Szara kuchnia – hit 2019

Nowoczesny, elegancki, a zarazem ponadczasowy – taki właśnie jest kolor szary, który od wielu sezonów należy do czołówki barw w zakresie aranżacji. Jego rozmaite odcienie dominują w salonach, sypialniach czy w łazienkach. Nic dziwnego, bowiem to jeden z najbardziej stonowanych i uniwersalnych kolorów w całej palecie. W 2019 roku na dobre zagości w kuchni, korespondując z różnymi stylami. W jaki sposób zaprosić szary kolor do swojego wnętrza?

 

 

 

 

Szara kuchnia w nowoczesnym wydaniu 

 

Po szary kolor bardzo chętnie sięgają miłośnicy nowoczesnego minimalizmu. W 2019 roku najmodniejszy okaże się jego betonowy odcień, rodem z industrialnego stylu. Szary doskonale współgra z rozmaitymi sprzętami AGD w odcieniu chłodnej stali, jak również wchodzi w interakcje z czarnymi stylowymi dodatkami. Kolor ten sprawdzi się w kuchniach, w których zachowana została proporcja oraz w których rządzą uproszenia na bazie geometryzacji.

 

 

 

 

Szary w duecie z drewnem

 

Szara kuchnia będzie się stylowo prezentować w towarzystwie z drewnianymi dodatkami. Te pozornie dwa przeciwieństwa idealnie ze sobą współgrają. Drewno doskonale przełamuje surowy kolor, ocieplając jednocześnie wnętrze. Najczęstszym rozwiązaniem aranżacyjnym jest połączenie szarych frontów mebli z drewnianymi blatami oraz ze stołem. Takie połączenie może okazać się idealną propozycją dla miłośników stylu skandynawskiego. W pomieszczeniach, w których szary dominuje zarówno na ścianach, jak i na meblach, warto postawić na drewnianą podłogę. Innymi kontrastowymi akcentami będą dodatki z drewna np. wyeksponowane, klasyczne deski do krojenia, zawieszone przybory kuchenne czy skrzynki na kwiaty i zioła.

 

 

 

 

Ponadczasowe połączenie: szary + biel

 

Szary kolor zdetronizował dotychczasowy trend na jasne odcienie w kuchniach. Warto jednak zauważyć, że obie barwy doskonale ze sobą korespondują. W efekcie można otrzymać modną, a zarazem ponadczasową aranżację kuchenną. Takie połączenie emanuje prostotą, stwarzając tym samym duże możliwości w zakresie dodatków. Na szarych ścianach doskonale prezentować się będą minimalistyczne plakaty z białym tłem. Taka uniwersalna podstawa kolorystyczna odznacza się również dużym potencjałem na wypadek przearanżowania wnętrza w przyszłości. 

 

 

 

 

Klasyczna szara kuchnia inspirowana stylem retro

 

Kolejnym trendem aranżacyjnym będzie szara kuchnia, która wyglądem nawiązuje do stylistyki retro. Jak wiadomo, szary wchodzi w interakcje z niemal wszelkimi kolorami i stylami, dlatego warto pokusić się o połączenie nowoczesności z tradycyjnymi formami. W kuchniach doskonale będą prezentować się pojemne kredensy w tym stonowanym kolorze. Warto również wrócić do tradycyjnych płycinowych frontów, wykonanych jednak z nowoczesnych materiałów np. matowej płyty mdf.

 

 

 

 

Złoto i marmur

 

Szare meble kuchenne prezentują się zarówno stylowo, jak i nowocześnie w połączeniu ze złotymi lub miedzianymi dodatkami. Wystarczy postawić na uchwyty czy armaturę kuchenną w tych metalicznych odcieniach. Innym modnym trendem jest łączenie szarych mebli z marmurowymi blatami czy fragmentami ściany i podłogi, pokrytymi tym materiałem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem