Mieszkanie w stylu eco-friendly i zero waste

Wśród społeczeństwa sukcesywnie wzrasta świadomość dotycząca istoty ochrony środowiska. Ludzie częściej zwracają uwagę na produkty, które kupują, żyją w zgodzie z zasadami idei less lub zero waste, a także redukują liczbę produkowanych śmieci. Styl eco-friendly wdarł się również do branży wnętrzarskiej.
Jak zaaranżować mieszkanie tak, aby było ekologiczne i naturalne, a przy tym zachwycało swoim charakterem?

 

 

 

Kolory z natury i dużo roślin Kluczowym kryterium podczas aranżowania wnętrza eco-friendly jest dobór kolorystyki. Wszystkie barwy, które pojawią się w pomieszczeniu, powinny nawiązywać do odpowiedników z łona natury. Wszelkie odcienie brązów, beży, a także delikatna zieleń trawy lub błękit nieba idealnie korespondują z pozostałymi elementami wystroju.

 

 

 

 

 

 

Kwiaty sprawią, że wnętrze będzie bardziej naturalne. Najlepiej, jeśli zostaną umieszczone w pojemnikach, które nabiorą zupełnie nowe oblicze. Stare wiaderko z ogrodu po delikatnym liftingu lub pusty słoik doskonale sprawdzi się jako ekologiczna doniczka. Nie tylko dba się wówczas o środowisko, ale także tworzy unikalne i niepowtarzalne elementy wystroju pomieszczenia.

 

 

 

Wpuść do pokoju jak najwięcej promieni słońca

Nie ma potrzeby zakrywać okien niepotrzebnymi zasłonami, skoro mogą one redukować ilość promieni słonecznych trafiających do pomieszczenia. Okazuje się, że ten pozornie prosty ruch nie tylko uczyni wnętrze bardziej ekologicznym, ale także wpłynie na codzienne życie domowników. Oszczędność energii elektrycznej, dzięki naturalnemu światłu pozwoli jednocześnie dbać o środowisko, kondycję portfela oraz o dobre samopoczucie mieszkańców, które gwarantuje kontakt ze słońcem. Promienie będą również podkreślać naturalność roślin, a wnętrze jeszcze bardziej będzie przypominało fragment parku czy lasu.

 

 

 

Nie wyrzucaj przedmiotów, tylko nadaj im drugie życie

Większość ekologicznych mebli powstaje z przedmiotów, które wcześniej pełniły zgoła inną funkcję. Aktualnie do stworzenia niepowtarzalnych elementów wystroju wystarczą wyłącznie chęci oraz oryginalny pomysł. W pomieszczeniach eco-friendly bardzo często pojawiają się europalety mogące służyć jako fundament zielnika lub jako podstawa do wyjątkowej kanapy. Wystarczy położyć na nich materac z poszewką w naturalnym kolorze oraz poduszki dekoracyjne z bawełny lub lnu, aby skutecznie zaaranżować swoją ekologiczną strefę komfortu.

 

 

Wielu ludzi nie zdaje sobie nawet sprawy, jaką rolę mogą pełnić pozornie przestarzałe przedmioty. Ramki na plakaty, małe półki czy stoliki kawowe to tylko nieliczne propozycje na nowe akcesoria wykonane z recyklingowanego drewna.

 

 

W mieszkaniu w stylu eco-friendly dominują przedmioty pochodzenia naturalnego lub te z recyklingu. Warto pozbyć się wszelkich ozdób, które w praktyce jedynie zagracają przestrzeń, a mogą posłużyć zupełnie innym celom. Zużyte słoiki doskonale sprawdzą się jako pojemniki na przyprawy wielorazowego użytku, a jutowe worki lub wiklinowe kosze, które wracają do łask właścicieli tego typu wnętrz, mogą przechowywać warzywa lub owoce.

Zaaranżowanie mieszkania w stylu eco-friendly i zero waste to krok, który prowadzi do wprowadzenia we własne życie proekologicznej filozofii. Pomieszczenia przypominające łono natury pomogą zrelaksować się po ciężkim dniu pracy, a kojące właściwości zielonego koloru przyniosą zbawienne korzyści dla organizmu.

Wszystkie zdjęcia pochodzą z tej tablicy.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem