Marzenie wielu, czyli home office i domowe biuro

Za oknem szaro, buro, kłujące igiełki mrozu uderzają w nasze twarze przy każdym wyściubieniu nosa poza bezpieczne i ciepłe progi mieszkań.  Jak nie urok to…deszcz lub mgła, które również nie zachęcają do opuszczania łóżka. Marzymy o tym, by nie musieć wygrzebywać się z ciepłej pościeli, ale trudno – praca wzywa… W dobie wszechobecnego Internetu świetną alternatywą jest home office, czyli nic innego jak domowe biuro, miejsce w mieszkaniu, z którego możemy pracować zdalnie. Z ulubionym kubkiem kawy i w piżamie rodem z filmu o Bridget Jones. Wygodnie i swojsko. Jedynym ograniczeniem są wideokonferencje. Wtedy musisz, po prostu MUSISZ pamiętać o tym, żeby zarzucić elegancką koszulę na piżamę. Najlepiej zapisz to sobie w przypomnieniach albo analogowo – na karteczce samoprzylepnej – i zostaw w widocznym miejscu. Wracając do tematu – nawet jeśli praca z domu zdarza Ci się niezwykle rzadko warto zadbać o miejsce, które będzie na nią pozwalało. Nawet w małych mieszkaniach zmieści się biurko i krzesło, a dodatkowym plusem jest to, że możesz sam zaaranżować przestrzeń swojej przyszłej pracy. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które mogą Cię zainspirować do zmian.

 

 

 

 

 

Kolorowy zawrót głowy

 

Wielu twierdzi, że biuro powinno być w stonowanych kolorach, by nic nas nie rozpraszało, zwłaszcza podczas pracy twórczej. Ale z drugiej strony coś musi nas pobudzać, a jeśli nie przepadamy za kawą, kolor świetnie się sprawdzi w tej roli.  Jeśli chcemy pogodzić obie te opinie zdecydujmy się na pomalowanie lub wytapetowanie ściany za naszymi plecami.
W dowolnej chwili będziemy mogli zrobić zgrabny obrót na krześle i odebrać pozytywnego, energetycznego kopa od tej ostoi koloru. Ta opcja nie jest jednak odpowiednia dla osób, które dzieli niewielka przestrzeń od ściany za nimi, ponieważ w takim przypadku przysłowiowy „kop” może być mocno odczuwalny… Takim osobom proponujemy wprowadzenie koloru bezpośrednio na biurku, na przykład w formie szafek z kolorowym wnętrzem. Taki kontrolowany chaos może dobrze wpłynąć na jakość Twojej pracy.

 

 

 

Na miarę potrzeb

 

Minimalistyczne biura są świetne, gdy masz niewielkie mieszkanie. Optycznie dodają przestrzeni, a dzięki kolorom, które zlewają się ze ścianą nie rzucają się w oczy. Dodatkowo szybko można je uprzątnąć, bo nie ma na nich wielu bibelotów. Takie biura są jak garnitur szyty na miarę – zawsze elegancki, zawsze na czasie. Dodatkowo jeśli zdecydujesz się na drewniane biurko o klasycznym kształcie zawsze możesz je dosunąć do stołu i w ten sposób uzyskać dodatkowe miejsce w przypadku nagłych odwiedzin.

 

 

 

 

 

Zapamiętaj!

 

Nawet w najmniejszych biurach musi się znaleźć miejsce na umieszczanie notatek (choćby tych o założeniu eleganckiej koszuli na piżamę 🙂 ). Możesz sie pobawić formą i pisać swoje myśli bezpośrednio na ścianie lub wyłożyć ją korkiem i przypinać do niego kolejne notatki. Propozycja z korkiem dodatkowo wygłuszy nasze miejsce pracy co jest pomocne, zwłaszcza, gdy sąsiedzi akurat, zupełnie nie respektując Twoich godzin pracy, głośno oglądają Klan, czy inną Jaką to melodię.

 

 

 

Bez ograniczeń

 

Jak wspominaliśmy wyżej domowe biuro możesz urządzić według własnego „widzimisię”, a to oznacza, że możesz użyć również dowolnych dekoracji. Ramki ze zdjęciami nie ograniczają się do jednej wciśniętej w kąt biurka, a złoto może błyszczeć na nogach Twojego biurka. Nawet poroże z papier-mache nikogo tutaj nie powinno zdziwić. Najważniejsze jest to, żeby Tobie się dobrze i efektywnie pracowało, a motywacyjne plakaty do biura tylko w tym pomagają!

 

 

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem