Jak stylowo odgrodzić się od sąsiada? Pomysł na mały ogród!

Posiadanie prywatnej przestrzeni przed domem to spory atut – można w niej bowiem skutecznie się zrelaksować, uprawiać ulubione rośliny czy organizować spotkania ze znajomymi. Ogródek nie musi być duży, aby spełniał swoją rolę. Wystarczy kilka sprytnych rozwiązań i można w elegancki sposób zagospodarować nawet niewielki kawałek działki. Chcąc zapewnić sobie prywatność, warto rozważyć pomysły na stylowe odgrodzenie się od sąsiadujących ogródków i stworzyć intymną przestrzeń, niedostępną dla oczu sąsiada. Oto garść inspiracji!

 

Wysoki płot – wyznacz granicę swojej posesji

 

 

 

 

 

Nawet niewielka przestrzeń na działce warta jest uwagi – odpowiednio zagospodarowana, zostanie doceniona zwłaszcza latem, gdy słońce zaprasza do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Najbardziej popularnym i jednocześnie najskuteczniejszym sposobem na wyznaczenie zasięgu prywatnego ogródka jest płot – prosta, drewniana konstrukcja jest szybka w montażu i zapewnia neutralność estetyczną. Ciekawą propozycją są lekkie płoty lamelowe, które można zakupić w każdym sklepie budowlanym i zamontować w jedno popołudnie! Stworzenie takich ścian wokół ogrodu poskutkuje zyskaniem prywatności, o jakiej marzy każdy ogrodnik.

 

Roślinność – naturalna bariera przed nieproszonymi gośćmi

Kolejnym pomysłem – równie popularnym, jak drewniane czy lamelowe płoty – jest żywopłot. To propozycja dla osób, które lubią angażować się w prace w ogrodzie i mogą poczekać, aż ich naturalne ogrodzenie urośnie na pożądaną wysokość. O żywopłot trzeba dbać, regularnie go przycinając i pielęgnując, jednak odwdzięczy się on bujnym wzrostem i soczystymi barwami, które same w sobie staną się ozdobą ogrodowej przestrzeni. Takie naturalne ogrodzenie sprzyja poczuciu intymności i pozwala zrelaksować się w ulubiony sposób.

 

 

 

 

Drzemka w hamaku lub książka przeczytana w leżaku ogrodowym to świetne rozwiązanie na leniwe popołudnie. Chcąc podnieść komfort swojego wypoczynku, warto zainwestować w poduszki botaniczne – zdobione motywami roślinnymi, idealnie wpiszą się w design ogrodu.

 

 

 

 

Altana ogrodowa sposobem na prywatność

Lekka, zadaszona konstrukcja przyda się w każdym ogrodzie. Można umieścić w niej stolik z krzesłami lub wygodne fotele i w ten sposób zyskać komfortowe miejsce do odpoczynku w gronie przyjaciół. Meble ogrodowe warto ozdobić i spersonalizować, dodając indywidualnie dobrane dekoracje.

 

 

Świetnym pomysłem są poduszki na zamówienie, które można zoptymalizować do designu altanki. Ocieplą one przestrzeń i sprawią, że będzie bardziej przytulna. Zestawy poduszek mogą znaleźć się na fotelach ogrodowych, a także na huśtawce, która często znajduje swoje miejsce w przestrzeniach przed domem.

 

Dekoracja ogrodu plakatami? To możliwe i … oryginalne!

Ciekawym pomysłem na spersonalizowanie przestrzeni przed domem jest wykorzystanie plakatów. Choć zazwyczaj kojarzone są one z dekoracją wnętrz, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zawisły w ogrodowej altance, a nawet na drewnianym płocie! Wystarczy wybrać plakaty w ramkach. Grafika jest wtedy chroniona solidną warstwą odpornego pleksi, które zabezpiecza plakat przed wilgocią i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Wykorzystując ramki na plakaty można zatem ochronić obrazy przed zniszczeniem i cieszyć się ich walorami wizualnymi nie tylko w domu. Zróżnicowane ramki do plakatów ułatwiają stworzenie unikalnego wystroju w każdym ogrodzie.

 

Mały ogród na tarasie

Nie trzeba mieć własnej działki przed domem, aby wyczarować własny ogródek. Wystarczy balkon, który – jeśli zostanie odpowiednio zagospodarowany – może stać się rekreacyjną przestrzenią w centrum miasta! Taras wyposażony w lekki parawan ogrodowy osłoni przed sąsiadami, a kwiaty dadzą poczucie bliskości z naturą. Jeśli rozmiary balkonu pozwolą, można umieścić na nim meble ogrodowe.

 

 

 

 

Nawet jeden fotel, na którym umieszczone zostaną na poduszki dekoracyjne z nadrukiem, będzie przytulnym miejscem do odpoczynku. Na tarasie również można wykorzystać plakaty ścienne w ramkach, aby ocieplić przestrzeń i nadać jej indywidualnego charakteru Wystarczy odrobina kreatywności, aby zyskać prywatne miejsce do relaksu na łonie natury.

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem