Komfort w eleganckim wydaniu – styl glamour

Niedawno pisaliśmy o minimalizmie dziś chcielibyśmy zaprosić Was do zapoznania się z diametralnie odmiennym stylem – glamour. Ten mający swoje początki w baroku styl, to połączenie luksusu, ekstrawagancji, elegancji i wytworności. Bardzo łatwo jednak przekroczyć cienką granicę i stworzyć wnętrze, które będzie charakteryzowało się niczym innym jak kiczowatym przepychem.
Jak się przed tym ustrzec i w jaki sposób stworzyć aranżację, w której z przyjemnością, po chwili adaptacji do współczesnych realiów, odnalazłby się Ludwik XIV? Spokojnie, zaraz pomożemy Wam zaaklimatyzować się w tych ociekających bogactwem wnętrzach.

 

 

 

Po drugiej stronie lustra

 

Glamour wymaga przestrzeni, jednak gdy jej nie posiadamy możemy ją stworzyć, chociażby optycznie. Na pomoc przyjdą nam lustra w bogato zdobionych ramach. Odbijające się w nich wnętrza będą sprawiały wrażenie większych, szerszych, dłuższych… Wszystko zależy od tego na jaki kształt się zdecydujemy i w jakim miejscu je powiesimy. Strzeżonego duch designu strzeże, więc postarajmy się wieszać je według zasad feng shui – nigdy na wprost drzwi wejściowych, ponieważ wtedy wszystkie nasze cele i dążenia nie będą mogły opuścić mieszkania, co tym samym oddali nas od sukcesu. Zasada wieszania luster jest prosta. Wieszajmy je tak, by to co się będzie w nich odbijało będzie nam sprawiało przyjemność.
Drzwi wyjściowe nie spełniają tego wymogu, ale lustro w sypialni…? 😉

 

 

Ciekawą propozycją są także meble, które zamiast standardowej okleiny pokryte są właśnie lustrami. Robią niesamowite wrażenie i sprawiają, że mebel staje się jakby niewidoczny, tym samym dodając pomieszczeniu, w którym jest umieszczony głębi.

 

 

 

Ściana rozmaitości

 

Wszystko ma za zadanie przyciągać nasz wzrok, dlatego nie dziwią bogato zdobione ściany. Pomysłów na ich zdobienie jest nieskończona ilość rozpoczynając od tapet w mocne, wyraźne wzory. Pionowe pasy optycznie podwyższą nam pokój, natomiast romby – poszerzą. Dodatkowo nie zapominajmy o tym, że pomimo wystawnego klimatu, mieszkanie nadal musi spełniać swoje podstawowe funkcje. Osobom, które często mają wizyty niezapowiedzianych gości spodoba się pomysł ciężkich, grubych zasłon, pod którymi w razie czego można ukryć zabawki dziecka lub inne, w danej chwili niepożądane, przedmioty. Lubiący się dobrze wyspać na pewno docenią shuttersy, czyli drewniane okiennice, dzięki którym można regulować naświetlenie słoneczne naszego wnętrza. Miłośnicy nowojorskiego stylu również znajdą coś dla siebie wybierając sztukateryjne dekoracje ścian.

 

 

 

Wygodne luksusy

 

Dobieranie mebli będzie świetną zabawą jeśli tylko potraktujemy to z lekkim przymrużeniem oka. Wzorem na stworzenie eleganckich kompozycji jawi się barok pomieszany z klasyką. Niech nie zwiodą nas przepiękne gięte nóżki i ekstrawaganckie formy. Nieprzypadkowo tytuł naszego posta brzmi komfort w eleganckim wydaniu – te meble są naprawdę bardzo wygodne. Obite aksamitem i welurem, z widocznym pikowaniem… Wprost namawiają, by się na nich najzwyczajniej w świecie wygodnie wyciągnąć całkowicie zapominając o zasadach savoir-vivre. Tak niezwykłe meble nie będą się jednak dobrze prezentować bez pasujących do nich poduszek z wzorami korespondującymi z innymi elementami aranżacji.

 

 

 

Niech stanie się światło

 

W mieszkaniu w stylu glamour łatwo się zagubić wśród wszechobecnych sprzętów. Żeby tego uniknąć musimy zadbać o odpowiednie oświetlenie, które jednocześnie nie będzie odstawało od stylu. Pałacowego charakteru dopełnią nam oczywiście żyrandole wyglądające jak te z sal balowych. W ich zwisających kryształkach będzie odbijało się światło sprawiając, że pomieszczenie nabierze dodatkowego migotliwego blasku.

 

 

 

Niech się lśni, niech błyszczy!

 

Pisząc o błysku nie możemy zapomnieć o tym, co najbardziej kojarzy nam się z luksusem i bogactwem – złoto i srebro. Tych dwóch barw nie może zabraknąć we wnętrzach, które określamy mianem glamour! Niech lśni, niech błyszczy, mieni się i nadaje szyku całemu wnętrzu. Możemy je zastosować w najróżniejszych miejscach – meblach, lampach, tkaninach, tapetach… Łatwo przesadzić dlatego proponujemy bezpieczną opcję – plakaty glamour. Powieszenie na ścianie złotych plakatów zapewni elegancki blask, ale także doda wnętrzu niepowtarzalnego uroku.

 


 

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem