Wnętrza w stylu francuskim, czyli Francja Elegancja!

Francja – stolica światowej mody. Tam mieści się centrum dowodzenia trendami, nie tylko tymi odzieżowymi, ale także dotyczącymi stylu życia, jedzenia i… dekorowania wnętrz! Francuski szyk i elegancja są niedoścignionym wzorem perfekcji, za którą podąża modowy świat. Styl francuski narodził się w XVII wieku dzięki Ludwikowi XIV. Ten miłośnik piękna, esteta i mecenas sztuki odmienił wygląd francuskich pałaców i wywindował ich wnętrza na wyższy poziom aranżacyjnego wtajemniczenia. 🙂 Wystawne sofy i gustowne fotele, kryształowe żyrandole, puchate dywany i dodatki prosto z Wersalu, ulokowane w jasnych, przestronnych wnętrzach, to kwintesencja  francuskiego stylu. Szyk, klasa, elegancja i prostota. Czy można chcieć czegoś więcej? Można! Urokliwego mieszkania z widokiem na wieżę Eiffla!

 

 

 

 

Przestrzeń pałacowa

 

Styl francuski w dużej mierze opiera się na przestronnych, dobrze nasłonecznionych wnętrzach, w których królują duże okna i szerokie przejścia pomiędzy pokojami. Przestrzeń, przestrzeń i jeszcze raz przestrzeń. Ta dewiza od lat przyświeca dekoratorom wnętrz specjalizującym się w stylu francuskim. W parze z przestrzenią, idą jasne kolory – beże, piaskowe brązy, ledwo widoczne błękity i łamana biel.  To wszystko razem daje niesamowity efekt lekkości i sprawia, że wnętrza stają się romantycznym symbolem wolności i braku ograniczeń. Przestronne pokoje i wysokie sufity, dają ogromne możliwości aranżacyjne i kojarzą się z pałacową przestrzenią, w której styl francuski czuje się najlepiej. Te wszystkie wspaniałości przestrzenne można dopełnić piękną, naturalną, drewnianą podłogą z jasnego drewna. Takie połączenie da piorunujący efekt pałacowej elegancji. Jeśli nie chcesz stawiać wszystkiego na jedną (białą) kartę, możesz całą kolorystykę wnętrze zmienić o 2/3 tony w dół i skierować się w stronę przydymionej szarości. Dzięki temu odejdziesz lekko od klasycznego ujęcia i uzyskasz nowoczesną interpretację francuskiego szyku.

 

 

 

 

Salon

 

Wprost idealnym pomieszczeniem dla stylu francuskiego jest salon. Duży i przestronny salon, w którym wszystkie okazałe meble i dodatki będą wyeksponowane i doskonale widoczne. W tym wnętrzu pierwsze skrzypce powinna grać okazała kanapa, wokół której będziemy budować nasz salon. Świetnie w tym wypadku sprawdzi się kanapa skórzana – jeśli chcesz dodać nieco nowoczesności, lub pikowana – jeśli chcesz utrzymasz styl pałacowy. Ważną częścią salonu są także fotele i stolik kawowy. Chodzi o to, aby stworzyć w domu miejsce, które będzie zarazem wygodne i eleganckie, do podejmowania gości, dlatego cały „zakątek” towarzysko-wypoczynkowy powinien być przemyślany i stworzony z rozmysłem. Najważniejsza zasada dotycząca salonu – wszystkie kanapy i fotele powinny być na nóżkach, doda to lekkości i potrzyma wrażenie przestrzeni. No i na koniec oczywiście muszą pojawić się… poduchy! Dobrze wiecie, że ubóstwiamy wszystkie puchate i miękkie dodatki, więc tym razem także zalecamy poduchy, koce i dywany. Dla wygodności!

 

 

 

 

 

Złote dodatki

 

Skoro pałac, to musi być także złoto. W stylu francuskim jest ono obecne praktycznie wszędzie. Złote dodatki lub wykończenia możemy znaleźć od kanapy po wannę. Tak naprawdę, właśnie te błyszczące detale, sprawiają, że wnętrze nabiera szykowanego, pałacowego charakteru. W tym wypadku im więcej złota tym lepiej. Na pierwszy ogień weźmy sypialnię – pozłacane ramy łóżka, złote dodatki oraz złote ramy ogromnych luster, które mają za zadanie wizualnie potęgować przestrzeń, która przewija się w tym wpisie od samego początku. Jasna kolorystyka zestawiona z pozłacanymi elementami, stworzy w sypialni niepowtarzalny klimat, który idealnie nada się do relaksującego odpoczynku.  Złoto sprawdzi się też w salonie, który musi utrzymywać najwyższe stylizacyjne standardy w całym domu. Mogą to być delikatne dodatki w postaci złotej ramki z oryginalnym plakatem (najlepiej Złotym Plakatem), designerskie dodatki lub wykończenia mebli. Te delikatne detale nie przytłoczą wnętrza, jednocześnie podkreślając jego elegancki charakter.

 

 

 

 

 

W tym całym ferworze dekoratorskiego szaleństwa nie możemy zapomnieć o kuchni i łazience! Co to, to nie!  Te pomieszczenia też znajdą dla siebie miejsce w szykownym świecie francuskiej elegancji. Szczególnie, że w nich również obowiązują główne zasady tego stylu – przestrzeń, jasne barwy, złote dodatki i … nóżki. Tak, tak, tutaj również polecamy meble na nóżkach. Szczególnie wannę. Przyznamy się bez bicia – kochamy francuskie wanny na nóżkach! 🙂

 

 

 

Wszystkie przedstawione we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem