Pierwsze wrażenie, czyli aranżacja przedpokoju

Zastanów się na co zwracasz uwagę kiedy poznajesz kogoś nowego. Czy pierwsze wrażenie ma dla Ciebie znaczenie? Czy podchodząc do kogoś z zamiarem poznania tej osoby, potrafisz ocenić jaki ma charakter, jakim typem człowieka jest? Oczywiście, że nie. Jako pierwsze zwracamy uwagę na wygląd zewnętrzny. Naukowcy policzyli, że pierwsze 11 sekund ma największy wpływ na zrobienie dobrego wrażenia. Tyle potrzebujemy, by zainteresować się książką, stroną internetową, a nawet… mieszkaniem. Jeśli mamy tak mało czasu to warto zadbać o to, by pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzą odwiedzający, zachwycało. Przestańmy traktować korytarze i przedpokoje po macoszemu – niech od progu pokazują, że nasze mieszkania są urządzone nie tylko gustownie, ale także funkcjonalnie.

 

 

Carte blanche

 

Pewnie nie widzieliście wielu przedpokoi, w których znajdowały się okna. Zazwyczaj są to długie przestrzenie z wieloma drzwiami i słabym dostępem do naturalnego oświetlenia. Z tego powodu urządzając przedpokój warto wybrać jasne kolory ścian. Nie obawiaj się, że decydując się na biel lub szarość będziesz musiał malować ściany raz w miesiącu. Wystarczy wybrać farby, które są odporne na zmywanie i nie martwić się śladami od brudnych butów czy mokrych kurtek.

 

 

Zmienna natura

 

Ciekawym rozwiązaniem do przedpokoi są także tapety, które potrafią, zależnie od użytych na nich wzorów, powiększać lub poszerzać pomieszczenie.

 

 

Z kolei tapety z motywami botanicznymi sprawią, że Twój przedpokój nabierze życia i zastąpią naturalne rośliny, które na pewno musiałbyś co chwilę przenosić w miejsca lepiej doświetlone.

 

 

Bratnia dusza

 

Niebagatelną rolę przy urządzaniu przedpokoju pełnią lustra. Będą Ci służyły nie tylko do tego, by przejrzeć się przed wyjściem z domu, ale z ich pomocą otworzysz przestrzeń na pomieszczenia lepiej doświetlone.
Polecamy powiesić choć jedno lustro na wprost drzwi prowadzących do salonu lub innego rzadziej zamykanego pomieszczenia tak, by w lustrze odbijało się w salonowe okno. W ten sposób uzyskamy chociażby namiastkę okna w przestrzeni pozbawionej światła naturalnego.

 

 

Uśmiechnij się!

Szczery uśmiech i błysk pasji w oku zawsze pomagają w nawiązywaniu kontaktów. Podobnie z przedpokojem – świetnie sprawdzą się tu wszelkie galerie ścienne złożone z Twoich zdjęć, rysunków dzieci, obrazów, a nawet ulubionych plakatów. Dzięki takiej wystawie  każdy, kto będzie odwiedzał Twój dom już od progu będzie mógł zobaczyć czym się interesujesz i co Cię zachwyca. O tym w jaki sposób najlepiej wybrać i umiejscowić poszczególne elementy galerii ściennej pisaliśmy tutaj.

 

 

Realistyczne podchody

 

Na podłogę najlepiej wybrać deski, panele lub kafle imitujące drewno. Zależnie od ułożenia desek, taka podłoga wydłuży lub poszerzy przedpokój, optycznie zmieniając jego kształt. Nie możemy zapominać o tym, że hall to miejsce, do którego wchodzi się wprost z zewnątrz, dlatego położona na nim podłoga powinna być łatwa w utrzymaniu czystości. To kolejny powód, dla którego na podłodze przedpokoju najlepiej sprawdzą się płytki podłogowe, którym nie straszny wnoszony na butach śnieg czy błoto.

 

 

Wielozadaniowiec

 

Bardzo często zapominamy, że przedpokój służy nam nie tylko przy wchodzeniu i wychodzeniu z domu. Musi się w nim znaleźć miejsce na kurtki, buty, parasole, klucze… Warto również zadbać o to, byś miał tam miejsce, gdzie możesz odłożyć zakupy na czas ściągania obuwia. Znajdujące się w hallu sprzęty powinny mieć więc więcej niż jedną funkcję. Półki na buty mogą również tworzyć ławkę, na której możesz przysiąść zakładając obuwie.
Jeśli zdecydujesz się na pufy lub ławy do siedzenia, zadbaj o to, by miały one w sobie miejsce do przechowywania.

 

 

 

Szafki i półki powinny być niewielkie tak, by korytarzem można było swobodnie przechodzić. Świetnym rozwiązaniem są również konsolki, które są bardzo wąskie i na tyle pojemne, że w ich szufladkach spokojnie pomieścisz klucze, okulary przeciwsłoneczne czy rękawiczki. Jeśli zdecydujesz się na sprzęty w kontrastowych, zdecydowanych kolorach zapewnisz tym samym swojemu wnętrzu praktyczną ozdobę.

 

 

 

Staraj się nie zagracać blatów, które znajdują się w przedpokoju. Postaw na nich wazon z kwiatami, niewielką rzeźbę, doniczkę lub lampkę tak, by całość prezentowała się elegancko. Jeśli lubisz mieć klucze na wierzchu to znajdź na nie odpowiednią miseczkę lub tackę tak, by były uporządkowane, a ich miejsce na blacie jasno określone.

 

 

Złota rączka

 

Nie zapominaj o tym, że w przedpokoju muszą znaleźć się haczyki na okrycia wierzchnie. Zadbaj o to, by miejsce do wieszania było niebanalne, gwarantując sobie, że goście skupią się na nim, a nie na zawieszonych tam ubraniach. Wieszaki możesz zrobić praktycznie ze wszystkiego: gałęzi, złotych i miedzianych rurek, sznurka i klamerek, z pomocą których będziesz mógł przywieszać drobne elementy garderoby, takie jak kapelusze.

 

 

 

Kolejny raz okazuje się, że nawet najmniejszą przestrzeń można zaaranżować tak, by była ona funkcjonalna i spójna z całością mieszkania. Takie przedpokoje zapewnią naszym mieszkaniom doskonałe pierwsze wrażenie, a nas samych goście będą odbierali jako dobrze zorganizowanych, praktycznych, otwartych i zawsze gotowych na ich wizyty.

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem