Jak rozjaśnić ciemne wnętrze? Zobacz poradnik.

 

Każdy z nas marzy o stworzeniu przytulnej atmosfery i pozytywnej energii w naszym domu. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ogromny wpływ ma światło wpadające do wnętrza na nasze codzienne życie? Odpowiednie oświetlenie pomieszczeń stanowi kluczowy element przy podejmowaniu decyzji dotyczących zakupu wymarzonego domu. Niestety, istnieją sytuacje, na które nie mamy wpływu. Ceny nieruchomości stale rosną, a otaczające nas budynki ograniczają dostęp do naturalnego światła. Osoby wynajmujące mieszkania również często borykają się z problemem ciemnych wnętrz i na tę sytuację często nie mają wpływu. Nasze najbliższe otoczenie  często  determinuje naszą życiową energię i chęć do działania. Praca w takim otoczeniu staje się uciążliwa, a człowiek funkcjonuje inaczej, gdy otacza go jasna i harmonijna przestrzeń.

Jeśli mierzyłaś się z tym problemem, mamy dla Ciebie szybki poradnik, który krok po kroku pomoże rozświetlić Twoje wnętrze, korzystając wyłącznie z dodatków dekoracyjnych. Najważniejsze jest to, że nie musisz robić remontu - ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia.

 

 

Krok pierwszy - wybór palety kolorów.

 

Jeśli Twoje wnętrze jest ciemne i dominuje w nim szarość, spróbuj dobrać odpowiednią paletę barw. Paleta powinna składać się z maksymalnie trzech kolorów:

1. Kolor bazowy, koniecznie w jasnym odcieniu - jako przykład podajemy barwę ecru, która doskonale pasuje do niemal każdego wnętrza. Stanowi ona podstawę kolorystyczną. Wybierz większość dodatków do swojego wnętrza właśnie w tym kolorze. Zwłaszcza, że kolory neutralne od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością.

2. Kolor ocieplający wnętrze - w tym przypadku jest to tekstura drewna. Nasze wnętrze z wizualizacji potrzebuje odrobiny ciepła. Wszystkie meble, drzwi i ściany mają ciemny odcień, dlatego postanowiliśmy dodać mu trochę przytulności. Wykorzystanie drewna jako elementu ocieplającego wnętrze jest również doskonałym sposobem na optyczne rozjaśnienie przestrzeni.

3. Trzeci kolor jako akcent kolorystyczny jest to wisienka na torcie na drodze do rozjaśnienia wnętrza.
Jeśli pragniesz uzyskać harmonijny efekt w swoim wnętrzu, pamiętaj, by nie przesadzać z ilością koloru. Staraj się dopasować dodatki w odcieniu dopełniającym, aby idealnie do siebie pasowały. W naszym przypadku wybraliśmy odcień miętowy, który nie tylko wnosi świeżość do przestrzeni, ale także pięknie komponuje się z szarością.

 

Krok drugi - ocieplenie wnętrza.

 

Nadszedł czas na wprowadzenie elementów, które ocieplą Twoje wnętrze. Zobacz, jak już sam dodatek drewnianego stołu, figowca w doniczce i kosza przyczynił się do stworzenia przyjemnej, ciepłej atmosfery. Czasem nie trzeba wprowadzać wielkich zmian - kilka wybranych przedmiotów wystarczy, by osiągnąć bardziej przytulny efekt.

 

Krok trzeci - dodatki.

Teraz pora na dodatki w naszym bazowym odcieniu. W naszym przypadku są to takie dodatki jak piękny koc, poduszki o ciekawym wzornictwie oraz wazony, które przyciągają wzrok. Okazało się niezbędne wymienienie dywanu na jasny, co dało niesamowity efekty rozjaśnienia. Dodatkowo, umieszczenie jasnych firan po lewej stronie okazało się dobrą decyzją. Różnorodne tekstylia pomogą nam uzyskać zamierzony klimat we wnętrzu.
 

Krok czwarty - akcenty.

 Mint Bedroom Zestaw 3 Plakatów

 Przychodzi czas na wprowadzenie akcentu kolorystycznego, który jest przysłowiową “kropką nad i”. Dodanie akcesoriów w bazowym odcieniu już samo w sobie daje spektakularny efekt, ale to wprowadzenie właśnie akcentu kolorystycznego, nadaje mu charakter. W naszym przypadku są to miętowe plakaty ze złotym nadrukiem. Złoto dodatkowo odbija światło, rozjaśniając tym samym ciemne wnętrze. Dodaliśmy również poduszki i mały akcent kolorystyczny na stole w postaci okrągłej świeczki.

Jak podoba Wam się efekt końcowy? Koniecznie dajcie nam znać w komentarzach!

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem