Nasze własne, subiektywne top 11 blogów wnętrzarskich

Ten post ma za zadanie Was zainteresować oraz skłonić do odwiedzenia zaprezentowanych przez nas blogów. Są to nasze ulubione blogi wnętrzarskie. W sekrecie możemy powiedzieć, że czasami (często!) inspirujemy się prezentowanymi tam aranżacjami czy pomysłami na DIY. Nasz blog jest niestandardowy, dlatego zestawienie również takie jest. Nie ma tu pierwszej trójki najlepszych, jest pierwsza jedenastka. Cóż począć, ciężko się zdecydować kiedy Ci ludzie są tak dobrzy w tym co robią!

 

1. Style by Emily Henderson

 

Emily Henderson – znana dekoratorka wnętrz, mistrzyni stylu eklektycznego. Jak pisze na swoim blogu wierzy w to, że pomieszczenia muszą odwzorowywać ludzi, którzy je zamieszkują, a przedmioty, które się w nich znajdują powinny spełniać trzy funkcje – być praktyczne, piękne i pamiątkowe. Jej zdaniem wnętrze pozbawione antyków lub vintage jest pozbawione duszy. Zupełnie jak człowiek, który nie ma wspomnień…

 

 

 

2. Design Sponge

 

Blog został założony przez Grace Bonney w 2004 roku i nieomal natychmiast stał się bardzo popularny. Sama Grace została szybko ozwana przez New York Times Martą Stewart dla Milenialsów. Na dzień dzisiejszy to już w zasadzie nie blog, a doskonale zorganizowany serwis, za którego wygląd i teksty odpowiada blisko 20 osób. Możemy tam przeczytać już nie tylko o wnętrzach, ale także o podróżach czy jedzeniu.

 

 

 

3. A Beautiful Mess

 

Elsie Larson i Emma Chapman to właścicielki powyższego serwisu. Blog został założony przez Elsie w 2007 roku, ale tak naprawdę ruszył dopiero, gdy w 2010 dołączyła do niej siostra (tak, Elsie i Emma to siostry!) – Emma. Tworzą wielobarwne, pogodne wnętrza, a ich blog uznawany jest za najlepszy blog DIY w Stanach Zjednoczonych. Siostry nie pozostają tylko przy blogu. Stworzyły już dwie aplikacje do obróbki zdjęć, które sprzedają się jak świeże bułeczki. Nie przypadkowo wspominamy tutaj o bułeczkach, ponieważ poza projektami DIY prezentują także przepisy (w dużej części wykonywane przez Emmę) na najróżniejsze pyszności. Wydały również dwie książki i stworzyły własną linię produktów papierniczych.

 

 

 

4. The Glitter Guide 

 

Stworzony przez Taylor Sterling i Caitlin Kruse blog dziś możemy już odnaleźć jako serwis lifestylowy. Powiększona do prawie 10 osób ekipa pisze, że ich serwis oferuje niepozbawioną szyku rozrywkę, okraszoną lifestylowymi ciekawostkami. Nam najbardziej podoba się dział z dekoracjami do domu, w którym prezentują metamorfozy i nowe, designerskie trendy.

 

 

 

5. Poppytalk

 

A Beautiful Mess to nie jedyne blogerki z tego zestawienia, które łączą więzy rodzinne. Earl Einarson i Jan Halvarson może nie mogą się poszczycić więzami krwi, ale małżeństwem – jak najbardziej. Tej wyjątkowej parze miłośników wnętrz udało się stworzyć bloga z bardzo ciekawymi pomysłami na nadanie nowego życia meblom z IKEA, tzw. IKEA hacki.

 

 

 

6. I Spy DIY

 

Poznajcie Jenni, która od wczesnego dzieciństwa zafascynowana była projektami DIY. Początkowo ograniczała się do mody, pisząc również dla magazynu InStyle. Z czasem, po założeniu bloga, zaczęła publikować także projekty DIY do domu.

 

 

 

7. Houseloves

 

Karolina, kochająca piękno kobieta, która spełnia się na wielu polach – matki, żony, projektantki wnętrz i wielu, wielu innych, o których zachęcamy byście przeczytali na jej blogu. Prezentowane przez nią wnętrza (często z jej własnego domu) oraz projekty typu zrób to sam zawsze poparte są przydatną wiedzą. A porady, których również udziela na blogu pomogły już nie jednej osobie, stojącej na nowo zakupionym kawałku własnej przestrzeni, ustrzec się przed aranżacyjną, a nawet budowlaną porażką.

 

 

 

8. Zoyka home

 

Marta to kolejna polska dekoratorka wnętrz, która na swoim blogu prezentuje wyjątkowe aranżacje. Stworzone przez nią wnętrza są zawsze bardzo eleganckie i klasyczne. Nie pozostaje jednak przy odcieniach bieli i czerni, pięknie łączy kolory, które w wysmakowanych wnętrzach prezentują się niczym podpis wyjątkowego artysty.

 

 

 

9. My White Loft

 

Kamila na swoim blogu prezentuje marynistyczne wnętrza w eleganckiej oprawie. Z jej bloga bije spokój i ciepło, takie wnętrza kojarzą nam się z beztroską i latem. Polecamy zaglądać do tego niezwykle przytulnego domu, chociażby poprzez okno przeglądarki.

 

 

 

10. Design or Breakfast

 

Poznajcie Magdę i jej bloga. Prezentuje na nim wnętrza własne oraz te, którymi warto się zainspirować. Dodaje na nim projekty typu zrób to sam i opisuje nowinki ze świata designu.
Jej blog jest świetny – bardzo przejrzysty, z pięknymi fotografiami i prostą, gustowną estetyką, a poruszane tematy aktualne i ciekawe.

 

 

 

11. Cloroes de mi alma

 

Izabela Perez Harriette, czyli kobieta, która na co dzień zajmuje się finansami, a dodatkowo prowadzi jednego z najbardziej poczytnych blogów w polskiej blogosferze wnętrzarskiej. Zakochaliśmy się w jej pięknie wystylizowanych, pozytywnych i nasyconych kolorami wnętrzach. Wykonuje świetne projekty DIY, a część z nich publikuje także na firmowym blogu IKEA. Swoim optymizmem i pasją zaraża także podczas warsztatów fotograficznych dla blogerek, W domu jej Mamy, który jest częstym gościem jej wpisów, odbyły się już dwa takie spotkania pod nazwą Bloggers Photo Meeting. Nie my jedni doceniamy jej działalność – w 2010 zdobyła prestiżowe GRAND PRIX Wielkiego Fotograficznego Konkursu National Geographic Polska.

 

 

 

Na końcu chcielibyśmy dodać, że kolejność prezentowanych przez nas blogów jest całkowicie przypadkowa, a wszystkie zdjęcia pochodzą z poszczególnych blogów.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem