Nowe oblicze stylu glamour – SOFT GLAM

Styl glamour kojarzy się wszystkim z elegancją, blaskiem oraz luksusem. Wnętrza urządzone w tym szykownym wydaniu czasem przyjmują jednak formę, która przytłacza. Alternatywą dla stylu glamour jest jego subtelna odmiana – soft glam. To przede wszystkim matowe i pastelowe kolory, delikatny połysk oraz łączenie stylu klasycznego z nowoczesnym.

Inspiracją dla soft glam w głównej mierze stał się styl glamour, który został ograniczony o wybrane elementy i charakterystyczne dekoracje. Kiedy we wnętrzach glamour dominuje swego rodzaju splendor, soft glam wprowadza więcej zmysłowości, miękkości oraz przytulności. Rzucające się w oczy kryształowe, połyskujące dekoracje zastępuje się subtelnymi (również lśniącymi, jednak w mniejszym stopniu) ozdobami czy wykończeniami.

 

 

 

Ciepły, złoty połysk

 

Totalnym must-have w stylu soft glam są stoliki na złotych nóżkach, najczęściej w geometrycznym kształcie. Design opiera się na ciepłych odcieniach złota, które pięknie komponuje się z niemalże każdym stylem oraz kolorem. Szczególnie warto dobierać złoto do chłodnego szarego, pastelowego różu, granatu czy czerni. Ta ciepła barwa złota dobrze wygląda również w towarzystwie miękkich dzianin oraz tkanin: weluru, pikówki, flaneli czy bawełny. Soft glam można uzupełnić o dekoracyjne poduszki, koce, wazony ze świeżymi lub suszonymi kwiatami, świeczniki, a przede wszystkim miękkie dywany. Taka kolorystyka, ozdoby oraz materiały to bezpieczne zestawienia, które w połączeniu zachwycą wyjątkową subtelnością.

 

 

 

Nie tylko miękkie materiały, ale również szklane meble oraz dekoracje dominują w stylu soft glam. Nie może zabraknąć jednego z najważniejszych elementów ozdobnych: lustra, które w tej estetyce wysuwa się na pierwszy plan. To dekoracja, którą można ozdobić każde wnętrze: poczynając od korytarza, przez salon czy sypialnię, na łazience kończąc.

 

 

 

Aranżując wnętrza z wykorzystaniem soft glam, na pewno przyda się umiejętność stylowego zestawiania dwóch, przeciwstawnych kolorów. Najlepszym przykładem jest najpopularniejsze połączenie: niebieskiego z żółtym. W tym przypadku kolor granatowy uzupełniony jest złotymi wstawkami, wyróżniającymi się na tle innych dekoracji – trzeba zwrócić jednak uwagę na to, że złoto nie przytłacza całego pomieszczenia, a stanowi jego eleganckie uzupełnienie.

 

 

 

W estetyce soft glam zauważa się nie tylko kontrastowe barwy, ale także przeciwstawne tonacje. Na pierwszy tor znów wysuwa się ciepłe złoto – tym razem jednak w połączeniu ze srebrem i chłodnymi szarościami. To niezwykle odważna aranżacja, w której ważny jest każdy detal. Złoto przełamuje zimną kolorystykę, zmieniając charakter pomieszczenia w przytulny i zmysłowy. Idealny zarówno do spotkania z przyjaciółmi, jak i wypoczynku w samotności.

 

 

 

Nie można zapomnieć o delikatnym połysku, który przywędrował w nieco delikatniejszej formie ze stylu glamour. To istota soft glam, która podkreśli każde pomieszczenie.  Metaliczne wykończenia mebli, wazony, lampy, świeczki, złote czy srebrne ramki obrazów, plakatów ściennych lub luster – to jedynie szczegóły, ale mają ogromny wpływ na wygląd wnętrz. Ten styl z pewnością przypadnie do gustu wszystkim osobom, które lubią zarówno klasyczne, jak i nowoczesne aranżacje, a także szukają pomysłu na stworzenie luksusowych i zarazem przytulnych wnętrz.

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem