Pomysły z jajem, czyli dekoracje wielkanocne

Zbliżają się święta wielkanocne. Dla jednych to najważniejsze ze świąt, dla innych okazja do spotkania z rodziną lub po prostu – odpoczynku. Niezależnie od tego czy obchodzimy te święta czy nie, każdy przyzna, że są one miłą odmianą od codziennej rutyny. Dodatkowo są one niczym wystrzał z pistoletu na początku wyścigu. W wielu domach rozpoczynają się wielkie wiosenne porządki, mycie okien i sprzątanie szaf.
Wraz ze słońcem, które przebija się przez świeżo umyte szyby w naszych oczach pojawia się radosny blask, a na ustach uśmiech. Sprzątanie? Nic trudnego! Dekorowanie? Sama przyjemność! Remont? Tak, proszę! Nie ma dla nas nic trudnego. Podobnie z dekorowaniem domu – nie powinniśmy silić się na tworzenie „cudów na kiju”. Gdy myślimy o Wielkanocy to nasze skojarzenia są bardzo proste. Jajka, zajączki… I doskonale! W prostocie tkwi siła, którą wystarczy tylko w odpowiedni sposób wyeksponować.
W tym wpisie podpowiemy jak niewielkim kosztem udekorować dom na Wielkanoc tak, by w mieszkaniu i na stole rozpanoszyła się wiosna.

 

 

Stoliczku nakryj się

 

Wielkanoc to święta, które spędzamy bardziej aktywnie – wybieramy się na rodzinne wycieczki, uprawiamy sport, zwiedzamy. Jednak nawet najmłodsze dziecko wie, że żadnej wielkiej przygody nie rozpoczyna się bez śniadania. Te wielkanocne mają dodatkowy urok, są eleganckie, odświętne, spotyka się na nich cała rodzina i w radosnej atmosferze, bez pośpiechu, celebruje spędzany wspólnie czas. Zadbajmy o to, by wielkanocny stół swoim wyglądem zachęcał nas do świętowania. Powstrzymajmy się przed ustawianiem na stole niepotrzebnych rzeczy, pluszowych kurcząt i tego typu dekoracji. Wybierzmy prostą bazę kolorystyczną, na przykład białą zastawę i szary lniany obrus i przełammy to z pomocą praktycznych ozdób, które i tak muszą znaleźć się na naszym stole – kolorowych serwetek czy pisanek. Stół sam się nie nakryje, ale w taki sposób bez trudu uda nam się udekorować go tak, by był nie tylko elegancki, ale także pełen radości i energii.

 

 

Planując dekorację stołu nie zapominajmy o świeżych kwiatach. Możemy zdecydować się na kupne bukiety lub skomponować coś samemu. Gałązki wiśni czy kilka konwalii włożone w skorupkę po jajku to naprawdę niewiele pracy, a daje efekt niczym z najznamienitszych magazynów wnętrzarskich.

 

 

 

 

Co było pierwsze: jajko czy kura…?

 

To spór, który od wielu już lat dręczy ludzkość. Nas natomiast przez parę najbliższych dni będą interesowały głównie jajka. Jajka w najróżniejszych postaciach – gotowane, smażone, kurze, przepiórcze, strusie… Rzecz gustu. W Twoim wielkanocnym koszyku na pewno ich nie zabraknie. Niewątpliwie znajdą się tam też pisanki. W tym roku zrób sobie prawdziwe jaja i zaszalej
przy dekorowaniu. Obtoczone w brokacie lub cekinach, a może obklejone złotą folią? Nic trudnego, odrobina kleju i niecodzienna pisanka gotowa.

 

 

Jeśli natomiast wolisz bardziej stonowane klimaty – postaw na pastele. Kup na przykład zielony barwnik i zanurzaj w nim jajka, przy każdym kolejnym dodając odrobinę więcej barwnika – takie pisanki będą się przepięknie prezentowały nie tylko w koszyczku, ale także jako ozdoba stołu. Dla jeszcze lepszego efektu możesz je wyeksponować w malutkich gniazdkach przygotowanych z gałązek wierzby, albo dorobić im królicze uszka z drutu – ta opcja na pewno przypadnie do gustu najmłodszym świętującym.

 

 

Z kolei jeśli nie przepadasz za pracami ręcznymi i barwnikami, zdecyduj się na prostotę i udekoruj swoje pisanki markerami. To minimalistyczne rozwiązanie, które spodoba się na pewno miłośnikom stylu skandynawskiego.

 

 

Kwietniowy Zając

 

Kolejnym symbolem Wielkanocy jest Zajączek. Przynosi czekoladowe jaja i ukrywa je w ogrodzie, dlatego wcale nie dziwi fakt, że jest jedną z ukochanych świątecznych postaci.
Warto zasygnalizować jego obecność także we wnętrzach poprzez dekoracje z jego podobizną. Proste ozdoby z uszami takie jak kubeczki czy podkładki pod kubki podkreślą, że nie tylko dzieci czekają na jego wizytę.

 

 

 

Jajko niespodzianka

 

Stół i jego otoczenie są już przygotowane. Pozostaje nam tylko udekorować potrawy i postawić je w tym kolorowym, wiosennym otoczeniu. Cukrowe jajeczka, gniazdka z karmelu i ciasteczka w kształcie króliczków w prosty sposób dodadzą magii naszym potrawom i nawet największych niejadków przekonają do wspólnego biesiadowania.

 

 

 

 

Jeśli udało Wam się zatamować nagły ślinotok na samą myśl o czekających na Was pysznościach to przypominamy, że z Wielkanocą wiąże się jeszcze jedna tradycja – Śmigus Dyngus. Uszykujcie sobie pistolety z wodą i wiaderka i bawcie się jak dzieci w te piękne, wiosenne dni. Z naszej strony życzymy Wam byście spędzili je w rodzinnej atmosferze radości i bliskości, a także żeby w Lany Poniedziałek udało Wam się zmyć wszelkie zmartwienia.
Wesołych Świąt!

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem