przez szalejącą za oknami zamieć (ehe, u nas +5, a u Was?), to właśnie w tym okresie najwięcej dekorujemy swoje domy, często wybierając własnoręcznie wykonane ozdoby. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się pokazać Wam parę prostych świątecznych dekoracji, które wykorzystujemy w naszych mieszkaniach i biurze.

 

 

 

 

Choinko piękna jak las…

Dekoracje świąteczne możemy mieć lub nie, ale jest jedno co w grudniu musi znaleźć się w naszym mieszkaniu. Choinka! Mała, duża, prawdziwa, sztuczna, a może zupełnie nietypowa taka, którą z choinką łączy głównie kształt? Jeśli nie lubisz marnować prawdziwych drzew wybierz taką w doniczce, którą na wiosnę będziesz mógł przesadzić do ogródka lub… stwórz ją sam. Możliwości jest wiele – możesz ją zrobić z półek, zdjęć i plakatów przywieszonych na ścianie, ułożonych w stożek książek… Dostosuj swoje „drzewko” do wnętrza i charakteru mieszkańców!

 

 

 

 

Bomb(k)owy czar

 

Jeśli zdecydowałeś się już w jaki sposób ma wyglądać Twoja choinka to pomyśl o dekoracjach, które będą ją zdobić. Niejednokrotnie to właśnie tutaj objawia się największa świąteczna kreatywność. Stwórz swoje własne bombki z papieru lub balonów. Ciekawym pomysłem jest także przerobienie posiadanych już bombek, na przykład na reniferki. Po prostu doklej klejem na gorąco papierowe poroże i czerwony koralik, który będzie pełnił rolę nosa. Oryginalna ozdoba gotowa, a dzieciom z pewnością spodoba się taka wersja Rudolfa.

 

 

Na choinkach pięknie prezentują się także minimalistyczne ozdoby takie jak świąteczne kształty wycięte z drewna. Zieleń jest dla nich naturalnym tłem, które dodatkowo podkreśla ich unikatowe piękno.

 

 

Natomiast jeśli wolisz wybrać gotowe ozdoby na choinkę postaraj się, by były wyjątkowe, np. w niecodziennym, rzadko spotykanym kolorze miedzi. Albo po prostu – przemaluj z pomocą farby w sprayu ozdoby, które już posiadasz.

 

 

Od Mikołaja, Gwiazdy, aniołka czy Dzieciątka Jezus?

 

Choinki choinkami, ozdoby ozdobami, ale wszyscy wiemy, że każdy, zarówno młodszy, jak i starszy, z niecierpliwością czeka na moment otwierania prezentów. Chwila ta jest tym przyjemniejsza im piękniej prezent został zapakowany. Siedząc przy wigilijnym stole zastanawiamy się co kryją te pięknie opakowane pudełeczka, podziwiamy zaangażowanie i dbałość z jaką „elfy świętego Mikołaja” je dla nas zapakowały. Osoby obdarowujące natomiast lubią także patrzeć w jaki sposób ich podarunki są rozpakowywane. Są osoby, które ze stoickim spokojem oglądają każdą paczuszkę, lekko nimi potrząsają, by później delikatnie je rozpakować, nie uszkadzając papieru do pakowania. Są również tacy, którzy popatrzą na sposób pakowania, zachwycą się, a później z wesołym chichotem rozerwą całe opakowanie. Jedno jest pewne – niezależnie od tego w jaki sposób to robimy, rozpakowując prezenty na nowo stajemy się dziećmi. Dlatego wybaczcie, ale naszym zdaniem torebki prezentowe z upchniętymi w nie na szybko prezentami są absolutnie niedopuszczalne! Możesz kupić piękny papier prezentowy i on już „zrobi robotę” albo dodatkowo przewiązać prezent wstążeczką, sznureczkiem, przyozdobić go świeżymi gałązkami jodły, dzwoneczkami lub wykonaną samodzielnie etykietką. Nawet ze zwykłej szarej torby możesz wyczarować piękne opakowanie na prezent, po prostu postaraj się, by nabrała świątecznego charakteru, np. dzięki napisom i kolorowym tasiemkom.

 

 

 

Sianko pod obrus

 

Gdy już rozpakujecie prezenty miło wrócić do stołu, który jest równie pięknie przystrojony, co podarunki, których opakowania własnie rozerwaliście. Świece i światełka to przedmioty, które nierozerwalnie wiążą się z tworzeniem świątecznego klimatu. Zadbaj o to, by na Twoim wigilijnym stole znalazły należne sobie miejsce. Pięknie przystrojone świeczki ustawione na polanie ze sztucznego mchu, do tego odrobina liści i owoców ostrokrzewu – taka naturalna dekoracja pięknie ożywi nasz stół jednocześnie nie zabierając na nim cennego miejsca przeznaczonego na 12 potraw.

 

 

 

W Święta zazwyczaj spotykamy się z całymi rodzinami i organizujemy imprezy dla większej ilości osób. Często osoby te się dobrze znają, ale czasem pojawia się ktoś nowy i na takie okoliczności przydatne są wizytówki, które bez zbędnych tłumaczeń pozwolą każdemu odnaleźć się w nowym otoczeniu. Do tego celu możemy wykorzystać gałązkę jodły, która zwinięta i przewiązana na końcu stworzy wianek będący pięknym tłem dla imion naszych bliskich.

 

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem