Plecionka wiedeńska i rattanowe meble

Pledy są obecne w różnych kulturach na całym świecie. Są sprawdzonym rozwiązaniem, bo wytrzymują duże obciążenie, choć same w sobie są lekkie. Rattanowe meble ogrodowe królują na tarasach i balkonach, jednak można je znaleźć także we wnętrzach salonu czy przedpokoju. Sprawdzą się świetnie w stylizacji boho.

 

 

 

 

Meble rattanowe do domu

Rattan jest gatunkiem palmy, a jego znaczenie w produkcji mebli jest ogromne. Jego niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że w przeciwieństwie do wikliny, nie wydaje nieprzyjemnego trzeszczącego dźwięku. Z tego powodu jest szczególnie popularny przy produkcji różnego rodzaju siedzisk. Poduszki w stylu boho świetnie się sprawdzą jako ozdoba tego typu mebli.

 

 

 

 

Szczególnie warta uwagi jest miękka struktura rattanu. Dzięki niej meble wykonane z tego budulca, stają się naprawdę przyjemnym elementem wystroju domu. Ponadto pasują one do każdego typu wystroju. Nawet nowoczesne wnętrza nie stracą swojego charakteru, kiedy pojawi się w nich rattanowa kanapa.

 

 

 

 

Ekskluzywne meble rattanowe mogą zagościć w każdym pomieszczeniu. Zastosowanie znajdą nawet w sypialni czy łazience. Wykonuje się z nich również wszelkiego rodzaju dodatki, jak np. żyrandole czy donice na kwiaty. Fani plecionek mogą więc w każdym pomieszczeniu umieścić akcent swojego ulubionego motywu dekoratorskiego.

 

 

 

 

Plecionka, która podbiła Europę 

To zaskakujące, że austriacki pled z azjatyckiego drzewa doczekał się takiej sławy. Wiedeńska plecionka swą nazwę wzięła od miejsca powstania. Specyficzny kształt oczek szybko podbił serca Europejczyków i zagościł na dobre w ich domach. Trwałość i niezniszczalność mebli wykonanych tą metodą była czynnikiem, który przesądził o popularności wiedeńskiej plecionki z rattanu.

 

 

 

 

Koło tych mebli nie da się przejść obojętnie. Mają w sobie pewien urok i spokój, wydają się przenosić człowieka bliżej natury. Dzięki budulcowi, jakim jest rattan, meble są ekologiczne. Zatem nie ma nic dziwnego w fakcie, że na plecionkę wiedeńską stawiają szczególnie ci, którym los planety nie jest obojętny.

 

 

 

 

Projektowanie wnętrza z wiedeńską plecionką 

Ten specyficzny typ mebli może być podstawą, wokół której obuduje się resztę pomieszczenia. Rattan świetnie współgra z jasnymi pomieszczeniami, które nie przytłumią jego lekkości. Plakaty botaniczne mogą sprawić, że mieszkanie w bloku zacznie imitować dżunglę, a złote ramki mogą stworzyć styl glamour. Możliwości są przeogromne, bo wiedeńska plecionka pasuje do każdego wnętrza.

 

 

 

 

Pozwalając sobie na odrobinę fantazji w dekoratorstwie, warto połączyć rattan z innymi materiałami. Surowce jak stal czy drewno, mogą stać się podstawą niecodziennych połączeń i jeszcze bardziej wydobyć na zewnątrz piękno plecionki. Meble rattanowe są dla tych, którzy wiedzą, czego chcą i jak to osiągnąć. One stworzą ciekawy klimat, ale dopiero po połączeniu z innymi wzorami powstanie wyjątkowy charakter tego miejsca.

 

 

 

Plecionka wiedeńska sprawdzi się w każdym miejscu i stylu. Bujany fotel rattanowy może stanąć na tarasie, a żyrandol zawisnąć w sypialni. W tym materiale drzemie ogromny potencjał, który będzie widoczny dopiero, gdy stanie się elementem kompletnej całości.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem