IKEA HACKS – Odmień swoje meble z sieciówki!

Poznaj proste sposoby na odmianę mebli ze znanej sieci sklepów Ikea! Spraw, aby Twoje wnętrza zachwyciły unikalnością i wprowadź do nich oryginalne rozwiązania.

 

 

IKEA HACKS – Odmień swoje meble z sieciówki!

W wielu wnętrzach wykorzystywane są meble z Ikei – są tanie, wytrzymałe i łatwo dostępne, nie dziwi zatem ich obecność w pomieszczeniach. Jak jednak sprawić, aby te powszechnie spotykane meble nie były nudnym powieleniem typowych aranżacji? Czy można je jakoś odmienić, aby zachwycały oryginalnością, nie tracąc przy tym swoich walorów funkcjonalnych? Okazuje się, że tak! Wystarczy poznać kilka prostych trików na odmianę mebli z popularnej sieciówki.

 

 

 

 

Pędzle w dłoń!

Malowanie mebli to najprostszy sposób na odmianę ich wizerunku, a przy tym rozwiązanie o niewątpliwym potencjalne artystycznym. Wystarczy wybrać odpowiednie farby, zaopatrzyć się w akcesoria i wstępnie zaprojektować wdrażane zmiany. Meble z Ikei często utrzymane są w stonowanych, typowo skandynawskich barwach – drewnianych brązach, bieli czy beżach. To doskonała baza do eksperymentowania i tworzenia własnych wzorów! Można wykorzystać gotowe szablony do malowania lub postawić na własną inwencję twórczą – efekty z pewnością będą zachwycające! Alternatywą dla farb są różnego rodzaju spraye, którymi z łatwością można zmienić kolor lamp czy drobnych akcesoriów wnętrzarskich.

 

 

 

 

Dla mniej odważnych…

Rozwiązaniem dla osób, które preferują bardziej zachowawcze metody odmiany mebli są naklejki. Można nimi ozdobić fronty szafek czy szuflady, a także dowolne elementy mebli. Naklejki z napisami lub ciekawymi motywami graficznymi sprawią, że meble z Ikei będą wyglądać niesztampowo. Ich uzupełnieniem stać się mogą naklejki ścienne – kompatybilność wizualna zachwyci najbardziej wymagających krytyków wnętrzarskich. Takie ozdoby na meblach świetnie sprawdzą się w każdym wnętrzu – w pokoju dziecka można wykorzystać naklejki dziecięce, a w sypialni czy salonie produkty dedykowane właśnie tym pomieszczeniom i współgrające z panującym w nich designem.

 

 

 

 

Warto dodać coś od siebie

 

 

Meble z Ikei to często bardzo praktyczne, jednak surowe w swojej formie akcesoria. Aby nieco ocieplić ich wygląd i zmaksymalizować komfort użytkowania, warto dodać do nich kilka spersonalizowanych elementów. Z łatwością można samodzielnie wykonać obicie na krzesło – wystarczy wybrać odpowiedni materiał i zaopatrzyć się w gwoździe i młotek! Meble z Ikei wykazują imponującą podatność na wprowadzanie z nich zmian, warto zatem to wykorzystać. Nie trzeba też trwale modyfikować wyglądu mebli. Jeśli znajdują się one w wynajmowanym mieszkaniu, stoją w pokoju nastolatka, którego gust wciąż ulega zmianie lub gdy nie chce się rezygnować z surowej estetyki na zawsze – można pokusić się o zabawę z dodatkami. Stojące, kolorowe plakaty świetnie urozmaicą design mebli, można je też dowolnie ustawiać, zmieniać oraz zrezygnować z nich w każdej chwili! Plakaty to wygodny sposób na odmianę szaf czy regałów.

 

 

Modyfikacje przez dekoracje

Niewątpliwie najłatwiej jest odmienić meble, wykorzystując odpowiednie dodatki i dekoracje. Sofa czy fotel z Ikei nie muszą być nudne – wystarczy ułożyć na nich poduszki dekoracyjne, które wniosą do wnętrza oryginalny styl. Tak samo zadziałają koce oraz narzuty, które są sposobem na szybką odmianę mebli z sieciówki. Co więcej, można cyklicznie je wymieniać, gdyż są to produkty tanie, a pozwalające na efektowne zmiany we wnętrzu.

 

 

 

 

Niezależnie od rodzaju i sposobu wprowadzania zmian w wyglądzie mebli z Ikei, warto pamiętać o konsekwencji stylistycznej. Wykorzystując takie same motywy, materiały i faktury, osiągnie się harmonijny i spójny efekt, który zachwyci. Niewiele osób zorientuje się, że te unikalne i efektownie zdobione meble to produkty powszechnie znane i dostępne w sieciowym sklepie meblowym. Stawiając na przemyślane dodatki, można stworzyć własną kolekcję mebli na bazie surowych, skandynawskich akcesoriów. Własnoręczne dekorowanie mebli z Ikei to świetny pomysł na uzyskanie oryginalnego wyposażenia wnętrz przy wykorzystaniu ogólnie dostępnych środków i bez obciążającego nakładu finansowego. .

 

 

 

Zostaw komentarz

Pamiętaj, że komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich opublikowaniem