Siła drobiazgów, czyli gadżety do domu

Urządzając nasze domy decydujemy się na meble i sprzęty, które nam się podobają. Nic w tym dziwnego! Lubimy otaczać się pięknymi przedmiotami i lubimy zachwyt naszych gości, gdy widzą je po raz pierwszy. Funkcją niektórych jest czasem tylko to, że zdobią. Dzisiaj jednak pokażemy gadżety, które są nie tylko piękne, ale również użyteczne. Wprowadźmy do swojego domu odrobinę szaleństwa,
którą możemy się chwalić szerzej niż tylko w swoich czterech ścianach. Większość z nich jest na tyle mała, że spokojnie możemy je wziąć ze sobą do pracy i pokazać znajomym.

 

 

 

Kuchenne rewolucje

 

Foremek do lodu było już wiele. Kształty serduszek, kwadracików czy nawet szczęki już się znudziły. Nadszedł czas na lodowe diamenty i białe niedźwiedzie dryfujące na tafli naszego drinka. Nie wiemy jak Wy, ale my jesteśmy całkowicie oczarowani taką ulotną dekoracją.

 

 

To dopiero początek drobiazgów do kuchni, które chcielibyśmy Wam przedstawić. Możecie znaleźć towarzystwo dla swoich polarnych niedźwiedzi, na przykład w postaci miseczek jeżyków, miarek wielorybków, a także podstawki do wina w formie ośmiornicy. Takie gadżety będą bawiły swoją formą nie tylko miłośników zwierząt.

 

 

Lampa zrobiona z trzepaczek do jajek natychmiast pokaże charakter Twojej kuchni. Natomiast żarówka wkręcana w kawałek starego drewna jest tak solidna i ciężka, że nie musimy się obawiać, że wywróci się na stole.

 

 

Alternatywa dla ceramiki

 

W łazience natomiast możesz zdecydować się na oryginalne umywalki inspirowane muszlami lub przekrojem drewna. Gwarantujemy – mało kto takie posiada!

 

 

Tutaj świetnie sprawdzą się również podstawki na książkę i wino, które możesz zawiesić na brzegach swojej wanny i rozkoszować się chwilą relaksu bez obaw o zamoczenie kartek.

 

 

Dopełnieniem dizajnerskiej łazienki będą również lustra w niebanalnych oprawach. Ściekające po ścianie jak woda, a może bardziej przestrzenna propozycja? Wybierz sam!
Dla niecierpliwych mamy dobrą wiadomość – lusterko w formie kotka jest już dostępne w naszym sklepie.

 

 

Odlotowy pokój

 

Pokój dziecięcy to jedno z najtrudniejszych do urządzenia pomieszczeń. Musi się w nim mieścić wiele rzeczy, a wraz z rosnącym dzieckiem przybywa ich coraz więcej. Świetnym pomysłem są sprzęty, które są pożyteczne, ale także bawią małego lokatora. Na pewno spodobają mu się lampy-balony lub własne tipi w pokoju.

 

 

 

Lew salonowy

 

Salon, czyli pokój reprezentacyjny. W małych mieszkaniach sprawdzą się wielofunkcyjne sprzęty takie jak niski stolik, pod którym można ukryć dwie wygodne poduchy. Nie zajmuje to wiele miejsca, a po złożeniu jest estetycznym stolikiem kawowym z blatem, który możemy zdejmować i używać jako tacę.

 

 

Kojarzycie te kryminały, w których wystarczyło przesunąć jedną książkę na biblioteczce, by otworzyło się ukryte przejście? Mamy dla Was inną i nieco mniej skomplikowaną propozycję, która sprawi, że Wasz regał będzie wyjątkowy. Nadaj mu kształt mapy lub ogranicz rozsypujące się książki strzałką. Zachwyt gości gwarantowany!

 

 

Jeśli zdecydujesz się na rośliny doniczkowe to zadbaj o ich odpowiednią oprawę. Doniczki są teraz dostępne w najróżniejszych kształtach i wzorach. Najmodniejsze w tym sezonie kaktusy możesz eksponować na przykład w osłonkach nawiązujących kształtem do znanych zwierząt.

 

 

Pierwsze wrażenie

 

Przedpokój i korytarz to często niedoceniana przestrzeń. To jednak ona jest pierwszym co widzi odwiedzający nas gość. Zadbajmy o detale, które od progu będą go witały.
Jedną z propozycji mogą być wycieraczki z żartobliwymi napisami.

 

 

Najróżniejsze klucze i kluczyki, które leżą w naszym przedpokoju mogą odstraszać. Uporządkujmy je, a z pomocą przyjdą nam wieszaczki na ścianę. Wiele z nich to proste pomysły DIY, które opierają się na stworzeniu breloczka na przykład z drewnianej, meblowej gałki lub zawieszenie kluczy na klockach LEGO.

 

 

Takie gadżety nie wymagają od nas wiele czasu, ani pieniędzy usprawniają jednak funkcjonowanie naszego domu. Tego typu udogodnienia pozwalają nam także lepiej gospodarować czasem, na przykład przeznaczać go na przyjemności, zamiast szukanie zagubionych rzeczy.

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem