Trend 2019 | Bursztynowe odcienie we wnętrzach

Po wnikliwej analizie, eksperci z Global Aesthetic Center AkzoNobel jednogłośnie uznali, że najmodniejszym kolorem roku 2019 będzie ciepły, bursztynowy odcień. Doskonale rozświetli wnętrza, jednocześnie czyniąc je bardziej przytulnymi. Inną, niekwestionowaną zaletą bursztynowych odcieni jest możliwość zestawiania ich z bogatą paletą kolorów. Co więcej, z powodzeniem mogą one dominować w aranżacji, jak również występować w roli subtelnych dodatków. Jak wykorzystać bursztynowe odcienie we wnętrzach

 

 

 

Zaproś światło do swojego domu

 

Wybranemu przez wspomnianych ekspertów bursztynowemu odcieniowi Spiced Honey towarzyszy hasło: “Let the light in”. Kolor ten wprowadza bowiem do wnętrza wyjątkowe rozświetlenie i świeżość. Bursztynowe odcienie na ścianach to bez wątpienia bezpieczny i uniwersalny wybór. Barwa ta nosi w sobie klasyczne i ponadczasowe znamiona, jednak w zestawieniu z odpowiednimi kolorami może wprowadzić do wnętrza nieoczekiwany charakter. Z czym zatem warto ją łączyć?

 

 

 

 

 

 

Doskonale współgra z paletą szarości oraz z bogatą kolorystyką drewna. We wnętrzach o bursztynowych odcieniach warto postawić na dodatki w kolorze pudrowego różu, czekoladowego brązu czy głębokiego burgundu. Innym efektownym rozwiązaniem jest zawieszenie np. granatowych czy czarnych ramek lub białych plakatów na ścianę z pozłacanymi elementami.

 

 

 

 

Bursztynowe odcienie prezentują się równie efektownie w towarzystwie bieli, tworząc wówczas przytulną i kojącą kompozycję. W tego typu wnętrzach warto zdecydować się na dużą ilość roślin, które przyciągają uwagę limonkową lub szmaragdową zielenią.

 

 

 

 

Plecionki

 

Motyw bursztynowych odcieni doskonale koresponduje z elementami wykonanymi z plecionek. W tym przypadku warto sięgnąć po pufy, fotele, kanapy, lampy czy kosze itp. wykonane z rattanu lub wikliny. Oczywiście owe elementy należy stosować z umiarem oraz zestawiać np. jasnymi, wełnianymi kocami o miękkiej fakturze bądź też z poduszkami skandynawskimi. Doskonałym wyborem będzie również zastosowanie plecionego dywanu w bursztynowym odcieniu.

 

 

 

Bursztyn + Drewno

 

Najmodniejszy kolor tego sezonu wraz z wyciszonymi pastelami, miękkimi tkaninami oraz ciepłym drewnem będą tworzyć razem odprężającą i wyciszającą przestrzeń. Dla przełamania takiej harmonijnej kompozycji można postawić na wspomniane wcześniej żywe rośliny lub poduszki dekoracyjne w bardziej zdecydowanym odcieniu (np. ciemnej śliwki czy burgundu). Inną, efektowną dekoracją w tego typu aranżacjach okażą się plakaty na ścianę m.in. z botanicznymi motywami. Bursztynowe odcienie doskonale współgrają z drewnianą podłogą, warto jednak postawić wówczas na dużą ilość jasnych dodatków.

 

 

 

 

Pokój dziecięcy

 

Bursztynowe odcienie w pokoju dziecięcym będą sprzyjać codziennemu wypoczynkowi malucha, a jednocześnie wprowadzą do wnętrza przytulną atmosferę. W tego typu aranżacjach warto je jednak stosować w formie dodatków np. pojedynczych, puchowych dywanów czy fantazyjnych baldachimów. Na białych ścianach można natomiast pokusić się o bursztynową makramę lub efektowne plakaty do pokoju dziecięcego

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem