Pokój noworodka – 4 najważniejsze trendy

Pokój dla noworodka to niezwykle ważna przestrzeń do urządzenia. Musi być nie tylko zaaranżowana w przyjazny i estetyczny sposób, uwzględniając przy tym dekoracje, które podkreślą wyjątkowy charakter i przeznaczenie pokoju dla niezwykłej małej istoty, ale przede wszystkim przestrzenna i bezpieczna oraz praktyczna w kwestii zajmowania się maleństwem. Najprzyjemniejsza część to oczywiście wybór stylu i dekoracji. Jak urządzić pokój dla niemowlaka? Poznajcie 4 wiodące trendy aranżacji!

 

 

W zgodzie z naturą – pokój niemowlęcy w stylu boho

 

Aranżowanie pokoju dla niemowlaka to bardzo odpowiedzialna, ale jednocześnie niezwykle przyjemna część przygotowań do powitania go na świecie. Należy przy tym jednak pamiętać, że jeśli niezbędny jest remont, to należy skupić się na nim odpowiednio wcześnie, by w momencie pojawienia się w domu nowego członka rodziny, wnętrze wolne było od zapachu farby i innych chemikaliów. Jednym z wiodących trendów wnętrzarskich jest styl boho. Sama nazwa wychodzi się od francuskiego słowa bohema oznaczającego ludzi cieszących się wolnym artystycznym życiem.

 

 

 

Rodzice chcą w końcu, by ich dzieci, szczególnie w okresie dorastania, wiodły spokojne, wolne i beztroskie życie. W zamysł ten idealnie wpisuje się zatem urządzenie pokoju noworodka w stylu boho. Jak to zrobić? Design ten bazuje przede wszystkim na elementach etnicznych i hippisowskich w połączeniu z kunsztem stylu lat 60. W dużej mierze odnosi się do przyrody i naturalności, a więc sprawdzą się wszelkie unikatowe tkaniny z frędzlami, podkreślenia wybarwień jasnego drewna i oczywiście motywy botaniczne.

 

 

Minimalizm i perfekcjonizm zdecydowanie nie wpisują się w konwencję stylu bohemy. Urządzając pokój dla niemowlaka możecie zatem połączyć nowoczesne meble z tymi bardziej standardowymi, a nawet odkupionymi od mamy czy babci krzesłami i wiklinowymi koszami. Orientalne wzornictwo harmonijnie będzie współgrało tutaj z klasyczną bielą czy beżami. Doskonałą ozdobą, a w późniejszym czasie idealnym miejscem do zabawy będzie namiot tipi, którego wzór można wykorzystać także w formie ozdoby ściennej. Sprawdzą się także plakaty do pokoju dziecięcego i niekonwencjonalne dekoracyjne poduszki.

 

Kwiaty vintage w dziecięcym pokoju

 

Fundamentem urządzania pokoju dziecięcego są praktyczne meble i wszelkie funkcjonalne akcesoria. Szczególnie w okresie niemowlęcym istotne jest, by rodzice mogli swobodnie poruszać się po przestrzeni pokoju, a w późniejszym czasie, by nowy członek rodziny mógł bez przeszkód poznawać nowe rzeczy, raczkować i w pełni bezpiecznie się bawić. Niemniej istotną kwestię stanowi także kolorystyka, ogólny wystrój i elementy dekoracyjne. Pokój niemowlaka, w którym gości wiele barw i detali, przykuwa uwagę dziecka i wzbudza jego ciekawość.

 

 

 

Wzorem, który doskonale podkreśli dziecięcą niewinność i delikatność, są kwiaty w stylu vintage. Ten ponadczasowy design sprawdzi się szczególnie przy urządzaniu pokoiku dla dziewczynki. Kwiatowe wzory vintage mogą stanowić pełny element ozdobionej tapetą ściany lub być tylko dodatkowym detalem. Tak urządzony pokój noworodka podkreślą liczne ciepłe dodatki, jak wszelkie pledy, koce i miękkie dywany. Świetnie sprawdzą się także poduszki dekoracyjne, na przykład poduszka supeł.

 

 

 

Bajkowy pokój noworodka – styl dreamy

 

To właśnie te najmniejsze detale budują w pomieszczeniach niepowtarzalny klimat. Kiedy mamy do czynienia z aranżowaniem przestrzeni dla niemowlaków pragniemy, by kojarzyłą się ona jak najbardziej ze spokojem, przytulnością i delikatnością. Jak urządzić pokój dla niemowlaka w stylu “dreamy”? Proste formy i uniwersalne rozwiązania sprawdzą się w przypadku wnętrza dla noworodka najlepiej, ale elementy dekoracyjne z pewnym przepychem dodadzą całości bajkowego charakteru. Koncepcja tego marzycielskiego designu opiera się na dobraniu detali, które niewątpliwie kojarzą się z niezwykłym fantastycznym światem.

 

 

 

Pokój dla noworodka w stylu dreamy obfituje w piękne tapety, kokardy, ciepłe koce i dekoracyjne poduszki dla dzieci. Jeśli chcecie postawić na zaaranżowanie wnętrza dla nowego członka rodziny właśnie w tym designie, to warto postawić także na miękkie pufy i fotele, które dodatkowo sprawdzą się podczas usypiania czy karmienia maleństwa. Bajkowy styl uzupełnią tiulowe dekoracyjne pompony, które mogą imitować na przykład chmurki. Wszelkie gwiazdki, księżyce, zajączki i piórka to w tym wypadku must have. Świetnie sprawdzą się całe zestawy plakatów dziecięcych, które wpisują się właśnie w ten trend.

 

 

 

 

 

Motywy zwierzęce w dreamy design sprawdzą się idealnie, jeśli zdecydujemy się na odpowiednie wzornictwo. Mogą to być na przykład słodkie kotki, które sprawdzą się w przypadku dekoracyjnych poduszek czy plakatów do pokoju dziecięcego, a także łabędzie i wszelkie ptaki lub egzotyczne słonie, po prostu w bardziej “słodkim” wydaniu. Możliwości jest tak naprawdę wiele. Niemowlęcy pokój dreamy stosunkowo łatwo zaaranżować, wystarczy duża ilość poduszek, różu lub błękitu, puchatych dywanów i oczywiście licznych uroczych elementów dekoracyjnych.

 

 

 

Uroczy pokój dla niemowlaka w neutralnych barwach

 

Choć powszechnie pokój dla niemowlaka kojarzony jest z różową lub błękitną, w zależności od płci dziecka, kolorystyką to wnętrze, w którym panować będą neutralne kolory sprawdzi się równie dobrze. W tym wypadku warto zastosować naturalne materiały, jak drewno czy wiklina. Nieprawdą jest, że taka baza kolorystyczna będzie smutna lub nudna. Subtelne barwy uzupełnią liczne elementy dekoracyjne, przede wszystkim dywany, kocyki czy poduszki oraz plakaty na ścianę i oczywiście liczne oryginalne pluszaki.

 

 

Przestrzeń pokoju dziecięcego sama z czasem zacznie zapełniać się dodatkowymi kolorowymi zabawkami i innymi akcesoriami. Natomiast taka bazowa subtelność kolorystyczna kojarzy się ze spokojem, delikatnością i przede wszystkim naturą. Doskonale podkreślą ją elementy dekoracyjne z prawdziwego drewna – mogą tworzyć na przykład półkę na dziecięce książeczki lub zwykły dodatkowy detal. Asortyment kolorystyczny nie jest wcale taki ubogi! W takim pokoju dla noworodka możemy postawić bowiem na klasyczną biel, beże, ciepłe brązy i szarości oraz wszelkie pochodne tych naturalnych wybarwień.

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem