Pokój małego astronauty – pomysł na pokój dla chłopca

Stworzenie komfortowej przestrzeni dla dziecka to fundamentalne zadanie rodziców, którzy – uwzględniając preferencje małego człowieka – powinni wykreować dla niego wnętrze, zgodne z jego zainteresowaniami. Szerokie pole do popisu aranżacyjnego zyskuje się, gdy dziecko interesuje się astronomią. Jakie gadżety dla miłośnika kosmicznych wędrówek można wykorzystać, aby jego pokój zachwycał konsekwentną estetyką, jednak nie przytłaczał przesytem?

 

 

 

Wykreowanie tematycznego wnętrza może opierać się na doborze odpowiednich dodatków – to one zbudują klimat, nawiążą do zainteresowań dziecka i stworzą magiczną przestrzeń, w której maluch poczuje się wyjątkowo. Niebanalne plakaty na ścianę dla dziecka mogą przedstawiać typowo kosmiczne widoki – gwiazdy, wybrane planety lub cały układ słoneczny. Taka dekoracja sprawi, że wnętrze zostanie przeniesione w świat odległych galaktyk, pobudzając wyobraźnię i wyraziście eksponując dziecięce preferencje. Można pokusić się także o wykonanie specjalnie dla dziecka sesji zdjęciowej w stylu kosmicznym – maluch przebrany za kosmonautę, pozujący z teleskopem i innymi astronomicznymi gadżetami będzie zachwycony. Do wyeksponowania zdjęć warto wykorzystać czarne ramki, które wpiszą się w ogólny wystrój wnętrza.

 

Galaktyczne dekoracje dla najmłodszych astronautów

 

Urządzając pokój dla niemowlaka, również można skorzystać z kosmicznych gadżetów. Miękkie, filcowe zawieszki na ścianę, grające karuzelki nad łóżeczko oraz poduszki dekoracyjne dla dzieci i kolorowa pościel z tematycznymi motywami sprawią, że design będzie konsekwentny, przyjazny i przytulny.

 

 

 

Pokój dziecięcy to nie tylko estetyka – konieczna jest przestrzeń do swobodnej zabawy, podczas której mały astronauta będzie miał okazję do eksplorowania kosmicznych gadżetów. W dziecięcych zabawkach świetnie sprawdza się motyw rakiety. Może występować w formie namiotu, do którego dziecko będzie wchodzić i w wyobraźni podbijać nieznane planety. Drewniane klocki, dywan z układem słonecznym i naklejki na ścianę pomogą stworzyć bajeczne wnętrze w spójnym stylu.

 

 

Kosmiczne wyprawy w dziecięcym pokoju

 

Akcesoriów dekoracyjnych dedykowanych dzieciom jest mnóstwo – można zatem eksperymentować z aranżacją, optymalizując wnętrze do konkretnych potrzeb małego mieszkańca. Dla dzieci typowo kosmicznymi motywami będą wspomniane już rakiety i znane planety. Mogą one występować nie tylko w formie naklejek na ścianę czy plakatów, lecz również jako wiszące gadżety ozdobne – mając w swoim pokoju własny mini układ słoneczny, dziecko będzie zachwycone!

 

 

 

Wnętrze, w którym panuje jednoznaczna i tematyczna aranżacja, zachęca do zabawy i kreuje bogate możliwości wymyślania scenariuszy do rozmaitych przygód. Miłośnik kosmosu – niezależnie od wieku – z pewnością doceni zaangażowanie rodziców i poczuje się we własnym pokoju doskonale. Dzieci nie są wymagające, a współczesne możliwości dekorowania pomieszczeń proponują nieograniczony wybór dodatków i akcesoriów, które stworzą w pokoju przestrzeń do zabawy, odpoczynku i nauki.

 

 

Mając zatem w domu małego astronautę, którego pasją jest kosmos, warto podarować mu namiastkę wszechświata w jego własnym pokoju. Tematyczne aranżacje wnętrz są teraz w modzie, a akcesoria i gadżety ozdobne dla dzieci zapewniają nieskończone możliwości urządzenia pokoju malucha.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem