Jak urządzić antresolę?

Antresola w mieszkaniu to mnóstwo możliwości aranżacyjnych i potencjał, który warto wykorzystać. Poznaj inspirujące pomysły na urządzenie antresoli!

 

 

Jak urządzić antresolę?

Potencjał, który drzemie w antresoli, warto wykorzystać zwłaszcza w wysokich wnętrzach. Antresola stanowi dodatkową przestrzeń użytkową, może występować w roli sypialni, biura, dodatkowego miejsca do przechowywania bibelotów, a nawet garderoby. Przeznaczenie antresoli w mieszkaniu uzależnione jest głównie od potrzeb mieszkańców, a także od możliwości przestrzennych. Rola, jaką ma odgrywać antresola w domu, determinuje sposób jej urządzenia. Jak zaaranżować antresolę? Oto garść inspiracji!

 

 

 

Metamorfoza antresoli – zdjęcia przed i po Fashionelka by Eliza Wydrych

 

 

Antresola w domu – aranżacje, które zachwycają

Posiadacze wysokich przestrzeni – mieszkań w starych kamienicach lub domów z wysoko usytuowanymi sufitami – nieraz zastanawiają się, jak wykorzystać tę przestrzeń, której potencjał kusi do eksperymentowania z aranżacjami. Wszak wysoki sufit nie musi być jedynie powodem trudności z ogrzaniem wnętrza – wiadomo bowiem, że ciepło ucieka do góry, zatem wysokie przestrzenie nastręczają wiele kłopotów w kwestii ogrzewania. Antresola okazuje się rozwiązaniem tych problemów oraz otwiera bogate możliwości kreowania oryginalnego wystroju wnętrza. Antresola w wysokim mieszkaniu pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń użytkową oraz ograniczyć straty ciepła, a także gwarantuje unikalną aranżację. Wystarczy tylko odpowiednio ją zaprojektować!

 

 

 

Antresola w roli sypialni często wykorzystywana jest w kawalerkach czy mieszkaniach typu studio, gdzie liczy się każdy metr kwadratowy. Łóżko na antresoli pozwala przenieść prywatną przestrzeń w miejsce niedostępne dla gości, dzięki czemu zagwarantowana zostaje intymność podczas snu, a także zwolnione zostaje cenne miejsce. Aby sypialnia na antresoli była przytulna, warto zadbać o odpowiednie dodatki – koce i narzuty kreujące klimatyczną przestrzeń, poduszki z napisami lub plakaty ścienne z ulubionym motywem. Wybierając zestawy poduszek w konkretnym stylu, można osiągnąć rezultat spójnej aranżacji.

 

 

 

Antresola na poddaszu – klimatyczna i przytulna przestrzeń dla dziecka

Jeśli ma się do dyspozycji antresolę na poddaszu, można puścić wodze fantazji i wykreować na niej intymny kącik. Świetnie prezentować się będzie pokój nastolatka na antresoli – dorastający człowiek z pewnością doceni prywatność, jaką zagwarantuje mu antresola. Oczywiście należy zadbać o odpowiednie oświetlenie wnętrza, aby możliwe było komfortowe funkcjonowanie w pokoju. Urządzenie antresoli dla nastolatka powinno uwzględniać nowoczesne plakaty, dzięki którym młody człowiek będzie mógł wyrazić swoje poglądy oraz nieco spersonalizować swoją przestrzeń.

 

Antresola w małym mieszkaniu – ratunek dla funkcjonalności

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby na antresoli urządzić garderobę. Taka opcja świetnie sprawdzi się w niewielkich wnętrzach, gdzie nie ma miejsca na dużą szafę do przechowywania ubrań. Garderoba na antresoli zwalnia cenną przestrzeń użytkową, pozwalając jednocześnie w komfortowy sposób przechowywać odzież. Aby nie była to wyłącznie surowa przestrzeń do magazynowania, warto odpowiednio ją urządzić – plakaty na ścianę ocieplą wnętrze, a ramki i dodatki ułatwią jego aranżację. Ciekawym pomysłem jest też biuro na antresoli – idealne rozwiązanie dla osób, które pracują w domu lub prowadzą własną firmę. Antresola pozwoli w wyraźny sposób oddzielić sferę prywatną od zawodowej.

 

 

Jak urządzić mieszkanie z antresolą? Dodatki i inspiracje

Jak widać, możliwości antresoli warto wykorzystać. Odpowiednie zaplanowanie tej przestrzeni i dopasowanie jej do indywidualnych potrzeb oraz możliwości pomieszczenia pozwolą na osiągnięcie perfekcyjnych rezultatów. Antresola to prywatność, dodatkowa przestrzeń oraz niebanalny dodatek do wnętrz, który nadaje im niesztampowego i nowoczesnego charakteru. Wiele zależy od tego, jakie sposoby zaaranżowania antresoli zostaną wdrożone, jednak jedno jest pewne – antresola w mieszkaniach nowoczesnych, minimalistycznych oraz industrialnych sprawdzi się rewelacyjnie, jest bowiem uniwersalnym pomysłem o nieograniczonym potencjale aranżacyjnym.

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem