Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą

Wanna wolnostojąca – nie wiesz z czym to ugryźć? Podpowiadamy, w jakich aranżacjach łazienki wanna wolnostojąca odegra istotną, a przede wszystkim stylową rolę.

 

 

Aranżacja łazienki z wanną wolnostojącą

 

Choć wyrażenie: ,,renesans wanien wolnostojących” może wydawać się nieco przerysowane, to jednak, jak wskazują wszelkie przesłanki, wanny wolnostojące naprawdę wracają do łask! Odnajdują się w łazienkach przestronnych, jak i tych o nieco mniejszym metrażu, doskonale wpisują się w klimat pomieszczeń utrzymanych w klasycznej, a także nowoczesnej stylistyce. Jak więc, w ogromie rozmaitych możliwości, zdecydować się na aranżację, która będzią tą jedyną?

 

 

 

 

Wanna wolnostojąca w otoczeniu roślin

Wieczorna kąpiel niewątpliwe kojarzy się z chwilą relaksu. Odprężająca muzyka, przygaszone światło i błoga atmosfera – po ciężkim dniu nie ma lepszego sposobu na moment wytchnienia. A co jeśli można połączyć wannę z bogactwem roślin? Wanna wolnostojąca przy oknie, które zachęca widokiem rozmaitych liści i różnych odcieni zieleni, to sposób na ulgę dla zmęczonych mięśni, jak i dla nadwyrężonego wzroku.

 

 

 

 

Jeśli jednak parametry mieszkania nie pozwalają na wertykalny ogród, to, oprócz roślin doniczkowych, które ożywią każdą łazienkę, warto wspomóc się także minimalistycznymi plakatami. Liść monstery, płatki kalii czy gałązka akacji – szeroka oferta wzorów plakatów ściennych pozwala na stworzenie oryginalnej aranżacji.

 

Mała łazienka i wanna wolnostojąca? Nic prostszego!

Zagadnienie wanny wolnostojącej w małej łazience to dylemat, który potrafi spędzić sen z powiek. Zagracenie przestrzeni i kompletny brak swobody to często powtarzane argumenty. Ograniczona liczba metrów kwadratowych nie musi się jednak równać rezygnacji z wygody, jaką jest wanna wolnostojąca. W przypadku małej łazienki z pomocą przychodzi styl skandynawski. Prostota, minimalizm i nieco surowy rys – nordyckiego nurtu nie sposób pominąć. Jasne ściany, jako jeden z głównych wyznaczników aranżacji, optycznie powiększą przestrzeń, sprawią, że małe pomieszczenie będzie wydawało się trochę obszerniejsze. Geometryczne wzory i kolorowe akcenty stworzą przyjemny dla oka kontrast w porównaniu z białą wanną, podkreślą charakter łazienki. Aranżację warto wesprzeć także skandynawskimi plakatami oraz naklejkami, które dodadzą pomieszczeniu dobrego smaku.

 

 

 

Wanna wolnostojąca w odsłonie retro

Biel, czerń i złoto, eklektyzm oraz innowacyjność? Wbrew pozorom, jedyne, czego wymaga styl retro to puszczenie wodzy fantazji. Dlatego aranżacja łazienki w stylu retro z wanną wolnostojącą nie powinna sprawiać nikomu większych problemów.

 

 

Plakaty minimalistyczne

 

Łazienka w ciemnym wydaniu

Łazienka utrzymana w jasnej kolorystyce to dobry pomysł, gdy jej metraż nie jest specjalnie zachwycający. Jeden z najnowszych trendów aranżacyjnych pokazuje jednak, że łazienka utrzymana w ciemnych barwach wcale nie musi być przytłaczająca, a wręcz przeciwnie – jest bardzo stylowa. Jak więc poradzić sobie z aranżacją wanny wolnostojącej w niecodziennym otoczeniu?

Głębokie barwy ścian sprzyjają wannom o odważnych odcieniach. Granat, ciemna zieleń albo brąz – wanna wcale nie musi być nudna. W przypadku intensywnego koloru ściany warto jednak umieścić wannę wolnostojącą pod oknem, tak, by w łazience znalazło się trochę światła. W ciemnej łazience istotną rolę odegra także odpowiednie oświetlenie, które stworzy klimat całego pomieszczenia, zwróci uwagę na atrakcyjne ozdoby.

 

 

 

 

Styl klasyczny, nowoczesny, skandynawski czy retro – wanna wolnostojąca nie zna ograniczeń. Odpowiednio dobrana, będzie ważnym elementem każdej stylizacji, w łatwy sposób wniesie elegancję do każdego wnętrza.

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem