Daj się uwieść, czyli kolor rose gold we wnętrzach

Dzięki trendom przedstawionym we wpisie Na początku był chaos wiemy w jaki sposób urządzić mieszkanie tak, by było w tym roku modne. Dzisiejszy wpis dedykujemy osobom, które nie przepadają za gruntownymi remontami, a zmiany we wnętrzach wprowadzają stopniowo – głównie dzięki dodatkom i dekoracjom. Oto przed Wami cichy bohater tegorocznych wnętrz – kolor rose gold.

 

 

Połączenie szlachetnego złota i ciepłego odcienia miedzi tworzy rose gold – różowawy, pobłyskujący metalicznie kolor. Taka barwa nada naszemu wnętrzu elegancji, ale także przytulnej atmosfery. Dodatkowo sprawdzi się zarówno w kobiecych, jak i męskich wnętrzach. Ciemnym pomieszczeniom doda lekkości, a w jasnych podkreśli delikatność aranżacji. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji na to w jaki sposób umieścić można ten kolor w poszczególnych wnętrzach tak, by stał się ich dopełnieniem i nie przytłoczył całej aranżacji.

 

 

Usłane różowym złotem

 

Nasze dzisiejsze oprowadzanie zdecydowaliśmy się rozpocząć od sypialni. W tym pomieszczeniu raczej zrezygnujmy z dużych elementów w kolorze rose gold. Wybierajmy drobne dekoracje, które podkreślą nastrój i nie będą nas rozpraszać. Możemy tutaj zastosować wazoniki i doniczki w tym odcieniu. Jeśli mamy problem z zakupieniem dodatków w tym kolorze to możemy po prostu przemalować ozdoby, które już posiadamy, farbą w sprayu. Co ciekawe płomyk świecy odbijający się w świeczniku w kolorze rose gold naprawdę potrafi dodać wnętrzu intymności i ciepła. Takie oświetlenie powoduje również, że nasza skóra wygląda zdrowiej i młodziej.

 

 

 

 

Posągowe piękno

 

Kolejny etap to łazienka, w której również nie musimy bać się koloru. Armatura rose gold wygląda wręcz spektakularnie na tle szarości i białych marmurów. Możemy również rozważyć kwestię ozdobnego kosza na ręczniki, a nawet całego kaloryfera w tym kolorze. Taki grzejnik przestaje być zwykłym sprzętem, zaczyna natomiast zdobić pomieszczenie niczym rzeźba.

 

 

Uszlachetnij codzienność

 

W kuchni i jadalni również sprawdzi się wyśmienicie. Możesz dobrać sztućce w tym kolorze, kubek, a nawet cały wykończony metalem czajniczek i pasujące do niego szklanki.
Przecież jak głosi napis na plakacie First I drink coffee than I do things 🙂

 

 

 

Upiększaj obowiązki

 

Miejsca biurowe to przestrzenie, które najbardziej zyskują na zastosowaniu w nich koloru rose gold. Przyznajcie sami – ile na Waszym biurku znajduje się bibelotów, każdy w innym odcieniu? Dzięki zdecydowaniu się na jeden kolor całość staje się spójna i elegancka, co spodoba się również Twojemu szefowi. Zegary, lampki biurowe, kosz na śmieci, a nawet słuchawki – wszystko ze sobą współgra, a Twoje stanowisko pracy prezentuje się po prostu pięknie.

 

 

 

 

Uwidocznij piękno salonu

 

Zazwyczaj to salon jest największym pomieszczeniem naszych mieszkań, dlatego uważamy, że to własnie tutaj można poszaleć z wielkością sprzętów w kolorze rose gold.
Całe kanapy, albo chociaż same poduszki i pufy w tym kolorze na tle jasnych ścian będą prezentowały się wyjątkowo.

 

 

Ciekawym wykończeniem są także klosze lamp w kolorze rose gold. Duże, mniejsze, okrągłe lub podłużne. Takie lampy pięknie rozpraszają światło i sprawiają, że dociera ono w każdy zakamarek pokoju.

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem