Kuchnia bez górnych szafek – inspiracje

Aranżacja kuchni to spore wyzwanie. Zobacz pomysły i inspiracje, jak urządzić kuchnię bez górnych szafek, aby wnętrze było funkcjonalne i designerskie.

 

 

Kuchnia bez górnych szafek – inspiracje

Górne szafki w kuchni niejednokrotnie ratują zagospodarowanie przestrzeni w tym wnętrzu i sprawiają, że staje się ono lepiej zorganizowane oraz panuje w nim ład. Jednak nie zawsze istnieje możliwość zamontowania wiszących szafek w kuchennych wnętrzach. Jak poradzić sobie bez tego udogodnienia? Okazuje się, że istnieje kilka pomysłów, jak zaaranżować kuchnię bez górnych szafek! Oto garść inspiracji.

 

 

 

 

Brak górnych szafek nie musi być problemem

Wystarczy maksymalnie wykorzystać przestrzeń na poziomie podłogi, aby móc bez obaw zrezygnować z wiszących mebli. Zoptymalizowanie ilości akcesoriów kuchennych, a także ich przemyślane umieszczenie w dostępnych szafkach to pierwszy krok do sukcesu. Jednak podejście czysto praktyczne może pogrążyć aranżację i sprawić, że stanie się ona nudna, nieciekawa i pusta. Jak wypełnić przestrzeń na ścianach, jeśli rezygnuje się z górnych szafek? Pomysłów jest sporo, a jednym z nich są plakaty do kuchni! Puste ściany to pole do popisu dla kreatywności i możliwość eksperymentowania oraz spersonalizowania wnętrza. Plakaty do kuchni zazwyczaj przedstawiają motywy typowo kulinarne lub rodzinne. Świetnie sprawdzą się także naklejki z napisami, które odmienią przestrzeń i wniosą do niej nieco oryginalności. Naklejki ścienne w kuchni nie muszą koncentrować się wokół kulinariów – można dowolnie wybierać motywy, które zharmonizują z panującym we wnętrzu designem.

 

 

 

 

Praktyczna kuchnia bez górnych szafek

Brak wiszących szafek w kuchni – niezależnie od przyczyny – nie musi oznaczać rezygnacji z funkcjonalności. W miejscu zamykanych i obszernych mebli można powiesić lekkie półeczki lub ustawić na blacie małe regały. Będą one miejscem na drobne akcesoria kuchenne, szklanki, talerze lub inne naczynia. Dzięki temu przedmioty te będą zawsze pod ręką, zatem warto na półkach i regałach umieszczać najczęściej używane przybory. Półki wiszące w kuchni to także doskonała przestrzeń dla roślin – miłośnicy kuchni naturalnej mogą ustawić na nich doniczki ze świeżymi ziołami lub kwiatami ocieplającymi nieco wnętrze. Zamiast górnych szafek w kuchni można także powiesić wieszak na akcesoria kuchenne – chochelki, rondle czy patelnie. Równie dobrze sprawdzą się wszelakie stojaki – na przyprawy lub noże czy inne akcesoria, które wypełnią pustą przestrzeń i zmaksymalizują praktyczność kuchni.

 

 

 

 

 

Wiszące lampy w kuchni

Oświetlenie kuchenne musi być komfortowe i skutecznie emitować światło w newralgicznych strefach. Lampy wiszące zamiast górnych szafek w kuchni również okazują się praktycznym rozwiązaniem. Dzięki nim można swobodnie oświetlać przestrzeń roboczą, a ich obecność niweluje pustkę na kuchennych ścianach

 

 

 

 

Ciekawym pomysłem jest zharmonizowanie lamp z plakatami w ramkach – takie wiszące plakaty do kuchni, jeśli zostaną odpowiednio doświetlone, prezentować się będą nadzwyczaj ozdobnie. Jednocześnie zyskuje się zatem funkcjonalne oświetlenie i dekoracje ścienne w swoim kuchennym królestwie.

 

Dekoracyjna ściana

Brak górnych szafek kuchennych daje możliwość wykorzystania potencjału cegły we wnętrzu. Ceglana ściana w kuchni wygląda fenomenalnie, jednak często nie pojawia się w tym pomieszczeniu, gdyż konieczny jest montaż mebli, które zaburzyłyby jej estetykę. Jeśli ktoś rezygnuje z wiszących szafek, może śmiało eksperymentować z designerską ścianą! Surowa cegła czy ozdobne płytki pozwolą wnieść do kuchennej przestrzeni indywidualny styl. Aby ceglana powierzchnia nie wydawała się pusta i zbyt surowa, można zawiesić na niej plakaty ścienne – dopasowane kolorystycznie i stylistycznie do całości aranżacji, stanowić będą doskonały sposób na dopieszczenie designu.

 

 

 

 

 

Jak widać, brak kuchennych szafek wiszących otwiera spore możliwości aranżacji przestrzeni. Wystarczy dać się ponieść fantazji i skorzystać z kilku inspiracji, aby cieszyć się praktyczną i jednocześnie ładną kuchnią bez górnych szafek.

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem