Współczesny dżentelmen czyli męskie aranżacje wnętrz

Mężczyźni! Sól tej ziemi! Bez Was drodzy panowie świat były najnudniejszym miejscem we Wszechświecie. Tak, tak dobrze widzicie! Bez cienia zająknięcia przyznaję wszem i wobec, że mężczyźni są nam bardzo potrzebni. Swoją niepokornością, odwagą, poczuciem humoru i innym punktem widzenia, kradniecie kobiece serca od początku istnienia świata. Z czasem, oczywiście, musieliście rozszerzyć asortyment, bo nie zapominajmy, że świat idzie naprzód i kobiety stały się bardziej wymagające. Dlatego, żeby Was pocieszyć i dodać otuchy w tych ciężkich czasach, postanowiliśmy stworzyć post na blogu, który jest stworzony specjalnie dla Was! Podpowiemy Wam jak stworzyć eleganckie i stylowe wnętrze, które będzie odbiciem Waszego charakteru i w którym będziecie czuli się jak królowie życia. Prawdziwy dżentelmen dba o każdy szczegół, dlatego aranżacja męskiego domu lub pokoju jest bardzo ważna. Jest to jeden z aspektów po których poznajemy człowieka i wydajemy pierwszą opinię. Wiadomo, że styl dżentelmena musi być ponadczasowy, elegancki i oryginalny. Jego męskie wnętrze musi współgrać z wizerunkiem i stylem tak, aby w połączeniu z nim tworzyło harmonijną całość. Dalej dżentelmeni! Do dzieła!

 

 

 

Gabinetowy

 

Styl gabinetowy pojawił się około XIX wieku, kiedy to wdarł się szturmem do pokoju pana domu, w którym, z założenia, ten miał pracować. Jednak w praktyce te gabinety miały funkcję społeczną, gdyż odbywały się tam męskie spotkania przy szklance whisky lub brandy. Rozmowy o polityce, interesach i kobietach słychać było, zazwyczaj, aż do samego rana. Ten styl pokazuje obraz swojego mieszkańca jako pewnego siebie, silnego człowieka interesu. Ciężkie meble, ciemne kolory i skóra dają poczucie bezpieczeństwa, ale też lekkiego poczucia tajemnicy. Mimo, że można by się spodziewać, że wnętrze jest przytłaczające, to jednak dodaje ono siły do działania i wprawia nas w odczucie pewnego rodzaju przytulności. Mówiąc krócej, styl gabinetowy niesie ze sobą wszystko to, co kobiety szukają w mężczyznach. Twardy ale delikatny, ostry ale przytulny, zdecydowany ale skory do kompromisu, bezpieczny ale zaskakujący. Ważne, aby wszystkie materiały były jak najwyższej jakości, gdyż jedną z cech tego stylu jest to, że jego elementy są ponadczasowe i wytrzymałe, więc wystrój pokoju może nie być zmieniamy przez lata. Mocne, wytrzymałe drewno, ciemne ściany, które nie są podatne na zabrudzenia, dobrej jakości skóra. Ciemna kolorystyka wnętrza i przemyślane dodatki tworzą atmosferę pełną powagi i… męskości. Ma ktoś cygaro?

 

 

 

 

 

 

Doskonałym dodatkiem do tego typu wnętrz są trofea myśliwskie, takie jak rogi lub skóry. Jeśli sam jesteś myśliwym, to wykorzystaj swoje zdobycze, jeśli nie, to możesz znaleźć całe rogi w lesie, choć jest to bardzo rzadkie ( ale w końcu jesteś męskim mężczyzną, żadne wyzwanie Ci nie straszne! 🙂 ). Można też poszukać takich dodatków w specjalistycznych sklepach myśliwskich. Jeśli jesteś przeciwnikiem polowań, to oczywiście użyj sztucznych zamienników. Możesz w ten sposób promować swoje poglądy, pokazując, że w tych czasach nie trzeba już polować.

 

 

Bauhouse

 

Mniej znaczy więcej. Forma wynika z funkcji. Takie hasła głosi styl bauhouse. Jest to styl idealny dla inżynierów  i lekarzy, gdyż za punkt honoru, bierze sobie funkcjonalność i formę. Szarość, biel i czerń, to podstawowe kolory wykorzystywane przy aranżacji wnętrz tego typu. Próżno szukać niepotrzebnych bibelotów i nieprzemyślanych dodatków. Prostota formy narzuca nam praktyczność przedmiotów znajdujących się w pokoju. Sprawiające wrażenie sterylności, jasne pomieszczenia dają poczucie czystości i harmonii. Geometryczne dodatki, nadają wnętrzu nowoczesnego charakteru. W takim domu mieszka ktoś, kto wie czego chce, kto kocha innowacyjność i technikę. Kontrast bieli i czerni przełamany odcieniami szarości i minimalistycznymi dodatkami, to nowoczesna definicja męskiej elegancji. Ten styl jest całkowicie pozbawiony jakichkolwiek elementów ornamentyki, dlatego jest uważany za styl międzynarodowy i neutralny.

 

 

 

 

Jeśli chcesz delikatnie ożywić wnętrze, to jak zwykle w takich przypadkach, przydadzą się rośliny. Możesz je zawiesić w oryginalnych doniczkach w stylu eko lub postawić na większe gabaryty i udekorować korytarz lub pokój. Ciekawym pomysłem jest również zamontowanie roślin na ścianie. Taka idea idealnie wpisuje się w konwencję nowoczesnego wnętrza.

 

 

 

Szaro to widzę

 

Szary to kolor neutralny, a przez to najbardziej uniwersalny. Dzięki niemu można stworzyć wnętrze pełne klasy i elegancji, a jednocześnie nie będzie ono przytłaczające swoim bogactwem i ekskluzywnością. Jest to kolor najmodniejszy w tym sezonie, zarówno w branży modowej, jak i wnętrzarskiej. Perfekcyjnie wycisza wizualnie pomieszczenie i buduje atmosferę spokoju i relaksu. Najlepiej sprawdzi się w sypialni – przełamany bielą i czarnymi dodatkami, ukoi nasze zmysły po męczącym dniu. Najnowszym trendem jest wprowadzenie szarości do łazienki. Tutaj również przełam go czernią i bielą, ale w większym stopniu postaw na biel. Uzyskasz dzięki temu klimat sterylności. Możesz również wykorzystać dodatki
z jasnego drewna. Ocieplą wnętrze łazienki i dodadzą nieoczywistego akcentu.

 

 

 

Wszystkie prezentowane we wpisie zdjęcia pochodzą z tej tablicy Pinteresta.

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem