Top 5 najciekawszych Airbnb z całego świata!

Pewnie obiło Wam się o uszy, że ktoś z waszych znajomych korzystał z noclegów Airbnb lub sami mieliście okazję korzystać z tego wspaniałego systemu. Jeśli nie to już śpieszę z wyjaśnieniami! Otóż Airbnb, to system wynajmowania kwater od osób prywatnych lub hosteli współpracujących z Airbnb działający na całym świecie. Jeśli sami macie wolny pokój w mieszkaniu, które znajduje się w ciekawej okolicy, to możecie bez obaw dołączyć do turystycznej zabawy i zgłosić swoją kwaterę do systemu. Korzystając z Airbnb macie gwarancję wielokrotnie niższej ceny niż oferta hotelowa, pobyt w nietuzinkowym miejscu takim jak zabytkowe, luksusowe kamienice lub klimatyczne, wiejskie domki oraz poznanie kultury kraju „od podszewki” – w końcu mieszkacie z tubylcami, którzy z chęcią wprowadzą Was w tajniki swojej tradycji i narodowych obyczajów. Pewnie pojawia się w Waszej głowie natarczywe pytanie: czy to bezpieczne?! Tak, jest to 100% bezpieczne, gdyż system wymaga dokładnej weryfikacji danych i zapłaty z góry, co gwarantuje komfort wam oraz waszym gospodarzom. Brzmi nieźle prawda? I właśnie takie jest! Myślę, że nie trzeba już tracić czasu na dyskusję, tylko wykorzystać go na podróże! Zapraszam na nasz ranking 5 najciekawszych Airbnb na wynajem, w których zakochacie się od pierwszego spojrzenia.

 

1. Pantone – Londyn

 

Ten wspaniały (zielony!) przybytek powstał z owocnej współpracy Airbnb z grupa Pantone, która zaprojektowała i stworzyła to wyjątkowe miejsce. Działa na zasadzie wynajmu The Outside in House. Pantone uważane jest za symbol nowego początku, przywołującego radość i świeżość wiosny. Wewnątrz znajdziemy recepcję o tematyce leśnej, wewnętrzną szklarnię, która jest jednocześnie przestrzenią jadalnianą, namiotowy kącik dla dzieci, kuchnie z przeogromnym wyborem ziół oraz najlepsze – sypialnie ogrodowe, w których zamiast dywanu chodzisz po… trawniku! Podczas pobytu zapoznasz się z dziesiątkami roślin oraz zakosztujesz dobrodziejstwa wynikającego z bliskości natury. Nie od dziś wiadomo, że Zieleń ma dobroczynny wpływ na organizm człowieka, więc wychodzi na to, że Pantone, to zielone sanatorium w sercu Londynu!

 

 

 

 

Pantone 

 

2. Airstream – Malibu

 

Niech nie zwiedzie Was tytuł! To nie jest zwyczajna, obskurna przyczepa! To wyjątkowe miejsce, które pomoże ci oderwać się od cywilizacji. I to dosłownie! Można tam dojechać tylko z dokładnymi wskazówkami właścicieli, gdyż GPS-y wariują i istnieje ryzyko zgubienia drogi. Jest to osobisty Airstream kochającego przyrodę, projektanta z Malibu. Przyczepa została ulokowana przy krawędzi malowniczego klifu, w samym centrum nietkniętych przez człowieka wzgórz Malibu, dzięki czemu szum oceanicznych fal, od czasu do czasu, przerwa szczekanie kojota lub tupot zajęczych (lub mysich) nóżek. To miejsce wyjątkowe, w którym odłączasz się od technologii i przeżyjesz wyjątkowe połączenie z otaczającą Cię naturą oraz dostrzeżesz nieskalane piękno Ziemi. Ach byłbym zapomniała! Nocowało tu wiele znanych gwiazd – jedną z nich jest Taylor Swift!

 

 

 

 

Airstream

 

3. Treehouse – Atlanta

 

Och,  kto z nas nie marzył za młodu, aby mieć piękny, przestronny domek na drzewie, w którym będzie można schować się przed surowymi rodzicami? Teraz już nie mamy potrzeby, aby buntować się przeciw najbliższym, ale wydaje mi się, że marzenia o domku na drzewie nadal pozostały. Dzięki Airbnb mogą się w końcu spełnić! Właściciel firmy Today Show, stworzył wyjątkowe miejsce, które skradło już serca setkom podróżników. Luksusowy w swej prostocie domek usytuowany w leśnym sercu Atlanty sprzyja wyciszeniu i kontemplacji. Oferuje wręcz religijne przeżycia oraz całkowite połączenie z naturą. Towarzystwo 160-letnich okazałych drzew jest, pod tym względem, bardzo pomocne. 🙂  Kwatera składa się z kilku połączonych pomostami pomieszczeń, w których brakuje… łazienki! Łazienka jest dostępna w prywatny domu gospodarza, który oddalony jest o pół minuty drogi od naszego noclegu. Do tego pokoje nie maja ogrzewania i klimatyzacji, więc zachęcamy do rozważnego wybierania pory odwiedzin. Mimo tych drobnych niedogodności, domek na drzewie cieszy się rosnąca popularnością, gdyż jak powiedział właściciel: „jest to prosta odpowiedź dla skomplikowanego świata”.

PS. Najbliższe wolne terminy rozpoczynają się w marcu tego roku. Lepiej się pośpieszcie!

 

 

 

 

Treehouse

 

4. Sunrise House – Bali

 

Bali, to wyjątkowa, rajska wyspa uważana za ósmy cud świata. Dzika przyroda lasów tropikalnych oraz piękne krajobrazy sprawiają, że co roku Bali odwiedzają miliony spragnionych odpoczynku turystów. Jeśli więc planujesz wakacje, które pozwolą Ci odetchnąć, to koniecznie musisz odwiedzić Bali i zatrzymać się w Sunrise House! Jest to wyjątkowy dom, który jest częścią składową większej całości – wspólnoty luksusowych willi, zbudowanych od początku do końca z… bambusa! Umiejscowiony jest na skraju rzeki Ayung, skąd rozciera się niesamowity widok na tropikalny krajobraz. Sunrise House nie ma szyb, dzięki czemu cały czas obcujesz z naturą i możesz rozkoszować się delikatnymi powiewami ciepłego wiatru. Pokoje posiadają wszystkie nowoczesne udogodnienia, takie jak prąd, telewizor czy ciepła woda. Oprócz tego do dyspozycji gości jest także… basen i prywatny ogród! Luksusowy odpoczynek w sercu dżungli? Brzmi idealnie!

 

 

 

 

Sunrise

 

5. Seashell House – Karaiby

 

Seashell, to wyjątkowy na skalę światową, obiekt, który co roku przyciąga ogromne masy turystów, spragnionych wyjątkowych, wakacyjnych wrażeń. Motywem przewodnim domu są oczywiście… muszle! Wszystko, dosłownie wszystko nosi na sobie ślady fascynacji muszlami. Mamy muszlowy kran, muszlowy prysznic, muszlowe łóżko i muszlowe lustro, w końcu nawet sam dom przypomina wielką muszlę. Unikatowa architektura Seashell House sprawia, że podczas pobytu, możesz poczuć się niczym światowej sławy celebryta, gdyż, co rusz ktoś zatrzymuje się, zerka przez ogrodzenie lub robi zdjęcia temu wyjątkowemu obiektowi. Do dyspozycji gości jest prywatny basen, dwie łazienki, wanna z hydromasażem, wifi oraz zdalnie sterowana klimatyzacja. Dom ma jeszcze jedną niespodziankę – często odwiedzają go mali, nieproszeni goście w postaci uroczych… gekonów! Absolutnie nie musisz się ich obawiać, gdyż są całkowicie nieszkodliwe, a oddają pełen koloryt lokalnej fauny.

 

 

 

 

Seashell House

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem