Trendy wnętrzarskie na 2018 rok!

Trendy wnętrzarskie 2018 to prawdziwa rewolucja! Na bok odchodzą stonowane pastelowe kolory i neutralne wykończenia podłóg oraz ścian. Ustępują one miejsca intensywnym fioletom i granatom oraz metalicznym płytkom. Obok królującego w 2018 roku trendu wabi-sabi, pojawiło się wiele niezwykłych propozycji, które koniecznie musicie poznać! Jak wiadomo zmiany w modzie są wpisane w jej istotę, dlatego nie musicie od razu przemieniać całego mieszkania. Niekiedy wystarczy uzupełnić przestrzeń o kilka drobnych elementów, by całość nabrała nowego, wyrazistego stylu i charakteru. Jakie trendy będą rządziły w 2018 roku?

 

Główne nurty wnętrzarskie w 2018 roku

 

Nawet nowoczesne trendy w aranżacji wnętrz bazują na wpływach z fundamentalnych nurtów w sztuce. Jedną z nich jest sztuka minimalistyczna, stanowiąca podstawę dla wielu stylów aranżacji. Bez względu na to, jakie trendy aktualnie panują – minimalizm sprawdzi się zawsze, tym bardziej, że przybierać może różne formy! My szczególnie cenimy minimalistyczne dekoracje i oczywiście polecamy utrzymane w takiej stylistyce plakaty ścienne.

 

Opozycję dla minimalizmu stanowi sztuka abstrakcyjna, która we wnętrzach daje swój wyraz poprzez niebanalne dekoracje, jak zestawienia kolorystyczne i nowoczesne niekonwencjonalne meble. Podstawę tej sztuki stanowi myśl, że skoro zdjęcia mogą ukazywać rzeczywistość, to obrazy powinny oddawać wyraz czegoś innego, czegoś abstrakcyjnego. Doskonale sprawdzą się tutaj nasze propozycje nowoczesnych plakatów.

 

 

Najmodniejsze kolory w 2018

 

Swoistą podstawę w trendach wnętrzarskich stanowią kolory – jeszcze jakąś dekadę temu każde mieszkanie było pomalowane tak samo, królowała bowiem biel. Później stanowczo wyparły ją tapety, a dzisiaj właściwie wszystko zależy już od naszej koncepcji i oczekiwań. Białe ściany to idealna baza dla minimalistycznych przestrzeni, szczególnie dobrze komponują się z nią plakaty ścienne w ramkach – czarnych lub metalicznych. Jeśli chcemy utrzymać nasze wnętrza w najnowszych trendach kolorystycznych, warto postawić na ciepłe tony – to nie tylko niezwykle modne rozwiązanie, ale także bezpieczne.

 

Ze względu na to, iż chłodne szarości odchodzą w tym sezonie do lamusa, ich miejsce musiał zająć godny następca. Mowa tutaj o sage colour, czyli kolorze szałwiowym – to absolutny hit, jeśli chodzi o odcień ścian we wnętrzach. Sprawdzi się nie tylko w salonie czy sypialni, ale także w odpowiednio zaaranżowanych łazienkach czy kuchniach. Ten piękny odcień zieleni do pomieszczeń wnosi spokój, lekkość i naturalność. Więcej o sage colour, o tym z czym się komponuje i dlaczego kuchnia zyska na takim odcieniu, przeczytacie tutaj.

 

 

 

Obok pięknej szałwii, pod hasłem trendy wnętrzarskie 2018 kryją się intensywne kolory. Niebanalny oliwkowy odcień idealnie komponuje się z industrialnymi aranżacjami i metalicznymi dodatkami – sprawdzą się na przykład złote ramy do plakatów na ścianę czy oryginalne wazony lub doniczki. Oprócz tego koloru, w 2018 roku króluje granat i to nie tylko w postaci dodatków czy dekoracji, ale jako element wiodący aranżacji! Wszystkie ściany utrzymane w ciemnym granacie to precyzyjne odzwierciedlenie najnowszych trendów.

 

 

 

I w końcu przechodzimy do absolutnego pioniera kolorystycznego 2018 roku, czyli ultra violet! Tytuł ten nie jest przypadkowy – odcień wybrany został przez Amerykański Instytut Pantone, jako wiodący i nakreślający wszystkie modowe oraz wnętrzarskie światowe trendy! Sprawdzi się w dekoracjach i dodatkach, które mocnym charakterem uzupełnią przestrzeń – bez wątpienia to idealny kolor glamour. Poduszki, fotele, krzesła czy obrazy lub plakaty ścienne w odcieniu ultra violet z pewnością przyciągną uwagę. Bardziej odważne osoby z powodzeniem mogą zdecydować się na ten kolor na całych ścianach – wnętrze stanie się efektowne i charakterne.

 

 

 

 

Magia color blocking

 

Kolejna odważna propozycja na 2018 rok to color blocking. Czym tak właściwie jest? To trend zaczerpnięty przez architektów wnętrz wprost ze światowych wybiegów mody! Polega na tworzeniu aranżacji bazując na zestawieniu intensywnych, kontrastujących ze sobą barw. Choć wydawać by się mogło, że małe pomieszczenia mogą zyskać wyłącznie na utrzymywaniu ich w jasnych neutralnych barwach, to w rzeczywistości color blocking właśnie w niewielkich wnętrzach sprawdzi się idealnie! Wystarczy wybrać jeden ulubiony kolor i zestawić go z innymi kontrastującymi odcieniami – sprawdzą się na przykład różnokolorowe poduszki dekoracyjne. To także doskonały sposób na wydzielanie stref w małym mieszkaniu.

 

 

Wykończenia wnętrz

A co z wykończeniami wnętrz i meblami? W bieżącym roku warto skłonić się ku bogactwu metalicznych dodatków, wielkim powrocie lastryko i okrągłych meblach vintage. Metaliczne dekoracje nie są wprawdzie nowością, jednak 2018 rok przeniósł je na zupełnie inny poziom – łączenie różnych materiałów, aranżowanie całych pomieszczeń w metalicznym odcieniu oraz uzupełnianie wnętrz o metalowe tkaniny, obrazy czy ramy do plakatów. Niezwykle modne są także metaliczne kafelki podłogowe i ścienne.

 

 

 

Wielkim trendem okazało się także terrazzo, czyli lastryko. Kuchenne lub stołowe blaty, a nawet całe podłogi i ściany – w 2018 roku wnętrza aranżujemy z rozmachem.

 

Mniej odważne osoby mogą zdecydować się po prostu na dekoracje utrzymane w takim motywie – terrazzo wazony, doniczki czy poduszki do salonu stanowić będą niezwykle modny dodatek! Wybierając meble do pokoju dziennego lub sypialni postawmy na utrzymane w stylu retro zaokrąglone meble – są absolutnym trendem bieżącego roku.

 

 

 

 

Najmodniejsze dodatki i oświetlenia

O charakterze zaaranżowanego wnętrza nie świadczą tylko kolory ścian i wykończenia, ale także dodatki i oświetlenie. Co będzie modne w 2018 roku? Przede wszystkim wabi-sabi – trend, który napłynął do nas aż z Japonii. Jego koncepcja bazuje na autentyczności oraz na tezie, że aby coś było piękne, nie musi być wcale idealne. Ręcznie robiona ceramika wabi-sabi charakteryzuje się neutralną kolorystyką i niesymetrycznymi kształtami. Takie talerze czy półmiski często są nawet potłuczone i sklejone, by znowu tworzyć niebanalną całość.

 

 

Jeśli chodzi o oświetlenie to najnowszy trend w tej dziedzinie upływa pod hasłem frędzli! Takie niebanalne oświetlenie wnosi nie tylko lekkość, ale także swoistą egzotykę do pomieszczenia. Roślinność w modnych wnętrzach w 2018 roku to przede wszystkim liście z patternem – ich niebanalna faktura i wzornictwo to prawdziwa i naturalna ozdoba dla każdego pomieszczenia.

 

 

 

Zdjęcia pochodzą z tablicy pinterest.com

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem