Designerskie lustra, które odmienią twoje wnętrze

Lustra to praktyczne elementy i designerskie ozdoby podkreślające dominujący styl. Zobacz inspirujące pomysły na oryginalne lustra do Twoich wnętrz.

 

 

Designerskie lustra, które odmienią Twoje wnętrze

Wybierając dodatki do swoich wnętrz, warto kierować się nie tylko względami wizualnymi, ale również funkcjonalnością. Elementem, który łączy w sobie walory praktyczne i estetyczne jest lustro – to ono zajmuje centralne miejsce w łazience czy przedpokoju, można je również spotkać w innych wnętrzach. Lustra pojawiają się w pomieszczeniach niezależnie od panującego w nich designu – są uniwersalnym i niewątpliwie przydatnym akcesorium, które jednak nie musi być nudne! Jakie lustra wybrać do wnętrz, aby zachwycały swoim designem i stanowiły oryginalne uzupełnienie przestrzeni?

 

 

 

 

 

 

Oryginalne lustra do przedpokoju – pełna kontrola nad wyglądem

Przedpokój to miejsce, w którym lustro jest nieodzowne. Tam bowiem każdy szykuje się do wyjścia, rzucając ostatnie spojrzenie na swój wygląd. Tam też swoje pierwsze kroki stawiają goście odwiedzający dom – kontrola fryzury czy makijażu w lustrze to swoisty nawyk, który poprawia samopoczucie i pozwala czuć się swobodnie. Jakie lustro do przedpokoju wybrać, aby służyło zarówno mieszkańcom, jak i gościom? Z pewnością duże – to doskonałe rozwiązanie, gdy chce się mieć pełny wgląd w swoją sylwetkę. Jednak duże lustro w przedpokoju to także możliwość poeksperymentowania z aranżacją. Lustro na ścianę nie tylko rozjaśni wnętrze, ale również optycznie je powiększy – ma to znaczenie zwłaszcza w wąskich i ciemnych przedpokojach. Lustra wiszące w nietypowych kształtach pozwolą wprowadzić do wnętrza nieco oryginalności. Chcąc stworzyć w przedpokoju przytulną przestrzeń, która swą pozytywną energią będzie zapraszać gości do wejścia, warto zawiesić w sąsiedztwie lustra plakaty na ścianę lub wybrać naklejki ścienne z sympatycznymi napisami powitalnymi – takie dekoracje to mile widziany motyw, który sprawia, że przestrzeń jest przyjemna dla gości.

 

 

 

 

 

 

Duże lustra do małych wnętrz – optyczne powiększenie przestrzeni

Potencjał gry światłem i odbiciem warto wykorzystać również w innych wnętrzach. Lustro stojące do sypialni wniesie do niej nieco luksusowego charakteru, zwłaszcza jeśli będzie odpowiednio stylizowane. Designerskie lustra powinny być dopasowane do dominującego w danej przestrzeni wystroju, aby tworzyć harmonijną całość. Lustro w garderobie warto zestawić z innymi dodatkami, aby stworzyć miejsce do komponowania idealnych kreacji. Designerska garderoba wymaga harmonijnego łączenia dodatków, dlatego do lustra warto wybrać odpowiednie akcenty dekoracyjne – modne poduszki czy plakaty motywacyjne sprawdzą się doskonale. Małe przestrzenie wymagają ograniczonej ilości wyposażenia wnętrz oraz jasnych akcesoriów – najlepiej prezentuje się w nich styl skandynawski, w którym minimalizm jest najważniejszy. Minimalistyczne lustra bez zbędnych zdobień i poduszki skandynawskie to strzał w dziesiątkę do małych wnętrz!

 

 

 

 

Nowoczesne lustra do łazienki – dla wygody w codziennej pielęgnacji

W łazience lustro jest nieodzowne. To w nim przeglądają się kobiety, tworząc makijaż czy mężczyźni, usuwając zarost. Pierwsze spojrzenie o poranku kierowane jest właśnie w stronę lustra, które pozwala skontrolować wygląd i wprowadzić w nim ewentualne poprawki. Lustro w łazience musi być odpowiednio oświetlone, aby ułatwić codzienne czynności higieniczne i kosmetyczne. Duże rodziny często wybierają podwójne umywalki – dla nich dwa lustra w łazience to ratunek o poranku, gdy wszyscy chcą szybko przygotować się do wyjścia. Wybierając zestawy luster można stworzyć harmonijną przestrzeń o konsekwentnej stylistyce. Chcąc wprowadzić do łazienki nieco oryginalności, warto pokusić się o plakaty do łazienki, których specyficzne parametry niwelują niekorzystny wpływ wilgoci. Wiszące w sąsiedztwie lustra, powinny współgrać z nim stylem oraz uzupełniać jego dominującą estetykę.

 

 

 

 

Lustra to sposób na podniesienie funkcjonalności przestrzeni, a także jej unikalne zaaranżowanie. Warto wybierać oryginalne lustra do swoich wnętrz i korzystać z ich potencjału aranżacyjnego.

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem