O wdzięczności słów kilka, czyli pomysły na prezent dla Mamy

Jaki jest najbardziej pracowity człowiek, którego znasz? Czy to koleżanka z sąsiedniego działu, Steve Jobs, a może sama uważasz się za bardzo pracowitą? Na pewno masz w tym wiele racji.
Są jednak osoby, które potrafią prześcignąć w tej kwestii nawet Kobietę Pracującą. O jakich tajemniczych pracusiach będzie dzisiejszy wpis? Nie mylisz się – o Mamach. To one są gotowe poświęcić wszystko, by tylko sprawić nam radość. To one pracują na kilku etatach, bo przecież praca w biurze to najmniejsze zmartwienie. To one okazują nam wsparcie niezależnie od tego przez ile naszych wybryków musiały się denerwować i zalewać rumieńcem. To wreszcie one kochają nas bezgranicznie i bezwarunkowo. Pokaż swojej Mamie jak jest dla Ciebie ważna i chociaż symbolicznie podziękuj jej za całe dobro, które wniosła do Twojego życia. Wybierając prezent dla Mamy przede wszystkim zastanów się jakim typem osobowości ona jest i co sprawia jej największą radość. Poniżej kilka naszych propozycji, które pozwolą Ci wyróżnić ją w sposób zgodny z jej charakterem i upodobaniami.

 

 

Mama – przyjaciółka

 

Ustaliliśmy już, że nasze Mamy, niezależnie od tego w jakim wieku jesteśmy, nadal są bardzo zabiegane i rzadko kiedy mają czas na to, by się zrelaksować i… pomyśleć o sobie. W świecie, w którym na każdym kroku słyszymy, że powinniśmy zwolnić, odpuścić i pozwolić sobie na chwilę tylko dla siebie – one nadal o tym zapominają. Pokaż Mamie jak ważne jest dla Ciebie jej dobre samopoczucie i podaruj jej wizytę w SPA, voucher na masaż lub inny zabieg upiększający. Rozpieść ją trochę, niech choć przez chwilę skupi się wyłącznie na sobie i swojej przyjemności.

 

 

Jeśli jednak Twoja Mama woli samodzielnie o siebie zadbać, umil jej te domowe zabiegi. Dobrej jakości naturalne kosmetyki, opakowane w odpowiednią kosmetyczkę sprawią, że codzienna pielęgnacja stanie się przyjemnością, która pozwoli odprężyć się po całym zabieganym dniu.

 

 

 

Mama – podróżniczka

 

Twoja Mama kocha podróże, jest ciekawa świata i tak naprawdę cały wolny czas spędza na czytaniu przewodników, artykułów podróżniczych i oglądaniu Martyny Wojciechowskiej? Podaruj jej bilet lotniczy, ufunduj pobyt w hotelu albo chociaż sprezentuj jej dziennik, w którym będzie mogła opisywać doznania, wklejać zdjęcia z wyjazdów, a także zapisywać plany i kolejne miejsca, które chciałaby odwiedzić. W czerwcu czeka nas kolejny długi weekend, więc nie czekaj i jeszcze dziś poszukaj lotów lub miejsc, które chcieliby odwiedzić Twoi rodzice 😊

 

 

Mama – Migotka

 

Wiele Mam to sentymentalne tradycjonalistki. Pod twardą kopułą często widać łzy wzruszenia. Łatwo można to zobaczyć chociażby po przedmiotach, którymi się otaczają. Są takie, z którymi nigdy się nie rozstają. Nie przez przypadek w wielu rodzinach kultywowana jest tradycja przekazywania sobie biżuterii po przodkach. To coś niezwykle trwałego, co w każdej chwili przypomina nam o tym kim jesteśmy i skąd pochodzimy. Coraz więcej firm jubilerskich decyduje się na tworzenie kolekcji dedykowanych Mamom. Nas zachwycają przede wszystkim spersonalizowane projekty, które pokazują, że matczyna miłość faktycznie nie zna granic, a w ich sercach znajdzie się miejsce dla każdego dziecka. Delikatne bransoletki czy wisiorki, do których można dokładać kolejne elementy, na przykład serduszka z inicjałem dzieci to design, który zachwyca.

 

 

 

Mama – największy skarb

 

Przedstawione wyżej prezenty wymagają nieco większego wkładu finansowego. Jeśli akurat nie możesz sobie na to pozwolić jest wiele, nie mniej efektownych, pomysłów na prezent dla Mamy.

 

Jeśli Twoja Mama uwielbia zaczynać dzień od kubka aromatycznej kawy rozważ to i znajdź taki, który dodatkowo podkreśli jej unikatowość.

 

 

Klasyka cieszy się nieprzemijającym zainteresowaniem. Kwiaty i czekoladki to coś, co kocha każda kobieta. Zadbaj jednak o to, by całość wyglądała elegancko. Jeśli decydujesz się na kupne słodkości to przełóż je do bardziej reprezentacyjnych pudełek. Dodaj do tego prosty bukiecik owinięty papierem i przewiązany wstążką – niby nic, a efekt zapiera dech w piersiach. A może zdecydujesz się na samodzielne zrobienie świątecznego śniadania lub tortu? Taka niespodzianka nie potrzebuje dodatkowych ozdób, wystarczą życzenia w formie flagi wbitej w torcik.

 

 

 

Nie trzeba się długo zastanawiać, by przypomnieć sobie, które prezenty sprawiały Mamom największą przyjemność. Oczywiście te, które wykonaliśmy samodzielnie. Możesz pokusić się o narysowanie laurki, zrobienie własnoręcznie ozdobnej świeczki lub drewnianej krzyżówki, której hasłem jest słowo Mama. Możliwości jest wiele i nie obawiaj się – nie są one zarezerwowane tylko dla dzieci do lat 7 😊

 

 

 

Pewnie zastanawiasz się teraz dlaczego tak bardzo zależy nam na tym, byś znalazł odpowiedni prezent. Naszym zdaniem zbyt mało czasu poświęcamy naszym Mamom. Za rzadko mówimy im o tym, jak są dla nas ważne. Zatrzymaj się na chwilę. Pomyśl o tym w jaki sposób możesz jej podziękować. Postaraj się pokazywać jak jest dla Ciebie ważna, nie tylko od święta. Dzień Mamy to dobra okazja, żeby wrócić do częstszych spotkań. Jutro jest dziś, dlatego postaraj się, by Twoja Mama zawsze wiedziała, że jest dla Ciebie niezastąpiona.

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem